Rexhepi: Qeveria e re duhet ta ketë prioritet miratimin e ligjit kundër Shkuarjes në Luftëra të Huaja

Lajme nga: Zeri.info

Pas arritjes së koalicionit PDK- LDK, qeveria e ardhshme do të ketë mjaftë punë sa i përket miratimit të ligjeve. Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, ka thënë për "Zërin" se pas miratimit të Buxhetit për vitin e a...

Gëzimi i minatorëve (Foto)

Lajme nga: Zeri.info

Pesëdhjetë minatorë të minierës "Trepça", të bllokuar në rreth 700 metra thellësi, janë nxjerrë përmes daljes emergjente. Nëpërmjet fotografive, KosovaPress iu sjellë momentet e gëzimit të minatorëve. Minatorët pë...


Prishtinën e mbulon mjegulla dhe pluhuri (Video)

Lajme nga: Zeri.info

Që nga orët e mbrëmjes e deri sot në mesditë Prishtina është mbuluar nga mjegulla dhe pluhuri që vazhdon të vie nga Termocentrali 'Kosova A', i Obiliqit. Mjegull kishte edhe në qytetet përreth Prishtinës, gjë që u vështirësu...

Prishtina pa rrymë për gati 3 orë

Lajme nga: Zeri.info

Për gati tre orë qendra e Prishtinës ka mbetur pa rrymë. Zëdhënësi i KEDS-it, Guri Shkodra ka thënë për "Zëri", se është paralajmëruar se do të ketë reduktime për shkak të mirëmbajtjes. Edhe në Qebdrën e Thirrjev...


Të rinjtë s’dinë se ekziston Ligji për të drejtat e tyre

Lajme nga: Zeri.info

Edhe në Kosovë të drejtat e të rinjve dhe fuqizimi i pjesëmarrjes se tyre në procesin e vendimmarrjes janë të rregulluara ligjërisht në Kuvendin e Kosovës. Por, pavarësisht kësaj, të rinjtë nuk janë të informuar për ekzistencën ...

Ekonomia më 2014, viti më i rëndë

Lajme nga: Kosova Live 360

Viti 2014 më aspektin ekonomik nga përfaqësues të bizneseve dhe ekspertë të çështjeve ekonomike konsiderohet të jetë vit i dështuar ekonomik. Në këtë vit, ata që pësuan më së shumti nga ngecja e procese...


Vllasi: Thaçi të mbetet kryeminsitër

Lajme nga: Kosova Live 360

Njohësi i zhvillimeve politike në vend Azem Vllasi thotë se Kosova tani pas marrëveshjes PDK-LDK ka nevojë të ketë një qeveri kompetente, profesionale dhe me duar të pastra. Vllasi thotë se Isa Mustafa duhet t...

Prioritet i Qeverisë miratimi i ligjit kundër Shkuarjes në Luftëra të Huaja

Lajme nga: Kosova Live 360

Pas arritjes së koalicionit PDK- LDK, qeveria e ardhshme do të ketë mjaftë punë sa i përket miratimit të ligjeve. Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, ka thënë për "Zërin" se pas m...


Apoloni rrezikohet portiku

brbrPortiku pjese perberese e kompleksit muzeal ne qendren  antike te Apolonise se lashte po shkon drejt shkaterrimit Prej kater vjetesh ai eshte bllokuar nga specialistet qe duke pare rrezikun ter...

Apoloni rrezikohet portiku
Maqedoni nderron jete Ambasadori shqiptar
Malaj per aksionin te pastrojme Shqiperine
Reagimi i Rames per protesten e opozites
Dancing with the stars 5 starton te henen
Buxheti ne Bypass show
New York rrezikohet nga shkrirja e debores

Ku jane premtimet z Rama

e Diele 23 Nentor 20141202 pm p classwp-caption-text Jamarber MallteziSSSAbrASSJAMARBR MALLTEZI  brNe protesten e thirrur nga PD dhe sindikatat dolen te protestojne edhe shume ...

Lozim opozitash!
Shkruaj historine tende!
Lërini dhe ballshjotët të bëjnë ndonjë pazar!  
Sa ka zemëruar Edi Rama?!
Ku jane premtimet z Rama
Qeverisja qe po rilind opoziten
Rikthimi i PD-së së miting-protestaveReklama

Video Lajmet

Social

Abonime

Ju mund të regjistroheni për RSS ose për të marrë e-mail me lajmet më të fundit.

Regjistrohuni per RSS feed

Reklama

Video Lajmet

Reklama