06/04/2011  Të përzgjedhurit për 33 specialitetet e ndryshme mjekësore


Shpallen zyrtarisht kandidatët fitues që do të ndjekin programin e specializimeve në Fakultetin e Mjekësisë. Pas zhurmës së bërë nga studentët, po ashtu dhe nga stafet akademike mbi procedurat e kryerjes së konkursit për pranimet në këto programe, Universiteti i Tiranës ka bërë publike gjatë ditës së djeshme listën zyrtare me emrat e të përzgjedhurve në secilin specialitet, teksa pritet të bëhet publike dhe data e nisjes së procesit mësimor. Krahas 420 fituesve të shpallur, bëhet me dije se 19 kuota kanë mbetur të parealizuara. Konkretisht bëhet fjalë për tri kuota për specialitetin shëndet publik, gjashtë kuota për mjek familjeje, si dhe 7 kuota për neurokirurgjinë, pra në total rreth 19 kuota të parealizuara. Kuotat e paplotësuara i janë dërguar Ministrisë së Arsimit, e cila duhet të bëjë dhe rishpërndarjen e tyre sipas specialiteteve përkatëse. Lidhur me këtë rishpërndarje, fakulteti ka propozuar që të bëhet e tillë: “tek onkologjia 1 kuotë, për kardiologjinë 5 kuota, për nefrologjinë tri kuota, për endokrinologjinë një kuotë, për alergologjinë tri kuota, për gastrohepatologjinë një kuotë, anestezi reanimacion një kuotë dhe laborator biokimik një kuotë”. Sipas propozimit të bërë, të pranuarit në këto degë duhet të jenë kandidatë nga trojet, ose vende të lira për specialistët e Ministrisë së Mbrojtjes (MM), asaj të Drejtësisë (MD), Shëndetësisë (Msh).


Specialiteti alergologji


Maria Hristo Zoto Tiranë


Gerta Mark Sinani Elbasan


Blerina Myzafer Bregu-Hoxha Tiranë


Alkerta Bektash Iibranji Tiranë


Dorisa Rexhep Meta Shkodër


Elona Nuri Kreku Berat


Elda Muharrem Muhametaj Fier


Ornela Sotir Plaku Tiranë


Holta Fatmir Duda Shkodër


Gjustina Luan Loloci Tiranë


Specialiteti endokrinologji


Dorina Frederik Shuraja Minxuri Tiranë


Arjola Fari Zeqollari Tiranë


Dorina Agron Ylli Tiranë


Denisa Nasi Keri Tiranë Md


Riviola Maksim Papathanasi Tiranë


Elira Flamur Myrtaj Fier


Eriola Pellumb Roko Kuçovë


Griselda Besnik Serani Durrës


Ilir Mehdi Allmehmeti Tiran


Ersida Nazmi Xheferri Golemi Shkodër


Elona Ndini Xhardo Berat


Enalda Ali Demaj Berat


Specialiteti gastrohepatologji


Xhoela Jorgji Ndini Vlorë


Dorina Ferderik Osnanaj Tiranë


Endrit Petrit Allkaj Tiranë


Eriseldi Stavre Rapi Pogradec


Ada Ramazan Myrto Tiranë


Dorina Fisnik Vathi Tiranë


Altin Fadil Hysa Tiranë


Specialiteti hematologji


Viola Thoma Gjylameti Tiranë


Merita Agim Sheshi Shijak


Blerina Gëzim Koprencka Çorovodë


Adora Medin Skenderaj Berat


Griselda Behar Putro Kuçovë


Eliona Thoma Skura Gjermeni Durrës


Eriselda Sotir Revizhda Taulla Tiranë


Erblin Andrea Dollakaj Fier


Bledi Bardhyl Kalaja Tiranë


Specialiteti mjekësi interne


Amanda Gjergji Lloji Tiranë


Arjola Mihallao Bano Kuçovë


Dritan Leka Andoni Tiranë


Ervisa Dizdar Korbeci Tiranë


Isida Myxhahit Bashmilli Elbasan


Irida Xhelal Kecaj Shkodër


Anjeza Lefter Meçe Pogradec


Uliks Ferit Ekmekçiu Durrës


Endri Bujar Braholli Durrës


Pandush Anesti Pojani Korçë


Gentiana Sabri Dauti Meçalla Tiranë


Alketa Kristaq Dano Tiranë


Denisa Robert Asoeri Tiranë


Qemajl Shefki Aliu Kosovë


Ilir Mehill Gjermeni Durrës


Pranvera Ilir Doci Tiranë


Anjeza Astrit Frakulla Tiranë


Iliona Behar Xhomaqi Kadia Tiranë


Juarda Neki Hasani Tiranë


Specialiteti nefrologji


Marsida Xheladin Dull Tiranë


Anisa Sami Cenaj Tiranë


Enton Lorenc Kaçullni Shkodër


Matilda Avdi Imeraj Tirane


Shkelzen Hasan Selgjekaj M. Madhe


Ajola Mustafa Belba Durrës


Fatlinda Fejzi Kapaj Vlorë


Deana Përparim Hyseni Sula Tiranë


Erisa Meti Ago Tiranë


Gentian Çlirim Begolli Korçë


Specialiteti pneumologji


Esmeralda Ristan Nushi Lushnjë


Edlira Abdulla Ndreu Durrës


Lusinda Ylli Shkembi Tiranë


Dafina Pall Todri Lushnje


Arben Arqile Tanka Tiranë


Eritjan Pandeli Tashi Fier


Sokol Irakli Papa Lushnjë


Rezarta Bujar Kalazi Librazhd


Elona Përparim Hila Tiranë Mm


Idlir Luan Shehu Gjirokastër


Alma Zyhdi Teferiçi Tiranë


Jolanda Spiro Llupo Daka Lushnjë


Specialiteti reumatologji


Blerina Vangjel Dhamo Përmet


Besjana Qerim Veizaj Tiranë


Anisa Jorgji Piperi Fier


Arbi Niko Pecani Tiranë


Rovena Luan Liça Tiranë


Elena Aleks Shabani Gjonbalaj Kuçovë


Andi Trifon Davidhi Lushnje


Ilektra Kristo Kaçareli Fier


Donjeta Nikollaq Kurila Tiranë


Daniela Petraq Gjeliani Durrës


Alpera Sezai Hoxha Abazaj Vlorë


Rovena Izet Çollaku Tiranë


Specialiteti diagnoza me imazhe


Behar Xhemali Toçilla Tiranë


Milka Hamid Kuka Abazi Elbasan


Sonja Nebi Saraç Tirane (MM)


Admir Betim Mustafa Durrës MM


Besian Maksim Gega Vlorë


Emira Vehbi Hysa Tiranë


Blerina Pellumb Saraçi Tiranë


Genci Aleksander Sallabanda Tiranë


Fjorda Nikolla Tuka Tiranë


Dorina Ramadan Ruka Kuçovë


Stavri Vasil Muka Tiranë


Vjola Ferhat Çala Kuçi Elbasan


Specialiteti anestezi-reanimacion


Ada Faik Gjyzeli Durres


Marjela Haki bani Tirane


Hake La Besim Goci Krujë


Anisa Hiqmet Ramaliu Tiranë


Imelda Luan Selmani Tiranë


Anisa Ajaz Ajazi Bako Tiranë


Arian Agim Vyshka Elbasan


Dritan Llrim Harka Durrës


Arber Franc Jano Tiranë


Asead Abdyl Abdyli Shkodër


Eltion Idajet Xhafa Fier


Eglantina Moni Shkembi Shehu Berat


Aldion Andon Bame Lushnje


Rezarta Petrit Çollaku Tiranë


Gazment Hate Kuçaj Tiranë


Dorian Mark Zeqiri Tiranë


Elona Foti Naqellari Tiranë


Altin Vasillaq Popa Sarande


Zamira Xhemil Hysenaj Tiranë


Roland Ramazan Kaza Peshkopi


Specialiteti toksikologji klinike


Amarda Ylli Gashi Tiranë


Ilir Mingo Minga Tiranë


Aldi Aleksander Duda Vlorë


Blerim Qazim Saraçi Tiranë


Arber Llaqi Gjermeni Tiranë


Specialiteti anatomi patologjike


Iris Pellaz Çiraku Tiranë


Ermira Fiqiri Llka Hoxha Koplik


Sonela Vasil Shuxho Vlorë


Blerina Myqerem Çelazeqo Tiranë


Ervisi Sami Rapaj Fier


Ermona Kosta Koçaklari Tiranë


Edlira Muhamet Qoshja Lezhë


Gisela Nini Pumo Durrës


Alma Ivo Doniku Andoni Tiranë


Gerta Kondi Kolezi Bilisht


Specialiteti mjekësi ligjore


Florian Hekuran Lushi Tiranë


Ermir Xhaferr Ibro Tiranë


Ferdinand Ylli Xhaferri Tiranë


Eduart Vasil Prifti Tiranë


Surja Shaban Shehi Tiranë


Specialiteti i kirurgjisë se përgjithshme


Ardit Jorgaq Kaçani Tiranë


Aleksander Vladimir Allkaj Vlorë


Denis Skender Godaj Tiranë


Elona Petrit Markeçi Tiranë


Eliot Stavri Yule Tiranë


Ledian Shyqyri Hoxha Tiranë


Marsela Roland Sopiqoti Fier


Drini Behar Shehi Tiranë


Manjola Stiljan Todor Vlorë


Dorina Kole Vushaj Shtjefni Lezhë


Besmir Nut Grizhja Shkodër


Elton Dhimitraq Thanasi Fier


Erjon Muharrem Stojku Tiranë


Ermal Dhori Tanaka Tirane MM


Admir Bajram Gorezi Skrapar


Anton Jani Goga Fier


Milosao Jeronim Buzo Tiranë MM


Enton Fatmir Muçaj Sarandë


Dorian Maksim Allaj Vlorë


Endri Jorgji Katro Tiranë


Specialiteti Onkologji


Erald Fatos Karaulli Tiranë


Fatjona Bajram Pupuleku-Kraja Tiranë


Jonida Besim Tula Tiranë


Joana Skënder Hoxha Tiranë


Brunilda Trakli Profka Tiranë


Sotiraq Dilaqver Senjo Gjirokastër


Anastela Sotir Papamano Tiranë


Blerta Gëzim Goskova Korcë


Elona Kujtim Cekani Elbasan


Vitiana Agron Naçi Senjo Gjirokastër


Aurora xhyer Aliaj Vlorë


Danjlea Azi Begaj Tiranë


Albiona Kristo Poçi Elbasan





Specialiteti i ortopedi- traumatologji


Rezart Bardhyl Ylpi Tiranë


Erion Muhamet Ostreni Tiranë


Gerti Gjergji Yaushi Tiranë


Sulejman Hamdi Sokoli Tiranë


Besnik Lasko Mustafaj Vlorë


Ernald Hysen Temali Shkodër


Ervin Sali Pani Elbasan


Ermal Sami Gjonaj Tiranë


Enkelei Enver Balla Tiranë


Specialitetii kirurgji oro-maxilo-facial


Algen Ramazan Isufi Tiranë


Bruno Frederik Kolefi Durrës


Erion Luto Shehu Vlorë


Eri Viktor Kaçi Tiranë


Marjon Spartak Sako Tiranë


Eriselda Petrit Malushi Tiranë


Arion Kreshnik Dervishi Tiranë


Suela Bashkim Ismalaja Tiranë


Arlind Gezim Myftari Tiranë


Lauren Enver Muhametaj Tiranë


Specialiteti kardiologji


Elona Reshti Çollaku Tiranë


Jonida Jonuz Lazaj Tiranë


Xhina Gezim Belshi Elbasan


Joana Qako Seiti Tiranë


Ina Kujtim Refatllari Tiranë


Esmeralda Nazmi Stafuka Saja Tiranë


Ervina Sali Shirka Tiranë


Taulant Flamur Gishto Tiranë


Lldra Vehid Gjyli Shkodër


Erald Bashkim Myrte Tiranë


Ermir Maksim Mile Tiranë


Suerta Musa Kabili Tiranë


Drilona Isuf Kenga


Ejona Jorgji Cauli Tirane


Marsela Besnik Gega Krujë


Specialiteti kardiokirurgji


Albi Edmond Fagu Tiranë


Dervish Rushit Hasi Peshkopi


Arber Izet Aliu Durrës


Marsela Shaban Xhafaj Tiranë


Albana Hamdi Kenga Tiranë


Specialiteti laborator klinik - biokimik


Ledina Vangjel Mino Tirane


Besmira Gene Dedja Tirane


Elira Rexhep Mata Tirane


Alda Llazar Shkira Hadaj Fier


Valbona Dino Duraj Tirane


Rudina Perparim Saliu Shkoder


Luljeta Xhoxhi Marku Tirane


Brunilda Ali Hyseni Tirane


Adilta Hasan Hajdari Bejko Tirane


Evriola Foto Dede Fier Mm


Stefania Thoma Tulo Saran De


Marina Paskal Parllaku Tirane


Ledina Hamdi Rosh I Tirane


Specialitetii mikrobiologjise


Sonila Llambro Berberi Tiranë


Anisa Sotir Tego Fier


Mirela Staro Melica Tiranë


Ada Veip Gjoni Tirane


Bojkena Byniamin Rushiti Tiranë


Elfrida Besim Ollomani Kote Tiranë


Gjyzelda Xhavit Grezda Shkodër


Eda Nikolla Bllani Durrës


Aida Shahin Demo Kuçovë


Doloresa Abdyl Koka Mullaliu Durrës


Specialiteti Mjek Familjeje


Antonela Ylli Zotaj Tiranë


Surven Shkelqim Metolli Kavajë


Erinda Skender Kosturi Tirane


Migena Muredin Elmazllari Tiranë


Miranda Ismail Kollçaku


Vilma Afrim Sterkeshi


Aida Kristaq Zhaka Tiranë


Ervina Zihni Sllogu Elbasan


Gerta Dhimitraq Qilla Kuçovë


Ermira Hasan Çufaj Vlorë


Anisa Pavllo Nushi Berat


Edlira Fatos Horjeti Tiranë


Klodjana Shyqo Shahaj Tiranë


Artenida Dhimitraq Bitri Gjerazi Tiranë


Fabiola Nevrus Gjona Dautllari Tiranë


Erilda Petrit Ruçi Gjirokastër


Flonja Fadil Mema Çorovodë


Erilda Tool Ndreka Tiranë


Elvina Shpetim Ferati Shaba Tiranë


Etleva Isuf Agalliu Shpeta Tiranë


Elona Mynyr Balliu Reçi Tiranë


Klodiana Syrja Velçani Berat


Saimira Hajdar Qerana Kalal Tiranë


Elsa Ylli Filaj Alushi Tiranë


Anila Xheladin Bregu Tirane


Esmeralda Agim Shehu Tepelenë


Magdalena Raqi Hajdini Islami Tiranë


Rovena Daut Roshi Tiranë


Anisa Sokrat Semeu Fier


Specialiteti neurologji


Aida Abaz Quka Lushnje


Serla Gjorgjo Grabova Tiranë


Meri Henrik Papajani Tiranë


Hariklle Vladimir Tiço Doçi Durrës


Fjorda Elmaz Myslimi Vlorë


Jonida Arben Dake Shehu Tiranë


Xhulieta Koço Treska Tiranë


Sabina Agim Kçi Durrës


Eris Todri Ranxha Berat


Specialiteti neurokirurgji


Geldon Nias Fejzo Tiranë


Maren Ethem Ruka Tiranë


Ejona Rifat Li Laman I Tiranë


Erion Skender Spaho Tiranë MM


Nirian Nikolla Bendo Tiranë


Gramol Teki Braçe Tiranë


Jetmira Fatos Kerxhaliu Kukës


Asllan Bashkim Selaj Tiranë MM


Specialiteti psikiatri


Arlinda Sefedin Tomçini Tiranë


Llndita Sami Alushi Tiranë


Ladjola Kiço Stefanidhi Tiranë


Noranda Hysen Bica Durrës


Specialiteti psikiatri e fëmijëve


Kledi Jakup Balaj Shkodër


Enida Lulzim Kosova Tiranë


Alma Alush Hasalani Tiranë


Julis Agron Sarayl Elbasan


Esmeralda Veledin Bregu Xhelllaj Tiranë


Miranda Sinan Dalani Tiranë


Enkeleta Shpetim Hoxhaj Tiranë


Specialiteti pediatri


Eneida Labi Toska Shabani Tiranë


Ermelinda Andon Zaharia Tiranë


Suela Gramoz C;Inari Tiranë


Arber Durim Arapi Tiranë


Blerta Pjeter Deda Shkodër


Morena Afrim Kurti Durrës


Beltina Lefter Gu(E Durrës


Erinda Kostandin Rapushi Fier


Leonora Nako C;Akalli Tiranë


Altin Kujtim Cane Bilisht


Alma Avram Topi Elbasan


Luc;Ian Pavllo Mitro Vlorë


Blerina Gafur Gjoni Tiranë


Dardana Zenel Trezhnjeva Tiranë


Ervisa Kujtlm Gogo Tiranë


Entela Pellumb C;Ollari Kostaçi Tiranë


Eva Lutfi Halili F.Krujë


Emarjola Xhevahir Brahimllari Behari Fier


Diana Tomorr Shtembari Gjishti Lushnje


Marsela Muhredin Manasterliu Durrës


Ediola Mikall Spiro Naqellari Tiranë


Guriel Ijonel Nasto Korçë


Erjola Hysni Çela Tiranë


Emirjeta Ahmet Kuniqi Tiranë-


Specialiteti okulistike


Eriselda Fran Nikolla Dhori Lezhe


Luljeta Muhedin Jaupaj Fier


Besa Asqeri Voka Tiranë


Eglantina Lepeden Bulica Tiranë


Orjada Luan Agalliu Tiranë


Rubin Flamur Topi Tiranë


Besmira Estref Rrapaj Tiranë


Ermal Kostandin Simaku Tiranë


Alda Qemal Zani Tiranë


Endri Lavdosh Xhelllaj Elbasan


Specialiteti O.R.L.


Blerina Zenel Avdullaj Bregu Tiranë


Brunilda Beqir Urupi Elbasan


Mirjan Urim Muc;Ka Durrës


Fatmir Shefki Guni Kruje MD


Kujtim Abdulla Kastrati Malisheve


Rexhina Alush Rama Tiranë


Marsela Ilia Doko Vlorë


Specialiteti obstetrike - gjinekologji


Nertilda Enver Shushari Gjirokastër


Blerti Lulezim Çami Tiranë


Orgeta Hysni Maçi Lushnje


Ervis Bajram Vata Tirane


Alona Gezim Xhelllaj Tiranë


Jonida Agron Çibuku Revell Tiranë


Ervisa Qerim Sulejmani Tiranë


Lediana Leonidha Thano Tiranë


Elisabeta Qani Kulenica Tiranë


Blerina Pellumb Pepi Tiranë


Endrin Llukan Shkurti Tiranë


Jonida Neritan Dautllari Pogradec


Albana Ali Sulejmani Tiranë


Erjola Themi Pupi Lushnje


Gretan Telha Shehu Vlorë


Ilda Jani Ndreko Fier


Anisa Ylli Cerova Elbasan


Arjola Nesti Kosta Zeqillari Tiranë


Burnist Nuhi Hamidi Presheve


Specialiteti dermatologji


Elna Naim Çano Tiranë


Migena Maksim Gega Tiranë


Silvan Pavli Mishtaku Tiranë


Joana Pellumb Thinja Bekaj Tiranë


Silvan Rrok Franga! M,Madhe


Brikena Kastriot Bezati Tiranë


Eliona Agim Plaka Fier


Florida Ismail Cana! Vlorë


Erisa Ferit Çukani Alia Tiranë


Sidita Sulejman Boriçi Tiranë


Suela Ferzi Çollaku Ristollari Pogradec


Amarda Isuf Gica Elbasan


Blerina Pëllumb Guri Berat


Secialiteti i sëmundjeve infektive


Poleta Ramazan Luga Elbasan


Esilida Agron Sula Tiranë


Rezarta Bahri Beqiri Shkoder


Fat Jon Aleko Muço Fier


Eneda Kadri Sulaj Fier


Julia Perparim Muhametaj Tiranë


Zhenisa Namik Hysenaj Tiranë


Anduena Thoma Ndoni Elbasan


Paskuela Pal Preka Tiranë


Jonida Xhuvel Mehmeti Sarandë


Dritan Gazmir Hajdini Tiranë


Mirgeta Muharrem Gjyzeli Durrës


Esi Anrea Duka Tiranë


Anjeza Granid Dajlani Elbasan


Marjeta Theodor Doraci Abdurrashmani Kavajë


Jonida Malo Gremi Fier


Arber Mithat Meti Shkodër


Diana Hamit Hajdari Lushnjë


Edlira Muharrem Lloshi Lushnjë


Florenc Lulash Buxha Shkodër


Specialiteti shëndet publik


Laureta Petrit Malushi Tiranë


Klodian Niko Dhana Kuçovë


Dorela Skender Gjoni Tiranë


Ergina Vladimir Beja Tiranë


Qamil Hysen Dika Tiranë


Renato Jani Toska Tiranë


Flutura Agim Harxholli Tiranë


Emanuela Hymet Tollozhina Pogradec


Blodina Bajram Beqiraj Ballsh


Adelina Fehmi Kovaçi Tiranë


Herion Besim Muja Tiranë