QARKU BERAT



Nr. Emri Atësia Mbiemri Subjekti Zgjedhor
1 Erion Mirdash Braçe Partia Socialiste e Shqipërisë
2 Ermonela Koço Felaj Partia Socialiste e Shqipërisë
3 Fidel Bahir Ylli Partia Socialiste e Shqipërisë
4 Genc Stefanaq Pollo Partia Demokratike
5 Lefter Novruz Maliqi Partia Demokratike
6 Marko Naum Bello Partia Socialiste e Shqipërisë
7 Mehmet Veip Xheka Partia Demokratike
8 Nasip Qani Naço Lëvizja Socialiste për Integrim





QARKU DIBËR



Nr. Emri Atësia Mbiemri Subjekti Zgjedhor
1 Bedri Selman Hoxha Partia Demokratike
2 Jemin Ramadan Gjana Partia Demokratike
3 Qemal Tahir Minxhozi Partia Socialiste e Shqipërisë
4 Sadri Ismail Abazi Partia Socialiste e Shqipërisë
5 Selami Eqerem Xhepa Partia Demokratike
6 Sherefedin Hamit Shehu Partia Demokratike






QARKU DURRËS

Nr. Emri Atësia Mbiemri Subjekti Zgjedhor
1 Albana Sadik Vokshi Partia Demokratike
2 Blendi Pellumb Klosi Partia Socialiste e Shqipërisë
3 Eduard Ismail Halimi Partia Demokratike
4 Ferdinand Mynyr Xhaferri Partia Demokratike
5 Gazmend Nuri Oketa Partia Demokratike
6 Gazmir Halo Bizhga Partia Socialiste e Shqipërisë
7 Hazir Sadri Gashi Partia Socialiste e Shqipërisë
8 Igli Latif Cara Partia Demokratike
9 Klodiana Fatmir Spahiu Partia Socialiste e Shqipërisë
10 Lefter Haki Koka Lëvizja Socialiste për Integrim
11 Osman Nazmi Metalla Partia Demokratike
12 Rudina Ibrahim Seseri Partia Socialiste e Shqipërisë
13 Ylli Islam Lama Partia Demokratike





QARKU ELBASAN

Nr. Emri Atësia Mbiemri Subjekti Zgjedhor
1 Adriana Hajredin Gjonaj Partia Demokratike
2 Agim Sali Leka Partia Socialiste e Shqipërisë
3 Ardian Zenelabedin Turku Partia Demokratike
4 Damian Lek Gjiknuri Partia Socialiste e Shqipërisë
5 Dashnor Riza Sula Partia Demokratike
6 Ilir Tomorr Bejtja Partia Socialiste e Shqipërisë
7 Luçiano Dhimiter Boçi Partia Demokratike
8 Lulezim Xhelal Basha Partia Demokratike
9 Rrahim Xhevit Çota Partia Demokratike
10 Shegush Osman Ligori Partia Socialiste e Shqipërisë
11 Skender Adem Hasa Partia Socialiste e Shqipërisë
12 Sybi Reshit Hida Partia Demokratike
13 Taulant Kasem Balla Partia Socialiste e Shqipërisë
14 Valentina Abedin Leskaj Partia Socialiste e Shqipërisë











QARKU FIER

Nr. Emri Atësia Mbiemri Subjekti Zgjedhor
1 Albert Nikollaq Çaçi Partia Socialiste e Shqipërisë
2 Arben Kristaq Çuko Partia Socialiste e Shqipërisë
3 Armando Nikolla Subashi Partia Socialiste e Shqipërisë
4 Bashkim Muhamet Fino Partia Socialiste e Shqipërisë
5 Dritan Vlash Prifti Lëvizja Socialiste për Integrim
6 Enkelejd Lutfi Alibeaj Partia Demokratike
7 Ermelinda Ahmet Meksi Partia Socialiste e Shqipërisë
8 Ervin Agim Koçi Partia Socialiste e Shqipërisë
9 Fatos Asllan Beja Partia Demokratike
10 Fatos Banush Tushe Partia Socialiste e Shqipërisë
11 Gramoz Kaso Ruci Partia Socialiste e Shqipërisë
12 Ilir Andrea Bano Partia Demokratike
13 Mesila Fatmir Doda Partia Demokratike
14 Piro Dano Lutaj Partia Socialiste e Shqipërisë
15 Sokol Vangjel Olldashi Partia Demokratike
16 Vasillaq Kiv Ngresi Partia Demokratike



QARKU GJIROKASTËR



Nr. Emri Atësia Mbiemri Subjekti Zgjedhor
1 Arta Agim Dade Partia Socialiste e Shqipërisë
2 Ethem Novruz Ruka Partia Socialiste e Shqipërisë
3 Genc Pellumb Ruli Partia Demokratike
4 Spiro Foto Ksera Partia Demokratike
5 Vangjel Llambi Tavo Partia Socialiste e Shqipërisë







QARKU KORÇË



Nr. Emri Atësia Mbiemri Subjekti Zgjedhor
1 Alfred Maliq Dalipi Partia Socialiste e Shqipërisë
2 Arben Nevruz Ahmetaj Partia Socialiste e Shqipërisë
3 Ben Kristaq Blushi Partia Socialiste e Shqipërisë
4 Edmond Shyqyri Spaho Partia Demokratike
5 Fatbardh Agim Kadilli Partia Demokratike
6 Gjergji Stefan Papa Partia Demokratike
7 Ismail Shefki Hoxha Partia Demokratike
8 Ledina Bardhyl Aliolli Partia Demokratike
9 Mimi Pjerin Kodheli Partia Socialiste e Shqipërisë
10 Olta Sotir Xhacka Partia Socialiste e Shqipërisë
11 Pandeli Sotir Majko Partia Socialiste e Shqipërisë
12 Ridvan Vait Bode Partia Demokratike








QARKU KUKËS







Nr. Emri Atësia Mbiemri Subjekti Zgjedhor
1 Asllan Shaban Dogjani Partia Socialiste e Shqipërisë
2 Besnik Xhaferr Dushaj Partia Demokratike
3 Fatos Bajram Hoxha Partia Demokratike
4 Flamur Dalif Noka Partia Demokratike



QARKU LEZHË

Nr. Emri Atësia Mbiemri Subjekti Zgjedhor
1 Armando Ndue Prenga Partia Socialiste e Shqipërisë
2 Edi Tonin Paloka Partia Demokratike
3 Gjok Llesh Jaku Partia Socialiste e Shqipërisë
4 Gjovalin Pjeter Kadeli Partia Socialiste e Shqipërisë
5 Mark Pjeter Marku Partia Demokratike
6 Pavlina Gjergj Hoti Partia Demokratike
7 Rrajmond Erzan Hoxha Partia Demokratike





QARKU SHKODËR

Nr. Emri Atësia Mbiemri Subjekti Zgjedhor
1 Arenca Vehbi Trashani Partia Demokratike
2 Astrit Myfit Bushati Partia Demokratike
3 Astrit Skender Beci Partia Socialiste e Shqipërisë
4 Gezim Xhemal Dibra Partia Demokratike
5 Gjok Tom Uldedaj Partia Demokratike
6 Ilir Hamid Beqja Partia Socialiste e Shqipërisë
7 Jozefina Filip Topalli Partia Demokratike
8 Ndue Llesh Paluca Partia Demokratike
9 Ndue Marash Kola Partia Socialiste e Shqipërisë
10 Paulin Nikoll Sterkaj Partia Demokratike
11 Tom Gjek Doshi Partia Socialiste e Shqipërisë



QARKU TIRANË



Nr. Emri Atësia Mbiemri Subjekti Zgjedhor
1 Aldo Tonin Bumçi Partia Demokratike
2 Andis Xhevdet Harasani Partia Socialiste e Shqipërisë
3 Arben Fahri Imami Partia Demokratike
4 Artan Ilia Gaçi Partia Socialiste e Shqipërisë
5 Besnik Mitat Baraj Partia Socialiste e Shqipërisë
6 Bujar Faik Nishani Partia Demokratike
7 Dashamir Myslym Peza Partia Socialiste e Shqipërisë
8 Ditmir Sulejman Bushati Partia Socialiste e Shqipërisë
9 Eduard Pajtim Shalsi Partia Socialiste e Shqipërisë
10 Eglantina Muharrem Gjermeni Partia Socialiste e Shqipërisë
11 Enkelejda Hamit Shkreli Partia Socialiste e Shqipërisë
12 Fatmir Ali Mediu Partia Republikane
13 Fatmir Sezai Xhafaj Partia Socialiste e Shqipërisë
14 Florian Prokop Mima Partia Demokratike
15 Gent Hysen Strazimiri Partia Demokratike
16 Gerti Jusuf Bogdani Partia Demokratike
17 Ilir Çajup Rusmali Partia Demokratike
18 Ilir Rexhep Meta Lëvizja Socialiste për Integrim
19 Ilir Xhelil Gjoni Partia Socialiste e Shqipërisë
20 Kastriot Selman Islami Partia Socialiste e Shqipërisë
21 Lajla Ylber Pernaska Partia Demokratike
22 Luan Shyqyri Skuqi Partia Demokratike
23 Majlinda Enver Bregu Partia Demokratike
24 Myqerem Ramazan Tafaj Partia Demokratike
25 Namik Hamza Dokle Partia Socialiste e Shqipërisë
26 Rajmonda Skender Bulku Partia Demokratike
27 Sajmir Bashkim Tahiri Partia Socialiste e Shqipërisë
28 Sali Ram Berisha Partia Demokratike
29 Tritan Masar Shehu Partia Demokratike
30 Vasilika Llambi Hysi Partia Socialiste e Shqipërisë
31 Viktor Anest Gumi Partia Demokratike
32 Xhemal Myslym Qefalia Partia Socialiste e Shqipërisë





QARKU VLORË



Nr. Emri Atësia Mbiemri Subjekti Zgjedhor
1 Arben Astrit Isaraj Partia Socialiste e Shqipërisë
2 Arben Qamil Malaj Partia Socialiste e Shqipërisë
3 Ardian Qenan Kollozi Partia Demokratike
4 Astrit Hiqmet Patozi Partia Demokratike
5 Dashamir Mehmet Tahiri Partia për Drejtësi dhe Integrim
6 Eltar Tofik Deda Partia Socialiste e Shqipërisë
7 Fatmir Avni Toci Partia Socialiste e Shqipërisë
8 Kreshnik Tomorr Çipi Partia Demokratike
9 Leonard Petrit Demi Partia Demokratike
10 Luiza Mihal Xhuvani Partia Socialiste e Shqipërisë
11 Shpetim Hysni Idrizi Partia Socialiste e Shqipërisë
12 Vangjel Jorgo Dule Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut