Vijon publikimi i emrave fitues  të lotarisë më të madhe në  botë, “Green Card 2008-2009”. Janë 159 emra të rinj fitues që i përkasin fazës së dytë të lotarisë amerikane. Pasi kanë kaluar në sukses fazën e parë, këta persona janë përzgjedhur sërish për të vazhduar më tej procedurat, deri në marrjen e së drejtës për të jetuar dhe punuar në SHBA. Tashmë, në zarfat që kanë mbërritur nëpërmjet Postës Shqiptare, personat e përzgjedhur kanë të detajuar të gjithë dokumentacionin që duhet të kenë dhe hapat e mëtejshëm që duhet të ndjekin deri në konfirmimin e tyre përfundimtar si fitues. Ditët e tjera priten emra të tjerë fitues, të fazës së dytë të lotarisë amerikane.

TIRANË
1.Eltion Bajram Vranga, rr.”Bajram Curri”, pall.26, ap.19
2.Miri Llangas, rr. “Qemal Stafa”, pall.161/1, shk.2, ap.27
3.Eltion Vladimir Gjikdhima, rr. “Gjon Buzuku”, pall.27, ap.8
4.Gjineta Fiqiri Sulaj, rr. “3 Vëllezërit Kondi”, banesa private
5.Eriselda Daçi, rr. “Qemal Stafa”, pall.590, shk.4, ap.64
6.Besim Uka, rr. “Qemal Stafa”, pall.590, shk.4, ap.64
7.Zafir Xhemil Mekolli, unaza e re, rr. “T.Keko”
8.Elidon Gruda,rr.”Myslym Keta”, pall.2, shk.1, ap.11
9.Qemal Cara, rr.”Mine Peza”, pall.222/1,shk.1,ap.1
10.Besim Rustem Ahmataj, rr.”S.Brahja”, Sauk
11.Suela Tartarja, rr. “LL.Bonato”, pall.155, shk.1, ap.20
12.Pranvera Hasanaj, njësia bashkiake, nr. 5, rr. “I Elezi”, pall.9, ap.3
13.Ada Dyrmyshi, rr. “Mihal Grameno”, nr.104
14.Brunilda Zoto, rr.”Naim Frashëri”, nr.13
15.Erblina Kercishta, rr.”Mine Peza”, pall.45
16. Maksim Qemo, rr. “Ferit Xhajo”, pall.59/8, shk.3, ap.51
17.Majlinda Halilaj, rr. “Niko Avrami”,pall.7-katësh, shk.2, ap.2E
18.Elvira Andrea Osmani, rr. “Komuna e Parisit”, kulla HAWAI, kati.8
19.Erjon Murrja, rrr.”Budi”, pall.72, shk.1, ap.14
20.Jolanda Mitllari, rr. “3 Vëllezërit Kondi”
21.Ramadan Fetollari, Selitë e Vogël, pranë centralit
22.Muharrem Fetollari, Selitë e Vogël, pranë centralit
23.Erlin Zylyftari, rr. “4 Dëshmorët”, pranë gjimnazit “Partizani”
24.Shaban Coku, rr. “F.Trenova”, pall2/1/3
25.Brunilda Melonoshi, rr. “Ali Demi”, pall.159, shk.1, ap.13
26.Ylli Dhaskali, rr. “Mine Peza”, pall. 210, shk.6, ap.45
27.Klodiana Toska, rr. “J.Dalliu”, nr.82
28.Valdete Demaliaj, rr.”Selitë e Vogël”
29.Eriola Hoxhi Hyska, fusha e aviacionit, pall.9, ap.3
30.Zamir Reça, rr. “Ali Demi”, pall.137, shk.1,ap.7
31.Ervin Elezi, rr. “R.Shijaku”, pallati me ngjyra, kati 6
32.Besnik Alliu, bul. “50 Vjetori”, pall.3, shk.3,ap.24
33.Edison Selimi % Adas Sh.p.k, pallati i Kulturës, sheshi “Skënderbej”
34.Jagert Dyrmishi, rr. “Kongresi i Manastirit”, pall.57/1, shk.1, ap.12
35.Elvis Golja, Banka Amerikane, rr. “I.Qemali”, nr.27
36.Leonora Golja, Banka Amerikane, rr. “I.Qemali”, nr.27
37.Sonila Braho, rr.”Niko Avrami”, pall.44/1
38.Arion Allamani, rr.”Arkitekt Sinani”, pall.288, ap.38
39.Eriselda Mellani,rr.”Karl Gega”, pall.22/1,shk.1, ap.4
40.Pjetër Margjini, kompleksi “Komphy”, 50 m sipër spitalit, rruga e Dibrës
41.Denisa Daka, rr. “Margarita Tutulani”, pall.23,shk.3, ap.8
42.Oltona Lame, rr. “Qemal Stafa”, pall.11/2,ap.17
43.Ylli Tahiraj, rr. “Muhamet Gjollesha”, pall.85, shk.6, ap.48
44.Florjan Tahir Boci, rruga e Dibrës, pall.10, shk.1,ap.6
45.Albert Kondi, rr. “Margarita Tutulani”, “Bulding Melrose”, ap.6B
46.Besim Djaloshi, rruga e Qelqit, Kombinat
47.Vladimir Lamaj, rr. “Irfan Tomini”, pall.4/2, ish-uzina “Enver”
48.Anita Sheplo, rr. “G.Heba”, pall.45/1, shk.1, ap.13
BERAT
1.Kastriot Enver Veliaj, lagjia “30 Vjetori”, pranë bar “Rati”
2.Gjergji Gjogu, lagj. “30 Vjetori”, ap.51, ap.7
3.Gentian Lako, lagjia “10 Korriku”
4.Enaida Ajet Tabaku, Starovë
5.Sybi Feta Hoxha, lagj. “ Jani Vruho”, pall.170
6.Jonida Bushi, Kutalli
7.Taulant Gëzim Kuçi, Drobonik
8.Margarita Petrit Koleci, lagj.”Barikadë”, shtëpi private
9.Manjola Kozma Qypi, Lapardha
BURREL
1.Astrit Pasha, lagj. “ P.Budi”, rruga e Gjykatës, pall.20
2.Ledja Cupi, lagjia e re
SHKODËR
1.Alma Jakupi, lagj.”Guerile”, rr.”Shollaj”, nr.15
2.Gëzim Kullolli, lagj. Malimani RS Halili 59
3.Ervis Shimaj, lagj. “Perash”, rr. “Alqi Kondi”
GJIROKASTËR
1.Vera Banushi, lagj. “18 Shtatori”, pall.23
LAÇ
1.Donika Guna, lagj. Nr.3, pall.81
LUSHNJE
1.Mariza Aliu, lagj. “Kongresi i Lushnjes”
2.Lindita Muço, lagj. “Kongresi i Lushnjes”, pall.33
3.Alfred Gjoni, Divjakë
BULQIZË
1.Mirdash Myrtezaj, lagjia “Minatori”
ELBASAN
1.Helidon Niko Gremi, lagj. “5 Maj”, rr. “28 Nëntori”, pall.500/2
2.Igli Haxhi, lagj. “Vullnetari”, pall.645/2,ap.9
3.Adile Novaku, lagj.nr.2,pall.51, Cërrik
4.Anila Llupa, lagj. “5 Maji”, rr.”Feta Ekmeçiu”, nr.36
POGRADEC
1.Ylli Leka, lagj.4, rr. “Gani Homcani”
2.Ilir Laraku, lagj.1, ish-divizioni, zona industriale
3.Dhurata Mulellari. Lagj.3, Kala
4.Ervin Shuli, Qershizë, Cerrovë
5.Roland Kolaci, lagj.1, pall.26, rr. “Reshit Çollaku”
6.Suela Xhemollari, Gështenjas
7.Elona Capo, lagj.1, rr. “Kajo Karafili”
8.Klajdi Topalli, Memelisht
9.Namik Aliçkolli, lagj.2, pall.54, rr.”Kajo Karafili”
10.Aurel Poçka, lagj.1, rr.”Shemsi Koroveshi”
11.Etleva Naza Demeli, lagj.2, rruga “Rinia”
12.Dritan Isufi, lagj.2, rr. “Reshit Çollaku”, pall.58
13.Jorinda Llongari, Gështenjas
14.Marjana Nazifi, lagj.5, rr.”Gani ho”, pall.139
15.Lindita Çollo, rr.”Reshit Çollaku”, lagj.1, ap.49
16.Blerta Çollaku, lagj.4, rr. “Gani Homçuri”
17.Erjon Oparaku, lagjia Kala
18.Jornila Mato, lagj.2, Qëndra Kapri
19.Andi Lias, Rëmenj
20.Nuri Icka, lagj.3, rr. “Reshit Çollaku”
21.Majlinda Bulli, lagj.4, rr. “Kajo Karafili”, pall.51
22.Teki Collari, lagj.2,pall.151, rruga “Rinia”
23.Ilir Kllomallani, lagj.1, rruga e Drilonit
DURRËS
1.Arjan Laci, fshati Sukth Katund
2.Mariglen Met Hoxha, lagj.18, rr. “A.Goga”, pall.6
3.Besim Meçi, lagj.13, P.Vaporri, rrota e kuqe
4.Miranda Ibrahim Hasa, lagj.8, rr. “A.Goga”, banesa 223
5.Farbardh Gjyrlija, lagj.14, rr. “B.Tusho”, Shkozet
6.Zyhdi Harizi, lagj.6, rruga “Bashkimi”
7.Inesa Ziu, lagj.16, rr. “Hysen Kërtusha”
LIBRAZHD
1.Brunilda Bashkim Zhysa, lagjia 2, ish-konvikti
2.Mihallaq Gjorgji Bicaj, lagj.1, shtëpi private
KUÇOVË
1.Denis Niko Stefani, lagj.”Llukan Prifti”
PRRENJAS
1.Sami Njazi Mekaj, lagj.1, pall.46
BALLSH
1.Jonida Enver Muhaj, lagj. “5 Shkurti”
LEZHË
1.Kujtim Nutaj, lagj. “Besëlidhja”, rr. Luigj Gurakuqi”
2.Alida Kalo, Zejmen
PËRMET
1.Erion Peçi, lagj.1, nr.46, banesa 4, Këlcyrë
FUSHË-KRUJË
1.Aida Fatmir Minxjolli, lagj. “Kastriot”
2.Haxhi Karaj, Arrameras
DIBËR
1.Nexhmie Trupja, Staravec
PATOS
1.Fatmira Alliaj, Dukas
2.Lulëzime Pasha, lagj.”Naftëtari”
VLORË
1.Lindita Konomi, Nartë
2.Qerime Sejdiraj, lagj. “1 Maji”, rr. “M.Durham”, nr.81
3.Sali Malaj, lagj. “Isa Buletini”, rr. “S.Zoto”, pall.538
4.Arsen Memiaj, Brataj
5.Musa Aliaj, Brataj
6.Eglantino Aliaj, Brataj
7.Besmir Gaçaj, lagj. “Isa Boletini”, pall.1353
MALËSI E MADHE
1.Arian Lilaj, Gjorm Grizhë
DEVOLL
1.Besmir Cenolli, Menkulas
2.Olsa Astrit Haxhi
3.Ilir Mynyr Zyryku
BAJRAM CURRI
1.Zenel Toskaj, Margegaj
FIER
1.Arjan Kondakçiu, lagj. “8 Shkurti”, rr. “TH.Kopaçe”
2.Sonila Redhi, komuna Sharrëz
3.Fatmir Kumaraku, lagj. “Kongresi i Pezës”, rr. “J.Xoxa”, pall.33
4.Rudina Jaupaj, Afrim i Ri
5.Enkelejda Lipe, lagj. “Kongresi i Fierit”, rr. “N.Aliu”, pall.18
6.Kristaq Goga, lagj. “Liria”, rr. “JO.Xoxa”, pall.132
7.Rajmonda Tako, lagj. Sheq i Vogël
8.Bledar Thoma Olldashi, lagj. “Kastriot”, rr. “A.Profka”
9.Vjollca Gjino, lagj. “8 Shkurti”, parafabrikati 2
10.Kastriot Begaj, lagj.”29 Nëntori”, rr. “R.Muho”
11.Alfred Seferaj, lagj “1 Maji”, rr. “Jani Bakalli”, shtëpi private
12.Liljana Sala, lagj. “Kastriot”, rr. “V.Pecuke”
13.Elton Çuko, Sheq i Vogël
KORÇË
1.Enida Madhi, bul. “Fan Noli”, lagj.5, pall.26
2.Marsel Toska, lagj.18, rr. “P.Shomo”, pall.5/12
3.Etleva Nasto, rr. “Eleni Gjika”, pall.1, hyrja.13, lagj.5
4.Alma Iljasi, lagj.16, rr. “R.Telhai”, pallati i ri i Behar Lëngu
5.Durim Pashollari, Symis
6.Elda Grezdani, Ganicë e Madhe
7.Alketa Doçi, rr. “Dhimitër Denasi”, pall. i Ri,Ilidës 18
8.Gerti Caushllari, rr. “Ismail Qemali”
9.Erjon Tashi, Vreshtas
10.Esmeralda Stavro, lagj.13, rr. “Stefi Lino”, 12/9
11.Zikela Potka, Bulgarec
12.Hilmie Laushi, rr. “Mujo Ulqinaku”, nr.12, lagj.6
13.Lida Theodhosi, lagj.12, rr. “Kristo Grabocka”, 21
14.Gledis Qelemeni, rr. “1 Maji”, ish-fabrika e bukës
15.Helidon Veizi, rr. “Rexhep Telhaj”, lagj.16 pall.10/8
16.Remina Shyti, lagj.7, rr. “Naim Rexhepi”, pallati i xhamisë
17.Athina Lera, lagj.14, rr. “Partizani”
18.Albina Pilinci, Podgoric
19.Valbona Zhyralli, Maliq