Rezultate te kerkimit per termin: +ALIJAJ

Meta: total 20 / total_found 20 / time 0.000 / keyword[0] alijaj / docs[0] 20 / hits[0] 21 /
Ish-punëtori e akuzon kompaninë ‘Hortikultura’ për ryshfet
  • 2014-05-28

Ish-punëtori e akuzon kompaninë ‘Hortikultura’ për ryshfet

 U angazhua dy sezone si punëtor krahu. Për dy sezonet nga tre muaj aq sa mori pagë, pretendon se ka parë keqpërdorime në sektorin e punësimeve. Pajazit Alimaj, ish-punëtor i ndërmarrjes së Komunës së Prishtinës ‘Hortikultur

No Pic available
  • 2013-11-10

Mbledhja e Këshillit Bashkiak, ja 32 familjet që do trajtohen me para

TIRANE - Në mbledhjen e radhës së Këshillit Bashkiak të Tiranës, e cila do mbahet ditën e hënë më 11 nëntor do të diskutohen disa projektvendime me rëndësi për qytetarët e Tiranës. Midis tyre janë dy vendime për të pastrehët, një ka të bëjë me miratimin e rreth 700 familjeve

Kosove 6 te denuar ker krim te organizuar
  • 2012-09-21

Kosove 6 te denuar ker krim te organizuar

Gjykata e qarkut në Prizren ka dënuar gjashtë persona, pjesë e një grupi kriminal, që merrej me trafik qëniesh njerëzore. Lajmi bëhet i ditur përmes një komunikate për shtyp të misionit EULEX, në të cilën thuhet

Trafikonin emigrantë, dënohen 6 shtetas kosovarë
  • 2012-09-21

Trafikonin emigrantë, dënohen 6 shtetas kosovarë

Një trup gjykues i përbërë nga gjykatës vendorë dhe ndërkombëtarë të EULEX-it, kanë dënuar të premten gjashtë qytetarë kosovarë për trafikim ilegal emigrantësh. Vendimin për dënimin e tyre e ka marr

Ulpiana Aliaj e Armand Likaj koncert klasik per kryeqytetasit
  • 2012-03-25

Ulpiana Aliaj e Armand Likaj koncert klasik per kryeqytetasit

Orkestra simfonike e radio televizionit shqiptar në bashkëpunim me ambasadën sllovake kanë organizuar një koncert klasik, ku interpretuan sopranoja Ulpiana Alijaj dhe baritoni Armand Likaj. Dirigjent i shfaqjes ishte Peter Valentovic, ndërsa drejtor artistik David Tuki&

Shkoder/ Arrestohet 20 vjecari grabiti nje malazeze
  • 2011-11-01

Shkoder/ Arrestohet 20 vjecari grabiti nje malazeze

Një 20 vjeçar me banim në fshatin Alijaj, Bajzë të Rrethit Malësi e Madhe, u arrestua sot nga forcat e policisë së komisariatit të këtij rrethi, me akuzen e ” vjedhjes me dhunë”. Sipas zëdhënsëses së shtypit t

Shkodër, grabitësit i vjedhin 10 mijë euro malazezes
  • 2011-11-01

Shkodër, grabitësit i vjedhin 10 mijë euro malazezes

Policia lokale bëri të ditur, se dje në fshatin Vukpalaj, të rrethit Malësi e Madhe, shtetases J. M., 51-vjeç, banuese në Podgoricë, Mali i Zi, e cila po udhëtonte në drejtim të Rinasit, me automjetin e saj tip Toyota, nga persona të paidentifikuar, i janë vjedhur me dhunë shuma prej 1