Rezultate te kerkimit per termin: +Artan +Lame

Meta: total 1000 / total_found 1179 / time 0.001 / keyword[0] artan / docs[0] 12871 / hits[0] 20342 / keyword[1] lame / docs[1] 2353 / hits[1] 4318 /
Ndertimet pa leje Legalizimet Lame Me  31 dhjetor skadon afati
  • 2014-11-21

Ndertimet pa leje Legalizimet Lame Me 31 dhjetor skadon afati

e Premte 21 Nentor 20140902 am p classwp-caption-text Gjermeni dhe Lame dje ne DurresbrbrKreu i ALUIZNI apel per qytetaret qe kane ndertuar shtepi pa leje dhe skane aplikuar per legalizim Shansi i fundit per te marre tapinebrbrMinistrja Gjermeni Ata qe paguajne dritat lehtesi ne

No Pic available
  • 2014-11-20

“Legalizimet”, Lame: Qytetarët të bëjnë vetëdeklarimin, afati deri në 31 dhjetor

DURRËS-ALUIZNI ka hapur zyrën e re të legalizimit të ndërtimeve informale në Shijak. Gjatë ceremonisë së çeljes së këtyre zyrave kreu i ALUIZNI-T Artan Lame u bëri apel qytetarëve që të bëjnë vetëde

Vetedeklarimet Legalizimet Lame Me 31  dhjetor mbyllet aplikimi
  • 2014-11-17

Vetedeklarimet Legalizimet Lame Me 31 dhjetor mbyllet aplikimi

e Hene 17 Nentor 20140858 am p classwp-caption-text KREU I ALUIZNI-t ARTAN LAMEbrbrDrejtori i ALUIZNI konfirmon afatin e fundit per deklarimin e shtepive pa leje Me 31 dhjetor mbyllet aplikimi Formularet qe duhen plotesuarbrbrFormulari i ri mbi 25 mije aplikime te bera me ligjin

Jepen qindra tituj pronësie
  • 2014-11-01

Jepen qindra tituj pronësie

Tiranë - Qeveria ka marrë vendimin për dhënien e pronësisë për 481 familje, të cilat ndodhen në qarqet Shkodër, Kukës, Lezhë, Tiranë, Elbasan, Fier, Korçë, Vlorë, Gjirokastër. Gjithsej këtyre qytetarëve ju kalojnë në pronësi 150.590 m2 truall. "Me këtë vendim ALUIZNI rihap

Vendimi Lame Nis ndarja e  kompensimit per pronaret
  • 2014-11-01

Vendimi Lame Nis ndarja e kompensimit per pronaret

e Shtune 1 Nentor 20141206 pm p classwp-caption-text KREU I ALUIZNI-t ARTAN LAMEbrbrVendimi i qeverise per kalimin e pronesise per 481 familje qe kishin ndertuar ne toke te te treteve i hap rruge jo vetem pajisjes se tyre me tapi por edhe kompensimit te pronarit te parceles nder

Parcelat e reja Legalizimet Qeveria nis kompensimin e pronave
  • 2014-10-30

Parcelat e reja Legalizimet Qeveria nis kompensimin e pronave

e Enjte 30 Tetor 20140859 am p classwp-caption-text NGA TAKIMI I DJESHEM NE MINISTRINE E DREJTESISEbrbrKreu i ALUIZNI Artan Lame njofton nisjen e procesit per pronaret Qeveria miraton legalizimin e shtepive ne dhjete qytetebrbrTryeza per legjislacionin e Agjencise se Pronavebrbr

No Pic available
  • 2014-10-29

Lame: Legalizimet informale, prioritet. Procesi i kthimit të pronave, fundi i një ‘hinke'

TIRANE- Legalizimi i zonave informale mbetet prioritet i qeverisë shqiptare. Këtë fakt e bëri të ditur kreu i ALUIZN-it, Artan Lame gjatë një tryeze konsultative për reformën ligjore të AKKP. Gjatë fjalës së tij Lame bëri një prezantim të punës së deritanishme, duke iu referuar nd