Rezultate te kerkimit per termin: +Arte

Meta: total 1000 / total_found 2522 / time 0.001 / keyword[0] arte / docs[0] 2522 / hits[0] 3485 /
Coentrao kunder Platini Qesharake qe flet per Topin e Arte
  • 2014-11-28

Coentrao kunder Platini Qesharake qe flet per Topin e Arte

Fabio Coentrao del ne krah te Cristiano Ronaldos duke iu kundervene shefit te UEFA-s Michel Platini i cili u shpreh se nje lojtar gjerman duhet ta fitoje kete vit Topin e Artebr br Kete vit ai ka shenuar nje mal golash dhe besoj se do ta kaloje kufirin e 400 golave duke llogaritur ketu edhe ato qe

Peshengritje Hysen Pulaku kampion Europe per te rinjte
  • 2014-11-28

Peshengritje Hysen Pulaku kampion Europe per te rinjte

Peshengritja i sjell nje tjeter medalje te arte Shqiperise ne nje vit historik per te Pas suksesit Boteror te Daniel Godellit e Romela Begajt Hysen Pulaku ka fituar nje tjeter medalje te arte ne shtytje ne kampionatin europian te peshengritjes per te rinj qe po zhvillohet ne Limasol te Qiprosbr br

Ribery Topi i Arte Gjithcka eshte politike
  • 2014-11-27

Ribery Topi i Arte Gjithcka eshte politike

Cmimi i Topit te Arte nuk i jepet me futbollistit me te mire ne bote ky vendim eshte me shume politik dhe nuk jepet me per performancat e shkelqyera gjate nje vitibr br shte kjo deklarata befasuese nga Franck Ribery i cili ishte nje nder tre kandidatet kryesore per ta marre kete trofe nje vit me p

Platini Topi i Arte duhet te shkoje per nje kampion Bote
  • 2014-11-27

Platini Topi i Arte duhet te shkoje per nje kampion Bote

Teksa duhet me shume se nje muaj deri ne shpalljen e fituesit te Topit te Arte Michel Platini jep mendimin e tij per fituesin e ribr br Numri nje i UEFA-s mendon se trofeu me i larte individual ne boten e futbollit duhet te shkoje per nje nga futbollistet kampion Bote duke qene se 2014 eshte viti

Barazim ne Derbin e Milanos
  • 2014-11-24

Barazim ne Derbin e Milanos

brbrPerfundoi ne barazim i ashtuquajturi derbi i Madonines me numer 213 mes Milan dhe Inter Ne San Siro perballja e vlefshme per javen e 12 te serise A nuk shkoi me shume se rezultati 1-1 ne nje takim ku edhe pse me  shume raste te pastra deri te traversat nuk pati shkelqimin qe dhuron Derbi i Mi

FIFPro publikon listen e 5 portiereve finaliste
  • 2014-11-24

FIFPro publikon listen e 5 portiereve finaliste

Manuel Neuer Claudio Bravo Thibaut Courtois Gianluigi Buffon dhe Iker Casillas jane 5 finalistet e cmimit FIFPro qe do te dorezohet gjate ceremonise per dorezimin e Topit te Arte ne Zyrih gjate muajit janarbr br Sindikata e futbollisteve profesioniste FIFPro dhe FIFA zbardhen 5 emrat nga ku do te

Mesi behet golashenuesi me i mire ne Spanje
  • 2014-11-23

Mesi behet golashenuesi me i mire ne Spanje

brbrLionel Mesi nuk njeh me limite  Me tripleten e shenuar kunder Seviljes ne ndeshjen e vlefshme per Kampionatin Spanjoll argjentinasi u be golashenuesi me i mire i te gjitha koherave ne Spanje me plot 253 gola Ky rekord mbahej me pare nga legjenda e futbolli spanjoll helmo zarra me 251 gola Ajo