Rezultate te kerkimit per termin: +Autoriteti +Rrugor +Shqiptar

Meta: total 117 / total_found 117 / time 0.013 / keyword[0] autoriteti / docs[0] 7143 / hits[0] 10352 / keyword[1] rrugor / docs[1] 20293 / hits[1] 33937 / keyword[2] shqiptar / docs[2] 221085 / hits[2] 565197 /
No Pic available
  • 2014-10-29

Dimensionet e shtetit autoritar në Shqipëri

Shteti ligjor dhe ekuilibri i pavarësisë së pushteteve janë dy elementët themelorë të demokracisë. Pa pavarësinë e pushteteve dhe vendosjen e ligjit për të gjithë qytetarët nuk mund të mendohet, aq më pak të pr

Transporti publik, të vendosur për siguri dhe inovacion
  • 2014-09-28

Transporti publik, të vendosur për siguri dhe inovacion

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në seancën e sotme parlamentare: Së pari, do dëshiroja që të kërkoj ndjesë për mungesën e disa ministrave, të cilët kishin arsye të veçantë sot për mosprezencën, pasi janë pjesë e programit të përbashkët në ekipin e ngritur në Universitetin e

No Pic available
  • 2014-09-14

KLSH: Andi Toma, shpërdorim13.7 milionë euro te Rrugët

TIRANE- Ish-drejtori i përgjithshëm i Autoritetit Rrugor Shqiptar Andi Toma dhe një nga zëvendësat e tij kanë shpërdoruar afro 2 miliardë lekë të reja apo 13.7 milionë euro.Kjo shifër ka dalë nga auditimi i Kontrollit të Lartë të Shtetit mbi prokurimet me fonde publike për vitin 20

No Pic available
  • 2014-09-14

Ish-drejtori i Rrugëve i akuzuardhe tek "Rruga e Kombit"

Gjykata e Lartë ka shpallur vite më parë të pavlefshme zgjatjen e hetimeve nga ana e Prokurorisë së Përgjithshme për dosjen ‘Durrës-Kukës’ për të akuzuarit Armand Teliti, ish-zv/ministër i Transporteve dhe Andi Toma, ish-dr

No Pic available
  • 2014-09-14

KLSH: Andi Toma, shpërdorim13.7 milionë euro tek "Rrugët"

Të tjera rreth shkrimit Toma, karrierë falë lidhjes me Argitën Toma i akuzuar tek 'Rruga e Kombit' TIRANE- Ish-drejtori i përgjithshëm i Autoritetit Rrugor Shqiptar Andi Toma dhe një nga zëvendësat e tij k

Qeveria 92 mln lekë për shpronësime për akset rrugore në Pogradec e Fier
  • 2014-09-10

Qeveria 92 mln lekë për shpronësime për akset rrugore në Pogradec e Fier

TIRANË - Rreth 92 milionë lekë ka miratuar qeveria në dy vendime të ndryshme gjatë mbledhjes së sotme lidhur me shpronësimet për ndërtimin  e segmentit Fier-Levan dhe për ndërtimin e aksit Qafë Thanë-Pogradec.By Passi Fier-Levan, 90.346.779 Lekë për shpronësimet90.346.779 Lekë ës

No Pic available
  • 2014-09-05

Një rrugëtim përmes sfidash

Sadedin Çeliku Një vit me katër stinë duket sikur janë shumë por në fakt janë vetëm 250 ditë pune duke përjashtuar pushimet e parapara me ligj. Në gjysmën e dytë të shtatorit të vitit kaluar u formatua qeveria e re me kryeministër Edi Ramën. Edhe tani që vendosa të shkruaj pak r