Rezultate te kerkimit per termin: +Banka +Boterore

Meta: total 1000 / total_found 1230 / time 0.002 / keyword[0] banka / docs[0] 21507 / hits[0] 40328 / keyword[1] boterore / docs[1] 8331 / hits[1] 12324 /
Raporti Te besh biznes Shqiperia ngjitet 40 vende
  • 2014-10-30

Raporti Te besh biznes Shqiperia ngjitet 40 vende

e Enjte 30 Tetor 20141232 pm Banka Boterore publikoi raportin e pervitshem Te besh biznes 2015 ku Shqiperia rezulton te jete rritur me 40 pozicione nga viti i kaluar per tu renditur e 68-ta mes 189 vendeve brNe raportin e saj Banka do te theksonte tri reformat qe kane permiresua

Rama Ngjitemi 40 vende per kushtet e berjes se biznesit
  • 2014-10-29

Rama Ngjitemi 40 vende per kushtet e berjes se biznesit

Tirane 29 tetor 2014 NOAal- Kryeministri Edi Rama ka komentuar raportin Doing Business te Bankes Boterore mbi lehtesine e berjes se biznesitbr br Ne nje postim ne profilin e tij ne Facebook Rama shkruan Lajm i mire per ke do Shqiperine e punes dhe sipermarrjes Ngjitemi 40 vende ne klasifikimin e B

Projekti i menaxhimit te mbetjeve Basha Qeveria te lejoje zbatimin
  • 2014-10-29

Projekti i menaxhimit te mbetjeve Basha Qeveria te lejoje zbatimin

Transmetuar me 29102014 - 1345 Kryebashkiaku i Tiranes Lulzim Basha Tirane 29 tetor 2014 NOAal- Kryebashkiaku i Tiranes Lulzim Basha prezantoi sot para shoqatave mjedisore projektin per menaxhimin e mbetjeve Ai tha se projekti ndrysh

OSHEE qeveria merr  zyrtarish aksionet e CEZ
  • 2014-10-18

OSHEE qeveria merr zyrtarish aksionet e CEZ

e Premte 17 Tetor 20141301 pm Nga janari i vitit 2013 e deri diten e djeshme Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike ishte ne administrim te perkohshem te shtetit por jo ne pronesi te tij te pakten per 76 per qind te aksioneve Por Ministria e Energjise dhe Industrise ber

Vetem 20 e shqiptareve levizin me siguracion
  • 2014-10-18

Vetem 20 e shqiptareve levizin me siguracion

Shqiperia renditet ne vendin e fundit ne rajon per nivelin e sigurimit te mjeteve shtepive katastrofave natyrore dhe per sigurimin e jetesbr br Kete e pohuan perfaqesuesit e byrove rajonale te sigurimit gjate nje takimit te djeshem me keto grupebr br Me nje vlere mesatare prej 15 -40 euro per pe

Tarifat e reja Dritat sa do paguajme pas rritjes se cmimit
  • 2014-10-12

Tarifat e reja Dritat sa do paguajme pas rritjes se cmimit

e Diele 12 Tetor 20140958 am brbrPas heqjes se fashes 300 kwh cmimi i dritave do jete sa mesatarja aktuale Ne 8220Panorama8221 lexoni sot llogaritjet sa shtohet fatura sipas konsumit mujor SSSAbrASSHeqja e fashes se cmimit te diferencuar per 300 kilovatet e pare sjell nje

Berisha: Po ulërijnë sirenat e varfërisë dhe mjerimit, Rama-Meta majmen çdo ditë
  • 2014-10-12

Berisha: Po ulërijnë sirenat e varfërisë dhe mjerimit, Rama-Meta majmen çdo ditë

Postim në Facebook i ish kryeministrit Sali Berisha: Po zhytemi me shpejtësi drejt skenarit grek Në mbarë vendin po ulerijne sirenat e varferise dhe mjerimit! Rama - Meta dhe kupola e tyre majmen çdo dite!Te dashur miq, studimet e Bankes se Shqiperise dhe institucioneve te tjera serioze nderkom