Rezultate te kerkimit per termin: +Barabarta

Meta: total 1000 / total_found 7124 / time 0.004 / keyword[0] barabarta / docs[0] 7124 / hits[0] 8538 /
No Pic available
  • 2014-11-25

Erdogan: Femrat nuk janë të barabarta me meshkujt

Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdoan, është vendosur sërish në qendër të debateve për sekularizmin e tij pasi ka deklaruar se femrat nuk janë të barabarta me meshkujt dhe se vendosja e shenjës së barazisë mes tyre shkonte kundër natyrës. “Femrat janë krijuar ndryshe, natyra e ty

No Pic available
  • 2014-11-25

Fokus/Serbët po e vjedhin edhe Kostandinin e madh!..

As shteti, po ç'bën Akademia?! - Hollivudi po bën filmin e bujshëm për Kostandinin e Madh të cilin e jep si serb. Ekranizohet sipas romanit «Udhëkryqi i Kostandinit» të shkrimtarit serb Dejan Stojkoviç me nxitjen e Universitetit serb, e për të paguhen mbi 100 milionë dollarë. A e

Shqiperia 25 vjet pas renies se Murit te Berlinit
  • 2014-11-24

Shqiperia 25 vjet pas renies se Murit te Berlinit

e Hene 24 Nentor 20141235 pm ROMEO GURAKUQIbrbr   25-vjetori i renies se regjimeve diktatoriale komuniste ne Europen Lindore eshte nje moment i rendesishem reflektimi analize krahasimore ne pikepamje politike dhe historike qe per Shqiperine e nisur e fundit ne ate rruge dh

Barazim ne Derbin e Milanos
  • 2014-11-24

Barazim ne Derbin e Milanos

brbrPerfundoi ne barazim i ashtuquajturi derbi i Madonines me numer 213 mes Milan dhe Inter Ne San Siro perballja e vlefshme per javen e 12 te serise A nuk shkoi me shume se rezultati 1-1 ne nje takim ku edhe pse me  shume raste te pastra deri te traversat nuk pati shkelqimin qe dhuron Derbi i Mi

Lind partia politike Besa
  • 2014-11-23

Lind partia politike Besa

Transmetuar me 22112014 - 1838 Pamje nga promovimi i partise se re Levizja Besa Ne Maqedoni eshte promovuar sot subjekti i ri politik shqiptar Levizja politike Besa e cila sipas drejtuesve te saj synon krijimin e shtetit me te drejta

Ndërpritet Elbasani-Tirana, përleshen tifozët (FOTO)
  • 2014-11-23

Ndërpritet Elbasani-Tirana, përleshen tifozët (FOTO)

Aktet e dhunës në stadiumet shqiptare nuk kanë të sosur. Edhe sot, një ngjarje e tillë ka ndodhur në stadiumin "Elbasan Arena" të Elbasanit, ku luhej ndeshja Elbasani-Tirana. Ndeshja është ndërprerë në minutën e 62-t&eu

Populli foli zbato kontraten ose largohu
  • 2014-11-22

Populli foli zbato kontraten ose largohu

Transmetuar me 22112014 - 1511 Nuk do ndalemi nuk do mposhtemi nuk do te lodhemi nuk do pushojme se luftuari per lirite e dhunuara per te drejtat e shkelura te qytetareve shqiptare Mos te te genjeje mendja se mund tia hedhesh duke u marre me zerin tim Zeri