Rezultate te kerkimit per termin: +Bari

Meta: total 1000 / total_found 5112 / time 0.003 / keyword[0] bari / docs[0] 5112 / hits[0] 7174 /
Neuer “thumbon” Ronaldon
  • 2014-11-17

Neuer “thumbon” Ronaldon

Portieri i Përfaqësues së Gjermanisë, Manuel Neuer, ka thumbuar lojtarin më të mirë të botës, Cristiano Ronaldo. Neuer, ka deklaruar se ka gjasa të fitoj Topin e Artë, edhe pse nuk reklamon veshje të brendshme, siç bëjnë d

Jetet e te internuarve te Myzeqese ne Boten e Iris Elezit
  • 2014-11-14

Jetet e te internuarve te Myzeqese ne Boten e Iris Elezit

e Premte 14 Nentor 20141223 pm p classwp-caption-text Flonja Kodheli ne rolin e Julit ne filmin BotabrbrDje ne kinema Millenium u shfaq filmi Bota i Iris Elezit e Thomas Logorecit nje prodhim i EraFilm brPas cmimit ne Festivalin Nderkombetar ne Karlovy Vary pritja per te pare fi

Gashi, jashtë si Bogdani dhe Kapllani
  • 2014-11-11

Gashi, jashtë si Bogdani dhe Kapllani

Erjon Bogdani - Sulmuesi shënoi 17 gola në Serinë B me Veronën në sezonin 2003-2004, por u injorua plotësisht në atë edicion nga trajneri Hans Peter Brigel Edmond Kapllani - Shënuesi i 5 golave në eliminatoret e Euro 2008, është lënë shpesh jashtë grupit nga trajnerë të ndryshëm,

Visar Zhiti nje antologji te autoreve te vrare ne diktature
  • 2014-11-11

Visar Zhiti nje antologji te autoreve te vrare ne diktature

e Marte 11 Nentor 20141248 pm p classwp-caption-text Visar Zhiti gjate promovimit te libritbrbrPer here te pare nje permbledhje me krijime te martirevebrbrKlerike poete gazetare perkthyes te denuar me vdekje nga regjimi komunistbrbrAta ishin gazetare poete klerike mbledhes folkl

Thatësira në SHBA
  • 2014-11-08

Thatësira në SHBA

Pjesa jugperëndimore e Shteteve të Bashkuara është duke përjetuar thatësirën më të ashpër të 15 viteve të fundit. Është duke rrezikuar furnizimin me ujë për 40 milionë njerëz dhe për më tepër se 2 milionë hektarë toke bujqësore. Një ndër pionerët e kursimit të ujit në r

Kapela e Nastradinit dhe8230 fushata e burgimeve
  • 2014-11-06

Kapela e Nastradinit dhe8230 fushata e burgimeve

e Enjte 6 Nentor 20141202 pm FRANO KULLIbrbr   Barcaletat me police ne kohen e regjimit edhe pse per to ska pas e smund te kishte statistike me siguri mund te pohohet se kane qene me numerozet e ketij zhanri te komunikimitbr Po te huazohej nje term i medias se sotme te rrj

Edi Rama ka përgjegjësi për vrasjen, të japë llogari para qytetarëve
  • 2014-11-05

Edi Rama ka përgjegjësi për vrasjen, të japë llogari para qytetarëve

Deklaratë e deputetit Bumci për faktet e rënda; Përse ishte i paprekshëm vrasësi? Përse policia nuk zbatonte urdhërin e ndalimit? Kush i kishte dhënë imunitet vrasësit që të bridhte lirshëm me pistoletë në brez? Eksertiza: Të gjithë plumbat kanë dalë nga trupi i Jahos dhe ka