Rezultate te kerkimit per termin: +Bostonit

Meta: total 836 / total_found 836 / time 0.001 / keyword[0] bostonit / docs[0] 836 / hits[0] 1396 /
Telefonia celulare dhe rrjetet e ndryshme
  • 2014-11-21

Telefonia celulare dhe rrjetet e ndryshme

Gjatë emergjencave të mëdha, si përshembull kur ndodhi shpërthimi gjatë maratonës së Bostonit në vitin 2010, celularët dhe rrjetet wireless mbingarkohen me shpejtësi. Një grup shkencëtarësh në Institutin Stevens të Teknologjisë, në Hoboken të Nju Xhersit, kanë krijuar dhe testua

No Pic available
  • 2014-11-17

Festivali Folkorik Shqiptar në New York, një flamur i shqiptarisë në SHBA

SHBA-Në Lehman Center for the Performing Arts në Bronx, u organizua nga Qendra Nënë Tereza pranë Kishës Katolike Shqiptare, “Zoja e Shkodrës”, në Hartsdale, New York, edicionin e 24-t i Festivalit Folklorik Shqiptar. Në këtë event ar

No Pic available
  • 2014-11-01

Nesër maratona në New York, gati 50 mijë vrapues

Mbi 50.000 vrapues janë tashmë gati për maratonën e përvitshme të New Yorkut e cila do të zhvillohet të dielën. Në ceremoninë e hapjes, profesionistë dhe amatorë nga mbi 100 vende dhe rajone u prezantuan nën tingujt e himneve  dhe flamujve të tyre kombëtarë. Ceremonia ishte gjithas

Mitropolitin e Korçës Fotis Kallpidhisnuk e ka vrarë Spiro Kosturi
  • 2014-10-19

Mitropolitin e Korçës Fotis Kallpidhisnuk e ka vrarë Spiro Kosturi

Spirua, djali i patriotit Jovan Cico Kosturi apo Jovan Shqiptarit siç njihet nga bashkëkohësit, nuk ka qenë anëtar i çetës së Bajo Topullit.Ideja e rishkrimit të historisë duket se trondit ndonjëherë dhe të vërtetat e thë

Eliza Dushku pret në darkë kryeministrin Edi Rama (Foto)
  • 2014-10-16

Eliza Dushku pret në darkë kryeministrin Edi Rama (Foto)

Gjatë një vizite disa ditore në Shtete e Bashkuara të Amerikës kryeministri Edi Rama mbrëmjen e së martës ka gjetur kohën që të vizitoi një restorantin shqiptarë në qendër të Bostonit me emrin Vlora, transmeton Indeksonl

No Pic available
  • 2014-10-14

Kryeministri Rama vizitë në SHBA

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku do të zhvillojë një vizitë disa ditore.Në kuadër të kësaj vizite, kreu i qeverisë, të mërkurën, më 15 Tetor do të mbajë fjalën e hapjes në 'GEM 2014' në Universitetin e Harvardit.Ndërsa një ditë më pas, Kry

SHBA polici shqiptar i kontrollon pasaporten kryeministrit Rama
  • 2014-10-14

SHBA polici shqiptar i kontrollon pasaporten kryeministrit Rama

brbrKryeministri Edi Rama ndodhet ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes ku do te mbaje ne daten 15 tetor nje fjalim ne Universitetin e Harvarditbrbr brbrMenjehere pasi mberriti ne SHBA kreu i qeverise postoi nje foto ne profilin e tij ne Twitter qe tregonte momentin e pritjes se tij ne aeroport nga nj