Rezultate te kerkimit per termin: +Bregu +I +Fildisht

Meta: total 763 / total_found 763 / time 0.001 / keyword[0] bregu / docs[0] 8138 / hits[0] 16734 / keyword[1] fildisht / docs[1] 1389 / hits[1] 2071 /
Yaya Toure “tradhton” Cityn (FOTO)
  • 2014-11-24

Yaya Toure “tradhton” Cityn (FOTO)

Sipas mesfushorit Yaya Toure, Manchester City, nuk ka lojtarë ideal, për formacionin më të mirë të tij në histori të futbollit. Anëtari nga Bregu i Fildishtë, ka krijuar formacionin e tij më të mirë në histori të futbollit,

Tifozët në fushë, e zhveshin Gervinhon (VIDEO)
  • 2014-11-20

Tifozët në fushë, e zhveshin Gervinhon (VIDEO)

Bregu i Fildishtë është kualifikuar për Kupën Afrikane të Kombeve, pas barazimi 0:0 me Kamerunin. Por, pas përfundimit të kësaj ndeshje, diçka jo shumë e zakontë ndodhi në stadium. Tifozët nga Bregu i Fildishtë, “pu

"Lojtari Afrikan i Vitit", ja 24 kandidatët
  • 2014-11-08

"Lojtari Afrikan i Vitit", ja 24 kandidatët

CAF ka publikuar listën me futbollistët kandidatë për çmimin "Lojtari Afrikan i Vitit". Në listë ndodhen tre futbollistë të Serie A: Kwadwo Asamoah i Juventusit dhe dy futbollistët e Romës Gervinho dhe Keita. Në listë kemi

Ja lista me 23 kandidatët për Topin e Artë
  • 2014-10-29

Ja lista me 23 kandidatët për Topin e Artë

FIFA ka publikuar listën me 23 kandidatët e Topit të Artë. Pjesë e saj natyrisht janë fituesit e viteve të fundit Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi. 17 nga këta futbollistë janë Europianë, 5 nga Amerika e Jugut dhe 1 nga Afrika. Mes 23 pretendentëve janë 2 portierë, Thibaut Courtois d

10 ndeshjet ndërkombëtare qëjanë kthyer në skena dhune
  • 2014-10-17

10 ndeshjet ndërkombëtare qëjanë kthyer në skena dhune

Ndeshja Serbi-Shqipëri nuk është e vetmja që është ndërprerë dhe është shoqëruar me dhunë. Agjensia britanike e lajmeve Daily Mail rëndit 10 ndeshjet ndërkombëtare që janë kthyer në një kaos total ku s&eum

Gervinho: Koha e Drogbas ka kaluar
  • 2014-09-26

Gervinho: Koha e Drogbas ka kaluar

Anëtari i Romës dhe njëherit reprezentuesi i Bregut të Fildishtë, Gervinho, ka bërë thirrje në kombëtaren e tij, që të lihet pas Didier Drogba, dhe të punohet për të ardhmen. Gervinho nuk i vë në diskutim të bë

No Pic available
  • 2014-08-22

Virusi Ebola, Afrika e Jugut mbyll kufijtë

Afrika e Jugut thotë se shtetasit që vijnë nga vendet e prekura me virusin Ebola nuk do të lejohen në vend. Ky shtet tashmë ka mbyllur kufijtë për shtetasit e Guineas, Liberisë dhe Sierra Leones. Edhe Senegali ka bërë të ditur se ka ndaluar