Rezultate te kerkimit per termin: +Bujanovc

Meta: total 241 / total_found 241 / time 0.000 / keyword[0] bujanovc / docs[0] 241 / hits[0] 343 /
Kalvari i gjatë ballkanik
  • 2014-11-27

Kalvari i gjatë ballkanik

SSSAASS Edlira Gjoni “Po shkon në Serbi? Po dron, ke marrë me vete?” – pyesnin duke buzëqeshur miqtë apo familjarët para udhëtimit tim të kësaj jave. Rruga e kërkonte që të shkoja fillimisht në Prishtinë. Ekipi i punës priste të niseshim prej aty të gjithë bashkë për në Z

Serbia ndihma Presheves
  • 2014-11-20

Serbia ndihma Presheves

brbrQeveria serbe ka nisur angazhimin per te ndihmuar shqiptaret e Lugines se Presheves angazhim ky i marre nga kryeministri serb Aleksader Vucic gjate vizites me homologun Edi Rama ne Beograd Sipas agjencise Prevesheva Jone nje perfaqesues i qeverise serbe per Luginen e Presheves ndodhet ne Bujan

Rama në Preshevë, policia në gatishmëri, bllokohen për 40 minuta gazetarët shqiptarë
  • 2014-11-11

Rama në Preshevë, policia në gatishmëri, bllokohen për 40 minuta gazetarët shqiptarë

TIRANË- Shqiptarët e Luginës së Preshevës presin sot me entuziazëm vizitën historike te Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Banerat ku shkruhet “Mirësevjen kryeministër” gjenden pothuajse në çdo pjesë të Preshevës. Padurimi i banorëve të Luginës së Preshevës për

Rama mbërrin në Preshevë, qytetarët e presin me flamuj dhe valle shqiptare
  • 2014-11-11

Rama mbërrin në Preshevë, qytetarët e presin me flamuj dhe valle shqiptare

TIRANË- Shqiptarët e Luginës së Preshevës presin sot me entuziazëm vizitën historike te Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama.  Banerat ku shkruhet “Mirësevjen kryeministër” gjenden pothuajse në çdo pjesë të Preshevës, ndërsa në sheshin qendror mijëra qytetarë të m

Rama në Preshevë, i dorëzohet titulli “Qytetar Nderi”: Mbrojmë interesat tuaja në këto troje
  • 2014-11-11

Rama në Preshevë, i dorëzohet titulli “Qytetar Nderi”: Mbrojmë interesat tuaja në këto troje

TIRANË- Shqiptarët e Luginës së Preshevës  e pritën me entuziazëm vizitën historike te Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Banerat ku shkruhet “Mirësevjen kryeministër” gjenden pothuajse në çdo pjesë të Preshevës, ndërsa në sheshin 'Liria" mijëra qytetarë të

Rama në Preshevë: Jo betejë për Shqipëri të Madhe, por për gjithë shqiptarët në Europë
  • 2014-11-11

Rama në Preshevë: Jo betejë për Shqipëri të Madhe, por për gjithë shqiptarët në Europë

TIRANË- Entuziazmi i qytetarëve të Preshevës arriti kulmin, kur kryeministri Edi Rama zgjodhi të kalojë pranë tyre në sheshin “Liria”, përpara se të futej në sallën e Pallatit të Kulturës. Shqiptarët e Luginës së Preshevës e kanë pritur kryeministrin me muzikë e vall

Flamuj foto e banderola mirepresin Ramen
  • 2014-11-11

Flamuj foto e banderola mirepresin Ramen

brbrKryeministri shqiptar Edi Rama eshte pritur kuqezi ne Presheve Ne sheshin Liria rane ne sy qindra flamuj shqiptar krahas flamujve u vune re dhe banderola me shenimin Te bashkuar per qeverine mbarekombetare dhe Presheve Bujanovc dhe Medvegj jane Shqiperi Por krahas sheshit qendror fotografite e