Rezultate te kerkimit per termin: +Ceshte

Meta: total 450 / total_found 450 / time 0.000 / keyword[0] ceshte / docs[0] 450 / hits[0] 505 /
Rama Hajduti i  energjise 3 vjet burg  5 vjet bashkepunetori
  • 2014-10-28

Rama Hajduti i energjise 3 vjet burg 5 vjet bashkepunetori

e Marte 28 Tetor 20141334 pm p classwp-caption-text Kryeministri Rama dje gjate konferencesbrbrKryeministri Rama i kerkoi Prokurorise dhe gjykatave qe te zbatojne ligjin per ata qe vjedhin energjine dhe bashkepunetoret e tyre ne sektorin e OSHE-se brNe perfundim te ultimatumit p

Vanja Sonja Masha e te tjere 15 minuta duartrokitje
  • 2014-10-26

Vanja Sonja Masha e te tjere 15 minuta duartrokitje

e Shtune 25 Tetor 20141323 pm p classwp-caption-text Aktoret Neritan Licaj dhe Olta Daku duke interpretuar gjate komedise Vanja Sonja Masha etj ne Teatrin KombetarbrbrU shfaq ne TK premiera e Durang me regji te DervishitbrbrHumor e regji e zgjuar loje e bukur aktoresh shume te q

De Rada dhe perkthimi i pare i Dantes ne shqip
  • 2014-10-22

De Rada dhe perkthimi i pare i Dantes ne shqip

e Merkure 22 Tetor 20141207 pm MOIKOM ZEQObrbr   Poeti arberesh i pari qe botoi shqiperimin e Luigji LorekiobrbrSMe perpara gjithe poeteve shqiptare ne perzgjedhjen e stilit dhe te poetikes se prozodise poetikebrbrNe shenimet e tij estetike De Rada flet me admirim te madh

Ylli Baka Lerm o Zot te rroj kenga ime e keqkuptuar
  • 2014-10-19

Ylli Baka Lerm o Zot te rroj kenga ime e keqkuptuar

Transmetuar me 16102014 - 1507 Ne saje te zerit te tij te vecante Ylli Baka keto vite ka nje emer te shume folur ne tregun muzikor dhe kjo e ka bere pjesemarres ne shume koncerte aktivitete apo dasma Ky mediatizim ka filluar ne permasa te medha sidomos gjat

Vucic qendrim me dy standarde
  • 2014-10-18

Vucic qendrim me dy standarde

brbrKryeministri serb Aleksander Vucic edhe kete te shtune vijon te mbaje dy standarde ne reagimet e tij Ne kohen kur ne deklaratat zyrtare intervistat apo postimet ne rrjetet sociale shprehet me nje gjuhe te ashper ndaj shqiptareve dhe nuk jep aspak kontribut ne uljen e tensioneve ne komunikimin me

Me ke duhet  te gjithe perfshihemi
  • 2014-10-15

Me ke duhet te gjithe perfshihemi

e Merkure 15 Tetor 20141208 pm GENT STRAZIMIRIbrbr   Ie nderuar zonjezoteri ambasadorbrJu ndjek vazhdimisht dhe miratoj plotesisht ato qe ne menyre periodike detyra qe kryeni Jua imponon te na e thoni me shkrim ne forme Raporti me elokuence ne konferenca per shtyp apo ne e

Seriozisht per Drejtesine
  • 2014-10-12

Seriozisht per Drejtesine

e Shtune 11 Tetor 20141306 pm brbrPRE ZOGAJ  brTryeza per pushtetin gjyqe sor e thirrur nga Presidenti i Republikes Bujar Nishani ne fillim te kesaj jave eshte nje ngjarje e shenuar shpresedhenese per fatin e drejtesise por edhe te bashkepunimit politik dhe institucional mes