Rezultate te kerkimit per termin: +DHE

Meta: total 1000 / total_found 1055241 / time 0.371 / keyword[0] dhe / docs[0] 1055241 / hits[0] 8489697 /
No Pic available
  • 2014-11-21

Masakra e Xhuvanit, imazhet e arrestimit dhe përpjekjeve për të ikur- VIDEO

Zbulohet video e masakrës së ndodhur gati dy javë më parë në lokalin "Ante Grand", ku Kostandin Xhuvani vrau katër persona. Pamjet në videon e siguruar nga TCH, tregojnë sekondat menjëhere pas vrasjes me tentativën e arratisjes së Xhuvanit dhe shokëve të tij, reagimin e policisë dhe a

No Pic available
  • 2014-11-21

Emigrantët e paligjshëm në SHBA, Obama lëshon urdhër ekzekutiv

Presidenti Barack Obama pritet të bëjë një njoftim të rëndësishëm sot në mbrëmje në lidhje me emigracionin. Ai planifikon të nënshkruajë urdhëra ekzekutivë që nuk do të kenë nevojë për miratimin

No Pic available
  • 2014-11-21

Të paktën 400 interceptime të avionëve rusë pranë vendeve të NATO-s këtë vit

Interceptimet e mjeteve ruse pranë vendeve të NATO-s kanë arritur në 400 raste këtë vit, deklaroi sot në Estoni sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. “Nëse shohim numrin e interceptimeve përreth NATO-s, mund të flasim p

LDK e Gjilanit feston për Lutfi Hazirin kryeministër
  • 2014-11-21

LDK e Gjilanit feston për Lutfi Hazirin kryeministër

Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan, po ja ndjellin postin e kryeministrit kryetarit të tyre, Lutfi Hazirit. Ata, kanë nisur të festojnë në komunën e tyre, dhe atë po e shpërndajnë edhe me të tjerët përmes rrjeteve sociale. Këtë festë, e tregon edhe një fotografi e pos

Nishani: Kosova nuk mund të krahasohet me Krimenë
  • 2014-11-21

Nishani: Kosova nuk mund të krahasohet me Krimenë

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani mori pjesë në Samitin e 6-të të Këshillit Atlantik për Energjinë dhe Ekonominë, i cili po mbahet në Stamboll në prani të përfaqësuesve të lartë të shteteve, me qëllim përballimin e sfidave energjetike, ekonomike dhe politike. Në fjalën e ti

Nesër në Zëri
  • 2014-11-21

Nesër në Zëri

Çka përmban në substancë, marrëveshja për koalicion ndërmjet PDK-së dhe LDK-së? A ia ka dorëzuar Hashim Thaçi, Isa Mustafës postin e kryeministrit? Pse Hashim Thaçi nuk është i interesuar për kryeministrin, por për postin e presidentit? Kush iu gëzua këtij koalicioni e kush jo? A

Variantet e mundshme të marrëveshjes PDK – LDK?
  • 2014-11-21

Variantet e mundshme të marrëveshjes PDK – LDK?

RTK mëson nga burimet të saj se janë dy nga variantet e mundshme të marrëveshjes së arritur mes PDK-së dhe LDK-së. Në variantin e parë thuhet se ai subjekt politik që do ta marr postin e kryeparlamentarit do ta ketë edhe atë të presidentit si dhe gjysmën e resorëve të ministrive. Nd