Rezultate te kerkimit per termin: +Dar

Meta: total 1000 / total_found 1633 / time 0.001 / keyword[0] dar / docs[0] 1633 / hits[0] 2999 /
No Pic available
  • 2014-10-29

Viti Shkollor, miratohen kuotat financiare dhe pagesat e nxënësve dhe studentëve

TIRANE-Qeveria miraton kuotat financiare të ushqimit në mensa e konvikte, bursat e shtetit dhe pagesat e nxënësve e të studentëve në institucionet arsimore publike për vitin shkollor 2014-2015. Në bazë të vendimit, nxënësit që

No Pic available
  • 2014-10-29

Hiqet mesatarja për masterat, studentët përzgjidhen në bazë të kritereve të Universiteteve

TIRANE-Qeveria heq kriterin e mesatares në aplikim për masterat. Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të qeverisë. Sipas këtij vendimi studentët do përzgjidhen në bazë të kritereve të Universiteteve. Studentët prej disa ditësh kanë zhvilluar protesta për heqjen e mesatares. G

No Pic available
  • 2014-10-20

Nikolla: Universitetet do të skarcohen. Ndeshja, krenare për kombëtaren

Muaji dhjetor pritet që të jetë një 'furtunë' në 41 universitetet publike dhe private të vendit. Agjencia Britanike QAA do të nisë kontrollin e cilësisë në të gjitha Institucionet e Arsimit të Lartë, e cila do të pasoj&e

No Pic available
  • 2014-10-18

Ministria e Arsimit: Si do bëhen largimet e punësimet

Përmes një udhëzimi të publikuar në Fletoren Zyrtare, Ministra e Arsimit ka përcaktuar procedurat përmes të cilave do të emërohen dhe do të largohen nga detyra mësuesit me arsimin parauniversitar. Udhëzimi përcakton procedura

DAR i Beratit analizon rezultatet e dobëta të maturës: Tronditëse shifrat e pasprovimeve
  • 2014-10-18

DAR i Beratit analizon rezultatet e dobëta të maturës: Tronditëse shifrat e pasprovimeve

Mbyllja me rezultate të dobëta të Maturës shtetërore detyroi Drejtorinë Arsimore të Beratit të mbajë një analizë të detajuar ku shifrat e publikuara për maturantët që nuk kaluan limitet e notës mesatare janë tronditëse. Kreu i DAR, Selman Hodaj, tha se puna që do të ndryshojë r

Ministria e Arsimit: Ja si do të bëhen largimet e punësimet
  • 2014-10-18

Ministria e Arsimit: Ja si do të bëhen largimet e punësimet

Përmes një udhëzimi të publikuar në Fletoren Zyrtare, Ministra e Arsimit ka përcaktuar procedurat përmes të cilave do të emërohen dhe do të largohen nga detyra mësuesit me arsimin parauniversitar, shkruan "Balkanweb". Udhëzimi përcakton procedurat e shpalljes së vendit vakant, mënyr

No Pic available
  • 2014-10-18

Ministria e Arsimit: Si do bëhen largimet e punësimet

TIRANE- Përmes një udhëzimi të publikuar në Fletoren Zyrtare, Ministra e Arsimit ka përcaktuar procedurat përmes të cilave do të emërohen dhe do të largohen nga detyra mësuesit me arsimin parauniversitar. Udhëzimi përcakton procedurat e shpalljes së vendit vakant, mënyrën si do të