Rezultate te kerkimit per termin: +Dasma

Meta: total 1000 / total_found 1551 / time 0.001 / keyword[0] dasma / docs[0] 1551 / hits[0] 2132 /
No Pic available
  • 2014-11-22

Fitimtarët jemi Ne!

Klithmat e korbave të zinj po dëgjohen gjithmonë e më tepër, me një mllef të paparë edhe sot, për të ringjallur atë epokë që populli shqiptar e përmbysi njëherë e përgjithmonë në fundin e viteve 90-të. Këto klithma vijnë nga "shakaxhinjtë e përparimit" siç i quante Noli k

No Pic available
  • 2014-11-11

Fejohet Geri Halliwell, së shpejti martesa me bosin e Formula 1

SHBA- Geri Halliwell njofton fejesën me bosin e Formula One, Christian Horner, pas bërjes publike të romancës në muajin mars. 42-vjeçarja e Spice Girls ose ndryshe Ginger Spice zbuloi se dasma me Horner është afër. Menaxheri i Gerit tha se të gjithë janë të kënaqur për çiftin dhe i u

Agroturizmi në SHBA
  • 2014-11-09

Agroturizmi në SHBA

Fermat sot në Shtetet e Bashkuara nuk janë vetëm një biznes prodhues, por edhe një vend argëtimi. Shumë ferma janë të hapura për klientë që duan të mbledhin vetë fruta nga pemët, të shëtisin me karrocë me kalë mes fushave, të bëjnë gara nëpër labirintet e hapura mes arave me

Biografia e Zogut arcafi  i virgjerise se Geraldines  cohet si prove ne Parlament
  • 2014-11-06

Biografia e Zogut arcafi i virgjerise se Geraldines cohet si prove ne Parlament

e Enjte 6 Nentor 20141233 pm p classwp-caption-text Foto nga ceremonia e dasmes 7 prill 1938 Zogu dhe Geraldina duke firmosur aktin e martesesbrbrBlendi Fevziu boton biografine 8220Ahmet Zogu Presidenti qe u be mbret8221 brbrDuhet t8217i nenshtroheshe vizites mjekesore per virgj

No Pic available
  • 2014-11-06

Biografia e Zogut: Çarçafi i virgjërisë së Geraldinës çohet si provë në Parlament

TIRANE - Ishte 27 prill 1938, viti i martesës së Mbretit Zog I me Mbretëreshën Geraldinë. Ajo nuk iku më nga Shqipëria që atë ditë. Zogu dhe Geraldina jetuan të pandarë për 23 vjet, derisa ai ndërroi jetë në Paris, n&eum

Ndahet nga jeta aktori i njohur Fadil Kujovska
  • 2014-11-03

Ndahet nga jeta aktori i njohur Fadil Kujovska

Ka ndërruar jetë në moshën 63-vjeçare aktori i njohur Fadil Kujovska. Ai është i njohur më së shumti për rolin e Cukut në filmin "Dy herë mat". Prej dy vitesh aktori vuante nga një sëmundje e pashërueshme. Kujovska u nda nga jeta mbrëmjen e djeshme në banesën e tij në kryeqytet.

Adele do te martohet se shpejti
  • 2014-11-03

Adele do te martohet se shpejti

0 brbr brbrKengetarja 26-vjecare Adele po pergatitet per dasmen e saj pas mbajtes sekret per rreth 3 muaj fejesen me Simon Koneckibrbr brbrLajmi eshte bere i ditur nga vete partneri i kengetares 40-vjecari Simon i cili i ka treguar miqve te tijbrbr brbrifti ka nje djale 2-vjecar e tashme eshte e ku