Rezultate te kerkimit per termin: +Dherat

Meta: total 253 / total_found 253 / time 0.000 / keyword[0] dherat / docs[0] 253 / hits[0] 304 /
Milosao i  De Rades dhe Milosao im  i vitit 2014
  • 2014-11-13

Milosao i De Rades dhe Milosao im i vitit 2014

e Enjte 13 Nentor 20141146 am    Milosao im i vitit 2014 ne dhjete nyjebr1 Milosao im 2014br Milosao 1836 i Jeronim de Rades qe po shkon kah mosha dyshekullore tashme njihet si kryevepra poetike e autorit dhe nje nga kryeveprat e lirikes shqipe Mirepo secili tekst letrar n

No Pic available
  • 2014-10-25

Zbulimi dhe harresa e bazilikes

brbrKjo bazilike ndodhet ne fshatin Gjyrice te komunes Ishem ne Durres Por sic shihet vec nje tabele te ndryshkur qe tregon se kjo veper eshte nje monument kulture cdo gje tjeter rreth saj nuk le te kuptohet asgje e tille E zbuluar rastesisht nga vete banoret e zones ne mesin e viteve 80 ne te fillu

Bllokohet qarkullimi ne rrugen kombetare Tirane-Elbasan
  • 2014-09-08

Bllokohet qarkullimi ne rrugen kombetare Tirane-Elbasan

Nje rreshkitje dherash ne autostraden e re qe lidh kryeqytetin me Elbasanin ka shkaktuar pasditen e sotme bllokimin e qarkullimit per automjetet raporton korrespondenti i noaalbr br Bllokimi i rruges vazhdoi rreth nje ore e gjysme ne Ibe duke shkaktuar nje radhe te gjate automjetesh qe prisnin te

No Pic available
  • 2014-08-22

Greqi, zbulohet një varr madhështor, ndërtuar 300 vjet para Krishtit

GREQI-  Vazhdojnë gërmimet arkeologjike në tumbën Kasta në Amfipolis, ku orët e fundit u gjetën dy sfinksa në hyrje të tij, por pa koka, të cilat janë shkëputur nga trupat për arsye të ndryshme, në mijëvjeçar

Një pemë mund të shpëtojë më shumë jetë humane nga sa besohet
  • 2014-07-31

Një pemë mund të shpëtojë më shumë jetë humane nga sa besohet

Nëse flasim për shëndetin dhe parandalimin e sëmundjeve shpesh u referohemi ilaçeve, stilit të jetës, ushqyerjes, por pothuajse kurrë pemëve, që sipas shkencëtarëve mund të jenë një burim i rëndësishëm shëndeti dhe parandalimi. Ja se çfarë ka treguar një studim i fundit…

Gjurmë mëkatare në (për) të ardhmen e Tokës
  • 2014-07-19

Gjurmë mëkatare në (për) të ardhmen e Tokës

Nga Kopi Kyçyku Jetojmë në një erë të re gjeologjike, që veçorizohet nga impakti ynë mbi planetin Tokë, çka bëri të mundur që gjatë shekullit të fundit tia ndryshojmë faqen. Veprimtaritë tona ushtrojnë një ndikim aq të fuqishëm saqë vërtet mund të bëhet fjalë për një er

Permbytje nga reshjet ne jug te Brazilit
  • 2014-06-29

Permbytje nga reshjet ne jug te Brazilit

0 brbr brbrNe Brazil futbollistet qe po marrin pjese ne Kupen e Botes ankohen vazhdimisht per temperatura