Rezultate te kerkimit per termin: +Dita +Boterore

Meta: total 501 / total_found 501 / time 0.003 / keyword[0] dita / docs[0] 33914 / hits[0] 43683 / keyword[1] boterore / docs[1] 8402 / hits[1] 12426 /
Bashkim Zeneli Sekretet e ndertimit dhe renies se Murit te Berlinit
  • 2014-11-10

Bashkim Zeneli Sekretet e ndertimit dhe renies se Murit te Berlinit

e Diele 9 Nentor 20141348 pm brbrNe 25-vjetorin e renies se Murit te Berlinit diplomati i njohur Bashkim Zeneli vjen me nje liber per zhvillimet politike ne Gjermani i cili perfshin jo vetem periudhen 1997-2002 kur sherbeu si ambasador ne Republiken Federale Gjermane por dhe his

Fund dhunes ndaj grave
  • 2014-11-09

Fund dhunes ndaj grave

e Shtune 8 Nentor 20141200 pm brbrPHUMZILE MLAMBO-NGCUKA  SSSAbrASSdo vit Dita nderko mbetare per eliminimin e dhunes ndaj grave na kujton se si cdo dite ka gra dhe vajza qe perjetojne dhune ne jeten e tyre Grate rrihen ne shtepite e tyre ngacmohen ne rruge u bihet ne qafe ne

Lufta Nacional-lirimtare dhe Lufta Civile  ne Shqiperi
  • 2014-11-07

Lufta Nacional-lirimtare dhe Lufta Civile ne Shqiperi

e Premte 7 Nentor 20141157 am ROMEO GURAKUQIbrbr   Historiani Romeo Gurakuqi analizon situaten e viteve 821743-821745  brbrGurakuqi Si e leshoi Enver Hoxha urdhrin e fillimit te Luftes Civile  brbrDhjete rezultate kerkimore mbi Luften Nacionalclirimtare dhe Luften Ci

Bektashinjt festojne diten e Ashures
  • 2014-11-03

Bektashinjt festojne diten e Ashures

brbrQindra besimtare bektashinj ne mbare boten kremtojne Diten e Ashures Kjo dite sipas kalendarit musliman njihet si dita e sakrifices se martireve te Qerbelas Edhe kete here si cdo vit tjeter besimtaret bektashinj do te marrin pjese ne ceremeonite dhe ritet e organizuara ne seline e kryegjyshates

Greqia Pershpejtoni  procedurat per eshtrat  e ushtareve greke
  • 2014-10-29

Greqia Pershpejtoni procedurat per eshtrat e ushtareve greke

e Merkure 29 Tetor 20141053 am p classwp-caption-text Dje ne KelcyrebrbrGreqia ka ngritur serish shqetesimin per procedurat e grumbullimit te eshtrave te ushtareve greke te vrare gjate perplasjeve italo-greke ne luften e Dyte Boterore Gjate ceremonise perkujtimore ne Kelcyre sek

Pritje triumfuese per Kombetaren
  • 2014-10-15

Pritje triumfuese per Kombetaren

e Merkure 15 Tetor 20141220 pm p classwp-caption-text Festimet ne TiranebrbrFestime deri pas mesnate ne te gjitha qytetet e Shqiperise dhe te KosovebrbrSNgjela Ngjarja na ktheu ne nje vend me rendesi boterorebrbrEkipi i futbollit shqiptar eshte pritur ne Aeroportin Nene Tereza n

8220Kujtohet dita e clirimit8221
  • 2014-10-15

8220Kujtohet dita e clirimit8221

brbrVlora ka perkujtuar sot 70 vjetorin e clirimit te saj Ceremonia e rastit e kthyer tashme ne ritual te pervitshem u organizua tek varrezat e deshmoreve Ne ceremoni moren pjese perfaqesues te pushtetit vendor familjare te deshmoreve deputeteperfaqesues te partive te ndryshme politike si dhe nxenes