Rezultate te kerkimit per termin: Drejt +Tiran

Meta: total 1000 / total_found 63900 / time 0.049 / keyword[0] drejt / docs[0] 233042 / hits[0] 452960 / keyword[1] tiran / docs[1] 206385 / hits[1] 474876 /
Sulmohet vajza e ministrit Nasip Naço
  • 2014-11-27

Sulmohet vajza e ministrit Nasip Naço

Tiranë - Vajza e ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço është sulmuar me armë fare pranë banesës së tij. Vajzës i është vendosur fillimisht një fashë në gojë dhe më pas është kërcënuar me një pistoletë. Ngjarja ka mbetur e fshehur për ditë të tëra, ndërsa autorët ende nu

Reforma në drejtësi zbret në Kuvend
  • 2014-11-27

Reforma në drejtësi zbret në Kuvend

Tiranë - Pas zhvillimit të disa konferencave për reformën në drejtësi, mazhoranca ka miratuar edhe ngritjen e një komisioni të posaçëm. Kërkesa është bërë sot në mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve nga kryetari i Komisionit të Ligjeve, Fatmir Xhafaj, i cili kërkoi futjen për

Fillon më në fund puna për Xhaminë e Namasgjasë
  • 2014-11-27

Fillon më në fund puna për Xhaminë e Namasgjasë

I nderuar kryetar i komunitetit Mysliman, I nderuar miku im Selim Muça, Të nderuar besimtarë dhe pjesëtarë të këtij komuniteti, këtu të pranishëm apo që na ndiqni nëpërmjet ekraneve të televizioneve. Historia kumton shpesh se gjithçka lind në mistikë dhe përfundon në politikë, -

Basha: Nuk duhet lënë ta marrin Shqipërinë me vete
  • 2014-11-27

Basha: Nuk duhet lënë ta marrin Shqipërinë me vete

Tiranë - Buxheti i vitit të ardhshëm do të godasë shtresën e mesme. Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha thekson se është e padrejtë të pasurohet qeveria kur populli varfërohet. "Kur varfërohen qytetaret është e padrejtë të pasurohet qeveria, te fryhet buxheti i klikës së

Kalvari i gjatë ballkanik
  • 2014-11-27

Kalvari i gjatë ballkanik

SSSAASS Edlira Gjoni “Po shkon në Serbi? Po dron, ke marrë me vete?” – pyesnin duke buzëqeshur miqtë apo familjarët para udhëtimit tim të kësaj jave. Rruga e kërkonte që të shkoja fillimisht në Prishtinë. Ekipi i punës priste të niseshim prej aty të gjithë bashkë për në Z

Guvernatori pas festave kombëtare
  • 2014-11-26

Guvernatori pas festave kombëtare

Tiranë - Presidenti Bujar Nishani deklaroi se pas festës së Pavarësisë dhe Çlirimit do të dekretojë emrin e Guvernatorit të Ri të Bankës së Shqipërisë. I ftuar në Tonight Ilva Tare mbrëmjen e së martës, Nishani theksoi se vendi i Opozitës është në Kuvend ndërsa adresoi disa k

RCC interviston qytetarët për perspektivat e tyre në jetë
  • 2014-11-26

RCC interviston qytetarët për perspektivat e tyre në jetë

Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (RCC), duke punuar drejt prosperitetit të qytetarëve të Evropës Juglindore, nesër (e enjte) organizon një aktivitet duke dalur në rrugë për të pyetur qytetarët se si ndihen me jetën e tyre, perspektivat e tyre në punë apo mungesën e perspektivës. S