Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtor +Menaxhues

Meta: total 158 / total_found 158 / time 0.000 / keyword[0] drejtor / docs[0] 21469 / hits[0] 31852 / keyword[1] menaxhues / docs[1] 671 / hits[1] 802 /
KEK-u mbështetë personat me nevoja te veçanta
  • 2014-11-12

KEK-u mbështetë personat me nevoja te veçanta

Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) ka nënshkruar një marrëveshje për përkrahje të personave me Sindromin Down. Me anë të kësaj marrëveshje, korporata do të mbështesë hapjen e ndërmarrjes sociale -linja e paketimit të mjaltit, përmes së cilës do të behet aftësimi profesional

FMN e BB diskutojnë për proceset ekonomike në Kosovë
  • 2014-10-10

FMN e BB diskutojnë për proceset ekonomike në Kosovë

Në takimet vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) dhe Grupit të Bankës Botërore (BB) që po zhvillohen në Uashington D.C. dhe ku po marrin pjesë delegacione nga 186 vende anëtare të FMN-së dhe BB-së, është diskutuar lidhur me proceset e përgjithshme ekonomike në Kosovë dhe n

No Pic available
  • 2014-10-01

PayPal dhe eBay do të ndahen në 2015

SHBA- PayPal dhe eBay që aktualisht përbëjnë një kompani kanë njoftuar se do të ndahen.Lajmi është bërë i ditur nga bordi i drejtorëve të eBay, kjo pasi vlerësohet se ky hap do t’ia mundësojë kompanive eB

No Pic available
  • 2014-09-30

Kompania ENAGAS i bashkohet TAP-it, rrit aksionet dhe FLUXYS

TIRANE- Trans Adriatic Pipeline AG (TAP) njoftoi sot se ENAGAS i është bashkuar projektit si aksioner i ri, me 16% aksione ndërsa aksioneri ekzistues FLUXYS ka rritur aksionet tek TAP nga 16%, në 19%. Të dy kompanitë blenë 9% aksionet nga E.ON dhe 10% të

No Pic available
  • 2014-09-30

Kompania 'ENAGAS' i bashkohet'TAP'-it, rrit aksionet dhe 'FLUXYS'

TIRANE - Trans Adriatic Pipeline AG (TAP) njoftoi sot se ENAGAS i është bashkuar projektit si aksioner i ri, me 16% aksione ndërsa aksioneri ekzistues FLUXYS ka rritur aksionet tek TAP nga 16%, në 19%. Të dy kompanitë blenë 9% aksionet nga E.ON dhe 10% të

KEK-u kërkon 6.4 milionë euro nga qeveria për të siguruar rrymë gjatë dimri
  • 2014-09-29

KEK-u kërkon 6.4 milionë euro nga qeveria për të siguruar rrymë gjatë dimri

6.4 milionë euro është shuma të cilën Korporata Energjetike e Kosovës e kërkon nga Qeveria, në mënyrë që të fillojë me remontet e disa njësive të saj. Sipas drejtuesve të KEK­ut, kërkesa është bë

KEK-u kërkon 6.4 milionë euro nga Qeveria për remont
  • 2014-09-29

KEK-u kërkon 6.4 milionë euro nga Qeveria për remont

Korporata Energjetika e Kosovës ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës një shumë prej 6.4 milionë euro në mënyrë që të fillojë me remontet në disa njësi të saj. Kjo kërkesë sipas drejtuesve të KEK-ut, është bërë për të pasur funksionim normal të kësaj korporate gjatë sezonit t