Rezultate te kerkimit per termin: +Dropulli

Meta: total 180 / total_found 180 / time 0.000 / keyword[0] dropulli / docs[0] 180 / hits[0] 220 /
Reformë historike e riorganizimit administrativ të Shqipërisë
  • 2014-09-28

Reformë historike e riorganizimit administrativ të Shqipërisë

Fjala e Kryeministrit Rama ne seancën e sotme parlamentare: Të nderuar parlamentarë, Sot, miratojmë një reformë historike për Republikën tonë, Reformën Administrativo-Territoriale. Fjala historike është përdorur dhe shpërdorur rëndom nga kjo foltore, sidomos nga paraardhësi im, dhe

No Pic available
  • 2014-09-11

Totozani per arrestimet ne banke

brbrPas arrestimit te 19 punonjesve te bankes se Shqiperise per vjedhjen e thesarit ne zyren e avokatit te popullit nuk eshte paraqitur asnje ankese per trajtimin e tyre ne qeli Konfirmimi vjen nga vete Igli Totozani Nga Dropulli ku eshte takuar me perfaqesues te zyres se Avokatit te Popullit ne ke

Edi Rama Nuk kam kohe per te humbur me Sali Berishen - Video
  • 2014-08-02

Edi Rama Nuk kam kohe per te humbur me Sali Berishen - Video

Transmetuar me 01082014 - 2103 Kryeministri Edi Rama para medias PUBLICITET Kryeministri Edi Rama deklaroi sot per shtypin se reforma territoriale eshte bere mbi bazen e kritereve funksionale per 58 bashki nderkohe qe per 3 prej tyre F

No Pic available
  • 2014-08-01

Reforma territoriale, Rama: Dulen e kam mik, i keqardhur nëse largohet nga koalicioni

TIRANE – Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se do të ndjehej i keqardhur në rast se kundërshtimet e kreut të PBDNJ-së lidhur me ndarjen e re territoriale, do të bëheshin shkak për largimin e tij nga koalicioni qeverisës. Në një konferencë për mediat nga selia e Kryeministrisë, s

Territorialja/Shoqata Zagoria kundërshton bashkimin me Libohovën
  • 2014-07-30

Territorialja/Shoqata Zagoria kundërshton bashkimin me Libohovën

Shoqatës ZAGORIA ka kërkuar ndryshimin e hartës së re territorial ku parashikohet bashkimi i tyre me Libohovën. Madje në një shkresë zyrtare thuhet  lidhjet dhe varësia e krahinës së Zagories kanë qënë të drejtpërdrejta nga Gjirokastra, dhe jo nga Pogoni, Dropulli apo dhe nga Lib

No Pic available
  • 2014-07-30

Zagoriotët letë ministrit kundërbashkimit me Libohovën:S’kemi lidhje

Shoqatës “ZAGORIA” ka kërkuar ndryshimin e hartës së re territorial ku parashikohet bashkimi i tyre me Libohovën. Madje në një shkresë zyrtare thuhet se zagoriotët “lidhjet dhe varësia e krahinës së Zagories kanë q&eu

HIMARA KA HUMBUR QYSH KUR DELEGOI PËRFAQËSIMIN
  • 2014-07-29

HIMARA KA HUMBUR QYSH KUR DELEGOI PËRFAQËSIMIN

ALEKSANDËR ÇIPA Si do që ta përmbysin e ta rikompozojnë historinë e administrimit territorial filogrekët apo edhe shërbestarët e ndier grekë në Himarë dhe jashtë saj, do të rezultojë se 100 vjetëshi i fundit është tkurrës dhe i mbushur me paqëndrueshmëri në hartën e shënjimit