Rezultate te kerkimit per termin: +Dyte +Boterore

Meta: total 1000 / total_found 1994 / time 0.005 / keyword[0] dyte / docs[0] 21313 / hits[0] 29958 / keyword[1] boterore / docs[1] 8410 / hits[1] 12444 /
Festa e lirimit Pallati i Kultures vishet me fotot e luftes
  • 2014-11-23

Festa e lirimit Pallati i Kultures vishet me fotot e luftes

e Diele 23 Nentor 20141623 pm p classwp-caption-text Pallati i Kultures TiraneSSSAbrASSNe prag te 70-vjetorit te lirimit te Shqiperise ne Tirane jane vendosur edhe simbolet e para festes Ne pjesen ballore te Pallatit e Kultures jane vendosur nga Ministria e Kultures disa fotogra

Dhjete arsye pse sot duhet protestuar
  • 2014-11-22

Dhjete arsye pse sot duhet protestuar

e Shtune 22 Nentor 20141130 am brbrBISLIM AHMETAJbrbr  Pa dyshim qe ka edhe me shume se dhjete arsye per te protestuar kunder kesaj qeverie por sipas meje keto jane themelore dhe kane rendesi kapitale per jeten per lirine per demokracine SSSAbrASSSe pari dhe me kryesorja pse

Pellumbi Arvizu gaboi qe e quajti Enverin monster ne lufte ishte aleat i amerikaneve
  • 2014-11-21

Pellumbi Arvizu gaboi qe e quajti Enverin monster ne lufte ishte aleat i amerikaneve

Transmetuar me 21112014 - 1159 Kur flet Servet Pellumbi behet lajm i pare ne media I terhequr nga politika aktive por nje veshgues i holle i saj i cilesuar si profesori i socialisetve ai e ka cilesuar te rrezikshme per te ardhmen e PS faktin qe Edi Rama ka

Debati i historianeve per deshmoret Me pak se 4 mije
  • 2014-11-21

Debati i historianeve per deshmoret Me pak se 4 mije

e Premte 21 Nentor 20141230 pm p classwp-caption-text Konferenca e djeshme e Institutit te HistorisebrbrBeqir Meta Numri i te reneve ne Luften II Boterore ceshtje studimibrbrKareco sjell dokumente qe pjeseton me 7 shifren e 28 mijevebrbrJane 28 mije apo 4 mije deshmoret e rene g

Mos fyej zArvizu
  • 2014-11-21

Mos fyej zArvizu

Transmetuar me 21112014 - 0952 Kishte shume per te na ndihmuar zArvizu kryesisht per politikat jokonsensuale sidomos lidhur me ekonomine renimin e se ciles po peson Shqiperia sotbr br Nga Liliana Hoxhabr br Tashme jane ndare qarte pikepamjet e kendvesht

Sabiha Kasimati Mehmet    Shehut ne hetuesi Jeni  kriminele do e paguani
  • 2014-11-20

Sabiha Kasimati Mehmet Shehut ne hetuesi Jeni kriminele do e paguani

e Enjte 20 Nentor 20141147 am p classwp-caption-text Sabiha KasimatibrbrProf dr Uran Asllani tregon jeten e panjohur te Sabiha Kasimatit 1912-1951brbr8220Kam qene kunder ketij pushteti sepse ai nuk pajtohej me ideologjine e botekuptimin tim evolucionist8221brbrInstituti i Shkenc

Konferenca e Bujanit dhe kthimi i Kosoves nen Serbi
  • 2014-11-19

Konferenca e Bujanit dhe kthimi i Kosoves nen Serbi

e Merkure 19 Nentor 20141213 pm ROMEO GURAKUQIbrbr   Viti 1945 ne teresi eshte koha kur u hodhen themelet e rikthimit te Kosoves ne Jugosllavi rikthim qe u krye ne rrethanat e turbullta politike sociale ekonomike dhe ushtarake te fundit te Luftes se Dyte Boterore Ky rikthi