Rezultate te kerkimit per termin: +Dyte +Boterore

Meta: total 1000 / total_found 1968 / time 0.002 / keyword[0] dyte / docs[0] 21081 / hits[0] 29619 / keyword[1] boterore / docs[1] 8330 / hits[1] 12323 /
Projekti Basha Kontejnere nentokesore ne te gjithe Tiranen
 • 2014-10-30

Projekti Basha Kontejnere nentokesore ne te gjithe Tiranen

e Enjte 30 Tetor 20140628 am p classwp-caption-text Basha dje gjate prezantimit te projektitbrbrKryetari i Bashkise se Tiranes Lulzim Basha ka prezantuar dje para shoqatave mjedisore projektin per menaxhimin e mbetjeve Ky projekt ndryshon rrenjesisht per 20 vitet e ardhshme m

Greqia Pershpejtoni procedurat per eshtrat e ushtareve greke
 • 2014-10-29

Greqia Pershpejtoni procedurat per eshtrat e ushtareve greke

e Merkure 29 Tetor 20141053 am p classwp-caption-text Dje ne KelcyrebrbrGreqia ka ngritur serish shqetesimin per procedurat e grumbullimit te eshtrave te ushtareve greke te vrare gjate perplasjeve italo-greke ne luften e Dyte Boterore Gjate ceremonise perkujtimore ne Kelcyre sek

Projekti i menaxhimit te mbetjeve Basha Qeveria te lejoje zbatimin
 • 2014-10-29

Projekti i menaxhimit te mbetjeve Basha Qeveria te lejoje zbatimin

Transmetuar me 29102014 - 1345 Kryebashkiaku i Tiranes Lulzim Basha Tirane 29 tetor 2014 NOAal- Kryebashkiaku i Tiranes Lulzim Basha prezantoi sot para shoqatave mjedisore projektin per menaxhimin e mbetjeve Ai tha se projekti ndrysh

Bunkeri i Musolinit hapet per publikun
 • 2014-10-26

Bunkeri i Musolinit hapet per publikun

e Diele 26 Tetor 20141430 pm p classwp-caption-text BunkeriSSSAbrASSBunkeri i Musolinit ne Lufte e Dyte Boterore hapet per publikun Kjo eshte hera e pare qe shtepia e liderit fashist hap dyert per qytetaret qe kane interes per te pare keto ambiente nga afer Bunkeri gjendet ne pj

Mergata e qyqeve ne SHBA Jorgaqi Perplasja me emigrantet ne 1993
 • 2014-10-21

Mergata e qyqeve ne SHBA Jorgaqi Perplasja me emigrantet ne 1993

e Hene 20 Tetor 20141401 pm p classwp-caption-text Shkrimtari dhe studiuesi Nasho JorgaqibrbrNje nga romanet me te diskutuar botohet per shqiptaret e AmerikesbrbrNe librin Hire letrare shpalime historike autori tregon si u shkrua libri e perballjen me mergaten jashte shtetitbrbr

Takimi Rama-Vucic per te ardhmen jo per historine
 • 2014-10-21

Takimi Rama-Vucic per te ardhmen jo per historine

e Marte 21 Tetor 20141222 pm ARBEN MALAJbrbr  Pas ngjarjes tragjike ne ndeshjen e futbollit ne Beograd ka shume diskutime publike mbi shkaqet dhe impaktin e saj ne bashkepunimin midis dy vendeve Fokus te vecante ka debati per daten konkrete te vizites se paraprogramuar te Ram

Gebru fiton Maratonen e Pekinit
 • 2014-10-20

Gebru fiton Maratonen e Pekinit

Atleti etiopian Girmay Birhanu Gebru mbrojti me sukses titullin e fituar 12 muaj me pare duke regjistruar emrin per here te dyte radhazi ne listen e fituesve te Maratones se Pekinitbr br Edicioni i 34 i Maratones ne Kryeqytetin e Kines u zhvillua ne kushte teper te veshtira dhe me nje re te sterma