Rezultate te kerkimit per termin: +Ekzekutuan

Meta: total 1000 / total_found 1661 / time 0.001 / keyword[0] ekzekutuan / docs[0] 1661 / hits[0] 1811 /
Basha: Fotot e Enverit në festime, porosi e Ramës dhe Metës
  • 2014-11-28

Basha: Fotot e Enverit në festime, porosi e Ramës dhe Metës

Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me një grup artistësh dhe me shoqatën e të përndjekurve politik ka hapur dje dyert e muzeut virtual të krimeve të diktaturës komuniste. Rreth 100.000 shqiptarë u burgosën, u dërguan në kampet e përqendrimit, në kampet e punës ose u ekze

Basha: Të luftojmë për të thelluar dimensionin e lirisë
  • 2014-11-28

Basha: Të luftojmë për të thelluar dimensionin e lirisë

102 vjetori i pavarësisë, përkujtohen heronjtë e kombit dhe viktimat e komunizmit. Kreu i Opozitës: "28 nëntorët e Shqipërisë demokratike nuk do të ishin njësoj pa lirinë e Kosovës" Berisha: Heronjtë e kombit po nderohen nga neobllokmenët sipas ritit enveristo-serb, në ditën e

Largimi i Ramës, një emergjence kombëtare
  • 2014-11-26

Largimi i Ramës, një emergjence kombëtare

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar sjelljen jo të përgjegjshme të kryeministrit dhe kabinetit të tij, të cilët po ndërmarrin antireforma që po i varfërojnë masivisht shqiptarët. Para deputetëve të opozitës, ai ka kujtuar se papunësia po mbërrin nivelin e 40 përqindë

Droge nga Shqiperia ne Itali 22 te arrestuar
  • 2014-11-25

Droge nga Shqiperia ne Itali 22 te arrestuar

Torino 25 nentor 2014 NOAal- Nje organizate kriminale e cila merrej me trafikim nderkombetar te lendeve narkotike u shkaterrua nga policia e Torinos ne Italibr br 22 urdher arreste u ekzekutuan ne Piemonte dhe Sicili ku u ndaluan persona te perfshire ne trafikun e heroines kokaines dhe marijuanes

Berisha: Rama bëri me muze shtetëror Enver Hoxhën, ta shporrim atë dhe bastardët e Bllokut
  • 2014-11-25

Berisha: Rama bëri me muze shtetëror Enver Hoxhën, ta shporrim atë dhe bastardët e Bllokut

"Art-Muzeu kushtoi 1 milionë euro, sendet personale të diktatorit i ofroi Nexhmije Hoxha" Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan në një status në rrjetin social, Facebook se bunkeri anti-atomik, i hapur me investimin e drejtpërdrejtë të Edi Ramës, është një muze për diktatorin

Hiqet sekuestrimi per tre milione euro pasuri
  • 2014-11-25

Hiqet sekuestrimi per tre milione euro pasuri

e Marte 25 Nentor 20141237 pm p classwp-caption-text Elton DeliubrbrGjykata e Tiranes heq sekuestron preventive mbi pronat e Elton Deliut biznesmenit te vrare me 27 dhjetor te vitit 2008 ne kryeqytet brMe  vendim te dates 20 nentor 2014 gjyqtari Artan Lazaj ka vendosur pranim

Nuk ishin myslimanë, ekzekutohen 28 pasagjerë në Kenia
  • 2014-11-22

Nuk ishin myslimanë, ekzekutohen 28 pasagjerë në Kenia

Grupi i terroristëve al-Shabaab, ka ekzekutuar 28 pasagjerë që udhëtonin në një autobus në zonën e veri-lindjes së Kenias. Lajmi është konfirmuar nga autoritetet vendase, të cilat thonë se 28 jetët e pafajshme u vranë brutalisht nga grupi ekstremist al-Shabaab. Sipas mediave lokale, t