Rezultate te kerkimit per termin: +Emigranteve +Shqiptare

Meta: total 1000 / total_found 1293 / time 0.006 / keyword[0] emigranteve / docs[0] 2429 / hits[0] 4039 / keyword[1] shqiptare / docs[1] 193653 / hits[1] 385460 /
PDIU Qeveria te kerkoje mesimin shqip te emigranteve ne Greqi
  • 2014-11-20

PDIU Qeveria te kerkoje mesimin shqip te emigranteve ne Greqi

Transmetuar me 20112014 - 1104 Tirane 20 nentor 2014 NOAal- Partia per Drejtesi Integrim dhe Unitet i kerkon qeverise shqiptare qe te kerkoje nga Greqia qe te mesohet shqip per emigrantet shqipitarebr br Ne nje qendrim zyrtar PDIU shprehet se ka ndjekur m

Rekord tifozesh kuqezinj ne Itali
  • 2014-11-19

Rekord tifozesh kuqezinj ne Itali

e Marte 18 Nentor 20141306 pm Rekord shqiptaresh ne stadiumin 8220Luixhi Ferraris8221 te Xhenoves per ndeshjen Itali-Shqiperi Sot pritet te kete mbi 10 mije tifoze kuqezinj ne nje kohe qe Federata e Futbollit te Italise ka vendosur ne dispozicion te Shqiperise vetem kater mije b

Shqiperi-Belgjike bashkepunimi i dy prokurorive vleresohet si maksimal
  • 2014-11-14

Shqiperi-Belgjike bashkepunimi i dy prokurorive vleresohet si maksimal

Nga takimi i zhvilluar Prokurori i Pergjithshem i Shqiperise Adriatik Llalla dhe Prokurori Federal i Mbreterise se Belgjikes Frederic Van Leeuw diskutuan sot ne Tirane per hetime konkrete dhe nevojen e thellimit te bashkepunimit kunder krimit te organizuar dhe pastrimit te produkt

Veliaj Deklaroni paga reale per pension
  • 2014-10-29

Veliaj Deklaroni paga reale per pension

e Merkure 29 Tetor 20141235 pm p classwp-caption-text Ministri i Mireqenies Sociale Erion VeliajbrbrNenshkruhet marreveshja me Luksemburgun per njohjen dhe transferimin e pensioneve per emigrantet shqiptare qe jetojne dhe punojne aty prej vitesh Fale kesaj marreveshjeje te firmo

Ndoka dhe At Nikolla Marku firmosin peticionin per te drejten e votes se emigranteve
  • 2014-10-21

Ndoka dhe At Nikolla Marku firmosin peticionin per te drejten e votes se emigranteve

Transmetuar me 21102014 - 1051 Milano 21 tetor 2014 NOAal- Ne Milano te Italise me iniciative te Frontit Demokristian Shqiptar gjate nje takimi me perfaqesues te emigranteve shqiptare ne kete vend filloi firmosja masive e peticionit per te Drejten e Votes s

Kufi Greqia rikthen bllokimet
  • 2014-10-18

Kufi Greqia rikthen bllokimet

brbrMe teper se 200 shtetas shqiptare jane bllokuar qe prej dates 15 tetor ne piken e kalimit kufitar te Kakavijes duke mos u lejuar te udhetojne per ne shtetin grek Autoritetet helene nuk japin asnje arsye bindese per veprimin e tyre nderkohe qe shenojne pasaportat me kryq dhe detyrojne udhetaret s

Pensionet nisin bisedimet me  Kosoven per njohjen e kontributeve
  • 2014-10-12

Pensionet nisin bisedimet me Kosoven per njohjen e kontributeve

e Shtune 11 Tetor 20141336 pm elen bisedimet me Kosoven per njohjen e kontributeve te qytetareve shqiptare te punesuar ne Kosove dhe anasjellas Vendet kane shprehur vullnetin per nenshkrimin e nje marreveshjeje dhe shume shpejt do te nise puna per perafrimin e legjislacionit ne