Rezultate te kerkimit per termin: +FACEBOOKUT

Meta: total 129 / total_found 129 / time 0.000 / keyword[0] facebookut / docs[0] 129 / hits[0] 152 /
No Pic available
  • 2014-10-03

Kosova, e para për përdorimin e internetit në Ballkan

Qytetarët e Kosovës janë përdoruesit më të mëdhenj të internetit në Ballkan, sipas një vrojtimi botëror për navigimin në internet dhe në Facebook. Vrojtimi i Internet World Stat, mbi përdorimin e internetit thotë se 76.6

Ç’të re po na sjell Adelina
  • 2014-10-03

Ç’të re po na sjell Adelina

Këngëtarja kosovare, Adelina Ismaili po sjell një projekt këngë të re. Ajo përmes Facebookut ka bërë me dije se do të sjell shumë shpejt një këngë të re. Madje, ajo tha se kënga është si realiteti momental n&e

No Pic available
  • 2014-10-02

Ferdinand: Lojtarët e Anglisë trajtohen si foshnja

Lojtarët e Anglisë trajtohen si "foshnja" krahasuar me disa nga reprezentuesit e përfaqësueseve të tjera, thotë Rio Ferdinand. Ish-kapiteni i Anglisë, Ferdinand, 35-vjeçar, ka luajtur për përfaqësuese 81 ndeshje, nga viti 1997 deri në vit

Kosovarët të parët në botë me pëlqime për Amerikën!
  • 2014-10-01

Kosovarët të parët në botë me pëlqime për Amerikën!

Një përdorues i Facebookut “ka përgënjeshtruar” lajmin se shqiptarët në Kosovë janë të dytët në botë që e pëlqejnë faqen e Ambasadës Amerikane në këtë rrjet social, në krahasim me shtetet

No Pic available
  • 2014-09-23

Rrëfimi rrëqethës i 16-vjeçarit nga Kosova që donte t’i bashkohej grupit ISIS

KOSOVE-Rrëfimi i një 16 vjeçari nga Kosova, i cili do të shkonte në Siri për t’iu bashkuar grupeve terroriste të ISIS, ka tërhequr vëmendjen e opinionit publik vendas. Kështu ‘Tv Rrokum’ ka siguruar një rrëfim rrëqe

Rrëfimi i kosovarit 16 vjeçar që u nis për xhihad
  • 2014-09-22

Rrëfimi i kosovarit 16 vjeçar që u nis për xhihad

Ishte muaji i shenjtë i Ramazanit, kur 16 vjeçari D. I., nga Vitia, emri i të cilit asht i njohur për redaksinë e TV Rrokum, kishte vendos të shkoj në Siri e me iu bashkëngjit grupeve terroriste të ISIS-it. 16 vjeçari kishte vendos që t

Deputetja e PDK-së dhe ajo e LDK-së: “Ne mundemi bashkë” (FOTO)
  • 2014-09-20

Deputetja e PDK-së dhe ajo e LDK-së: “Ne mundemi bashkë” (FOTO)

Përkundër që lideri i PDK-së Hashim Thaçi dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa ka kohë që s’janë takuar me njëri tjetrin, ndryshe po veprojnë deputetet e tyre. Së fundmi, deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhevahir