Rezultate te kerkimit per termin: +Fadil +Gashi

Meta: total 174 / total_found 174 / time 0.000 / keyword[0] fadil / docs[0] 3452 / hits[0] 5006 / keyword[1] gashi / docs[1] 4996 / hits[1] 9816 /
Fuad Shehbajraktareviçi, njëlamtumirë pikëlluese në Sarajevë
  • 2014-08-22

Fuad Shehbajraktareviçi, njëlamtumirë pikëlluese në Sarajevë

TIRANE- Në të gdhirë të 14 gushtit ndërroi jetë një guru i fesë islame. Si e njoha klerikun e frymës novatore dhe energjisë pozitive.Lajmin për vdekjen e Fuad Shehbajraktareviçit agjencitë e lajmeve të Bosnjë-Hercegovi

Prizren, një vit burg për pjesëtarin e Policisë së Kosovës
  • 2014-07-08

Prizren, një vit burg për pjesëtarin e Policisë së Kosovës

Pjesëtari i Policisë së Kosovës, Fadil Krasniqi është dënuar me 1 vit burgim nga Gjykata Themelore në Prizren. Ai është shpallur fajtor për ushtrimin e ndikimit zyrtar. “I dënuari në cilësinë e personit zyrtar me detyr&

Kërkohet lirimi nga paraburgimi për “rastin e Drenicës”
  • 2014-06-27

Kërkohet lirimi nga paraburgimi për “rastin e Drenicës”

Në Gjykatën Themelore në veri të Mitrovicës, të premten ka nisë shqyrtimi kryesorë ndaj grupit të dytë të rastit Drenica. Është kjo seanca e parë për grupin e dytë të këtij rasti para panelit gjyqësor nd&e

Zyrtare: Këta janë deputetët e Kuvendit të ri
  • 2014-06-26

Zyrtare: Këta janë deputetët e Kuvendit të ri

Ua sjellim të gjithë deputetë e Kuvendit të ri të Kosovës nga partitë shqiptare pjesëmarrëse në zgjedhjet e 8 qershorit. Ja lista zyrtare e deputetëve në parlamentin e Kosovës: AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; PDK 1

No Pic available
  • 2014-06-26

Përbërja e re e Kuvendit të Kosovës, Thaçi më i votuari

Kosovë- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet finale të zgjedhjeve parlamentare të 8 qershorit. Ashtu siç qëndronte edhe me rezultatet preliminare, fituese e zgjedhjeve është Partia Demokratike e Kosovës në koalicion me disa parti më të vogla me 30.38 për qind. Ajo pasoh

No Pic available
  • 2014-06-16

Zgjedhjet në Kosovë, Thaçi kandidati më i votuar. Ja votat për secilin deputet

Sipas listës, Qendra për Numërimin e Rezultateve ka bërë gati të nxjerrë rezultatet e kandidatëve të partive politike për deputetë të Kuvendit të Republikës së Kosovës. Kandidati më i votuar sipas kësaj liste del të jetë lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi,

No Pic available
  • 2014-06-16

Ja emrat e deputetëve të rinj në Kuvendin e Kosovës

PRISHTINE- Mediat kosovare zbardhin emrat e deputetëve të rinj të Kuvendit të Kosovës. Sipas tyre, këtë renditje mund ta ndryshojnë votat me kusht dhe me postë, të cilat nuk janë numëruar akoma.Ja 36 kandidatët e PDK-së: HASHIM TH