Rezultate te kerkimit per termin: +Foto +Harta

Meta: total 207 / total_found 207 / time 0.002 / keyword[0] foto / docs[0] 38429 / hits[0] 52075 / keyword[1] harta / docs[1] 4104 / hits[1] 5452 /
Berisha: Rama bëri me muze shtetëror Enver Hoxhën, ta shporrim atë dhe bastardët e Bllokut
  • 2014-11-25

Berisha: Rama bëri me muze shtetëror Enver Hoxhën, ta shporrim atë dhe bastardët e Bllokut

"Art-Muzeu kushtoi 1 milionë euro, sendet personale të diktatorit i ofroi Nexhmije Hoxha" Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan në një status në rrjetin social, Facebook se bunkeri anti-atomik, i hapur me investimin e drejtpërdrejtë të Edi Ramës, është një muze për diktatorin

Bluzat me flamurin e ngritur në Beograd, më të shiturat në Tiranë (Foto)
  • 2014-11-24

Bluzat me flamurin e ngritur në Beograd, më të shiturat në Tiranë (Foto)

Droni i ngritur me flamurin e Shqipërisë së Madhe mbi stadiumin ku po zhvillohej ndeshja mes Serbisë dhe Shqipërisë për Kampionatin Evropian 2016, është shndërruar në simbolin më të preferuar por edhe më të shitur në dyq

Dhomat sekrete të Enver Hoxhës, të hapura për publikun (foto)
  • 2014-11-23

Dhomat sekrete të Enver Hoxhës, të hapura për publikun (foto)

Pas 36 vjetësh nga inaugurimi në qershor të 1978-ës, u hap këtë të shtunë tuneli anti-bërthamor i komunizmit, por këtë radhë i shndërruar në një qendër historiko-artistike të quajtur "BUNK'ART". Hapësirat e parashikuara për mbledhjet e Byrosë Politike nëse Shqipëria sulmohej,

No Pic available
  • 2014-11-21

"Shqiponja" çmend sërish mediat serbe

Përgjithësisht shqiptarët nuk kanë njohje të gjuhës serbe, por fjalën "provokacije" e kanë mësuar mjaft mirë, ndërsa në një muaj e gjysmë janë përballur tri herë me të. Në fillim kur droni me simbolet tona

Bleona, pjesë e emisionit për të cilin nuk ekziston shteti i Kosovës (FOTO+VIDEO)
  • 2014-11-06

Bleona, pjesë e emisionit për të cilin nuk ekziston shteti i Kosovës (FOTO+VIDEO)

Këngëtarja e njohur shqiptare, Bleona Qerreti është bërë pjesë e një “reality show” amerikan ku shpërfaqet jeta e disa personave të famshëm nga Evropa që mundohen të arrijnë sukses në SHBA. Megjithatë, emisi

Harta e Shqipërisë Entike vendoset në Kçiq të Madh (Foto)
  • 2014-10-29

Harta e Shqipërisë Entike vendoset në Kçiq të Madh (Foto)

Droni që shpalosi flamurin e Shqipërisë Etnike në ndeshjen ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë, duket ka nxitur disa të rinj nga fshati Kçiq i Madh i Mitrovicës që të realizojnë një ide unike.  Këta të rinj kan&

Prodi: Shqipëria e Serbia të nxisinnjëri-tjetrin për t’u bërë pjesë e BE
  • 2014-10-21

Prodi: Shqipëria e Serbia të nxisinnjëri-tjetrin për t’u bërë pjesë e BE

Të tjera rreth shkrimit FOTO/Romano Prodi në A1Report VIDEO/ Intervista e ish-kryeministrit Heizer: Tensioni Serbi-Shqipëri nuk i shërben integrimit, palët ta zgjidhin TIRANE- Shqipëria dhe Serbia duhet të nxisin nj