Rezultate te kerkimit per termin: +Fushata +Zgjedhore

Meta: total 1000 / total_found 2363 / time 0.003 / keyword[0] fushata / docs[0] 10281 / hits[0] 12976 / keyword[1] zgjedhore / docs[1] 33400 / hits[1] 67875 /
No Pic available
  • 2014-11-01

Serbia si zgjatim i Rusisë në zemër të Europës

Vizita e tretë dhe sërish madhështore e Putinit në Serbi, në kuadër të 70-vjetorit të çlirimit të Beogradit nga Ushtria e Kuqe dhe tanket ruse, ishte sfida e hapur dhe fyese e Serbisë për Brukselin, ishte përgjigjja brutale për

No Pic available
  • 2014-10-16

Raporti i qarit me qederin

Fushata mbresëlënëse e INUK-ut për prishjen e ndërtimeve pa leje anekënd Shqipërisë ka ndezur debatin, më së shumti politik se social mediatik se publik, ca më pak ekonomiko-zhvillimor. Gjithçka po ngjizet jo dhe aq për të provu

No Pic available
  • 2014-10-08

Raporti, KE: Bojkoti i opozitësështë shqetësues, bashkëpunoni 

Të tjera rreth shkrimit Fyle:Një hap i rëndësishëm në rrugën tuaj drejt BE Ambasadorja e BE i dorëzon raportin Shqipërisë KE: Progres, por borxhi publik mbetet ende i lartë Fyle: Qeveria dhe opozita shqiptare përgjegjësi për arritje të pakthyeshme Drejtësia, vlerësohet bashkëp

No Pic available
  • 2014-10-08

I njejti apel në 12 vjet që nga Progres Raporti i parë i 2002-it: Dialog politik

Tiranë - “Shqipëria është ende një demokraci e re dhe e paqendrueshme. Duhet të zhvillohet një kulturë demokratike konsensuale” thuhet në  Progres Raportin e vitit 2002 dhe ky është vlerësimi i parë përmes një Progres Raporti të Komisionit Europian, për Shqipërinë. N

No Pic available
  • 2014-09-04

Eda Zari: Fëmijëria në familjen Lela dhe mohimi i të drejtës së studimit

TIRANE-Një gotë verë, muzikë xhaz dhe iso polifoni. Këtë ofron festivali "Jazz & Wine", që mbahet në qytetin e Beratit në datat 5 dhe 6 shtator. Me pjesëmarrjen e këngëtares së njohur Eda Zari, që është një nd&e

No Pic available
  • 2014-08-30

Ja si grabiten 45 milionë dollarë nga rrogat e naftëtarëve!

Letër e hapur, drejtuar Kryeministrit dhe institucioneve ligjzbatuese “Albpetrol”-in po e “mjelin” drejtuesit e rinj - Për zhdukjen apo keqpërdorjen e mbi 45 milionë dollarëve duhet të binte “tërmet” 7-ballësh. -Dhe pse jan&

Basha takon drejtuesit e rinj të PD: Mos drejtoni me autoritarizëm, mbani të hapura dyert për qytetarët (VIDEO)
  • 2014-08-08

Basha takon drejtuesit e rinj të PD: Mos drejtoni me autoritarizëm, mbani të hapura dyert për qytetarët (VIDEO)

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha kërkoi nga drejtuesit e rinj të kësaj partie në rrethe të mbajnë të hapura dyert për anëtarësinë, por jo vetëm. Në një takim me drejtuesit e rinj, Basha tha se forca politike që drejton mirëpret cilindo që mund të japë kontribute në