Rezultate te kerkimit per termin: +Galerine

Meta: total 502 / total_found 502 / time 0.000 / keyword[0] galerine / docs[0] 502 / hits[0] 657 /
Danc nudo ne Galerine e Arteve
  • 2014-11-18

Danc nudo ne Galerine e Arteve

e Marte 18 Nentor 20141259 pm p classwp-caption-text Nga performanca e trupes HodworksbrbrNe Galerine Kombetare te Arteve ndjekur jo vetem nga syte e publikut por edhe personazhet e tablove shume syresh qe vijne nga realizmi socialist vjen sot nje performance e vecante Titullohe

Orion Shima Udhetimi im 20-vjecar nga abstraktja tek intimja
  • 2014-11-12

Orion Shima Udhetimi im 20-vjecar nga abstraktja tek intimja

e Merkure 12 Nentor 20141243 pm p classwp-caption-text Piktori Orion ShimabrbrAi ka zgjedhur qe ne ate rrugetim te pafund qe quhet art te beje milimetrin e vetbrI vetedijshem se nuk ka me asgje te re nen kete diell eshte ne kerkim te vazhdueshem per te gjetur gjuhen qe do ta ndi

Edicioni i 17 i ekspozites Nentori
  • 2014-11-09

Edicioni i 17 i ekspozites Nentori

brbrJane emra te njohur te artit figurativ ne vend dhe qe prej vitit 1998 mblidhen cdo nentor per te ballafaquar krijimtarine e tyre 21 artiste nje pjese e tyre ish pedagoge te Universitetit te Arteve kane celur keshtu Nentori 17 ne galerine e shkolles Shijaku Kaceli Kilici Buza apo nje brez me i ri

Imami Maskarenjte te mbyllin gojen tragjedite te kthehen ne katarsis
  • 2014-11-08

Imami Maskarenjte te mbyllin gojen tragjedite te kthehen ne katarsis

e Premte 7 Nentor 20141323 pm Aktori ne rolin e James Tyrone sot ne Udhetim i gjate drejt natesbrbrTe hiqet dore nga shpenzimi i energjive dhe parave per dramaturgji qe nuk ia vlejne te ngjiten ne skenebrbrPse Artan Imamin e lidhin gjithnje me imazhin e Don Zhuanit Ndoshta sepse

Elsi Kongo fitues i konkursit per De Raden
  • 2014-11-04

Elsi Kongo fitues i konkursit per De Raden

e Marte 4 Nentor 20141052 am Imazhit tradicional te poetit rilindes Jeronim de Rada ngulitur ne mendjen tone prej portretit te skalitur te Odise Paskalit i shtohet edhe nje i dyte Elsi Kongo u shpall dje fitues i konkursit per logon e Vitit te De Rades Ndryshe nga gjithe konkurr

Kolonia e piktoreve zbret ne Korce
  • 2014-10-29

Kolonia e piktoreve zbret ne Korce

brbr8220Ditet e Mios8221 kane sjelle per te shtatin vit ne Korce kolonine mbarekombetare te piktoreve te arteve figurative Per kater dite me radhe ata pikturojne peizazhet qe dikur i ka pikturuar piktori i njohur Vangjush Mio Ndryshe nga heret e tjera organizatoret kane sjelle ne koloni me se shumti

Arben Golemi reflektim mbi superurbanizimin
  • 2014-10-28

Arben Golemi reflektim mbi superurbanizimin

e Hene 27 Tetor 20141351 pm p classwp-caption-text Arben GolemibrbrMes Beratit dhe Nju Jorkut mes erresires e vetmise se pyllit dhe urbanizimit mbytes Arben Golemi e ka gjetur nje te mesme ne pikture Edhe superurbanizimi vjen bukur ne tablote e Golemit ne ekspoziten XXI hapur ne