Rezultate te kerkimit per termin: +Gazeta +Republika

Meta: total 816 / total_found 816 / time 0.002 / keyword[0] gazeta / docs[0] 64244 / hits[0] 84919 / keyword[1] republika / docs[1] 9040 / hits[1] 11920 /
Policët serbë të natës dyshohen për dhunë dhe korrupsion
  • 2014-11-25

Policët serbë të natës dyshohen për dhunë dhe korrupsion

Gazeta Jeta në Kosovë Oficerët e policisë që punojnë si truproja nëpër klube nate akuzohen se rrahin klientët dhe marrin pjesë në vënien e gjobave ndaj bizneseve.AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; Më 26 mars të

No Pic available
  • 2014-11-14

'New York Times:' Shqipëria, ndër 5 vendet ish-komuniste që krijoi një ekonomi kapitaliste të suksesshme

25 vjet pas rënies së Murit të Berlinit, gazeta prestigjoze “The New York Times” sjell një analizë të detajuar të gjendjes aktuale ekonomike të vendeve ish-komuniste në Europë. Opinionisti David Brooks, e mbështet shkrimin e tij p&eu

No Pic available
  • 2014-10-22

Protokolli i vizitës së Ramës, mediat serbe: Mund të hiqet nga axhenda takimi me Nikoliç

SERBI-Beogradi nuk ka vendosur ende detajet për protokollin që do të ndiqet gjatë vizitës së Kryeministrit shqiptar në Beograd më 10 nëntor. Sipas mediave serbe, ka shumë gjasë që në axhendë të mungojë takimi me Presidentin serb Tomislav Nikoliç. Këshilltari i Presidentit të Repub

No Pic available
  • 2014-10-20

Zbulohen dy letra të reja të Bonapartit

Në tekste të ndryshme historike, duke iu referuar kohës së Ali Pashë Tepelenës, shpesh autorë të ndryshëm shqiptarë u janë referuar korrespondencave të Napoleon Bonapartit me pashain e Janinës si dhe diplomacisë së këtij

No Pic available
  • 2014-10-08

Turqia, ky aleat i vyer

Nëse formimi i koalicionit anti-ISIL, akronimi anglisht i kalifatit të fundit ishte lajmi i rëndësishëm, i dyti vjen me hyrjen në lojë të Turqisë në këtë teatër dhe i treti që mund të jetë kur ky artikull të jet&eum

No Pic available
  • 2014-09-26

Bashkë në aleancën kundër ISIS-it

I nderuar Zoti President, Shkëlqesitë Tuaja, Zonja dhe zotërinj! Është kënaqësi e madhe për mua të fl as në Sesionin e 69-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Së pari, më lejoni t&rsquo

No Pic available
  • 2014-09-26

SHBA kërkon nga Armenia të njohë Kosovën

Sipas burimeve të besueshme, një problem i papritur është shfaqur në agjendën e marrëdhënieve armeno-amerikane. SHBA-të po bëjnë përpjekje që Armenia ta njohë pavarësinë e Kosovës, shkruan e përditshmja armene