Rezultate te kerkimit per termin: +Gazeta +Tribuna

Meta: total 411 / total_found 411 / time 0.005 / keyword[0] gazeta / docs[0] 64221 / hits[0] 84888 / keyword[1] tribuna / docs[1] 3109 / hits[1] 4022 /
(Mos)marrëveshja PDK-LDK
  • 2014-11-23

(Mos)marrëveshja PDK-LDK

Kapërcimi i krizës politike dhe krijimi i institucioneve të reja ishte parë me urgjencë nga përfaqësues vendor e ndërkombëtar në Kosovë, por janë bërë katër ditë nga nënshkrimi i marrëveshjes mes PDK-së dhe LDK-së për krijimin e qeverisë së re dhe ende nuk ka ndonjë rezultat

Drejtuesve të koalicionit nga LDK u ka skaduar mandati
  • 2014-11-22

Drejtuesve të koalicionit nga LDK u ka skaduar mandati

Vlefshmëria e vendimit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për t'u bashkuar me PDK-në për të formuar qeverinë e re, mund të vihet në pikëpyetje nga anëtarësia e këtij subjekti. Kjo pasi që janë bërë 15 ditë që kur udhëheqësisë së LDK-së i ka skaduar mandati. Zgjedhjet

LDK-ja që ishte kundër buxhetit të PDK-së, do të qeverisë me të
  • 2014-11-22

LDK-ja që ishte kundër buxhetit të PDK-së, do të qeverisë me të

Lidhja Demokratike e Kosovës (DK), e cila pritet të udhëheqë me qeverinë e re të Kosovës, do t'i nënshtrohet pothuajse në tërësi buxhetit të hartuar nga qeverisja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK). Kjo të paktën do të ndodhë në vitin e parë qeverisës, pasi që qeveria akt

Bllokun e theu lakmia për pushtet
  • 2014-11-20

Bllokun e theu lakmia për pushtet

Lidhja mes LDK-së, AAK-së, Nismës për Kosovë, e më pas edhe e Vetëvendosje!-s në një bllok të vetëm për t'i thënë jo një qeverisjeje tjetër nga PDK dhe Hashim Thaçi, pas shumë turbulencave brenda saj, tashmë ka prekur fundin. Pas shumë deklaratave se blloku e ka vështirë të q

Italia mahnitet nga tifozët shqiptarë: Shembull qytetarie!
  • 2014-11-20

Italia mahnitet nga tifozët shqiptarë: Shembull qytetarie!

Xhani De Biazi - Trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, ka folur për “Rai”, duke konfirmuar se cili është objektivi i kuqezinjve në Euro 2016, nëse UEFA kthen vendimin e ndeshjes me Serbinë. “Nëse na japin atë që na takon, tre pikët, mund të arrijmë të tret

Pensionistët në telashe me disa konduktorë
  • 2014-11-15

Pensionistët në telashe me disa konduktorë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, duke filluar nga muaji nëntor nisi së realizuari më pak se gjysmën e premtimit për një kategori të kryeqytetasve që të udhëtojnë falas me "Trafikun urban", shkruan gazeta Tribuna. Ani pse ishte premtuar nga ana e kryetarit Ahmeti se "Trafiku urban"

Pas trajtimit të 40 pacientëve, shteti e mbyll “Global Hospital” për ta hetuar
  • 2014-11-15

Pas trajtimit të 40 pacientëve, shteti e mbyll “Global Hospital” për ta hetuar

Dyshimet se në spitalin “Global Hospital” në Prishtinë në mënyrë të paligjshme po kryhet transplantimi i qelizave apo fekondimi artificial, ka shtyrë Policinë e Kosovës të dal në vendin e ngjarjes dhe të nisë hetimet.