Rezultate te kerkimit per termin: +Gjerman

Meta: total 1000 / total_found 24865 / time 0.012 / keyword[0] gjerman / docs[0] 24865 / hits[0] 41846 /
Media e huaj bën ironi me Bleona Qeretin |FOTO |VIDEO
  • 2014-11-25

Media e huaj bën ironi me Bleona Qeretin |FOTO |VIDEO

Transmetuar më 24.11.2014 - 17:26 Si asnjëherë në historinë e “American Music Awards”, Bleona Qerreti është prezantuar para publikut amerikan jo me punët e saj, por me një letër ku shkruhej se kush është Belo

No Pic available
  • 2014-11-25

Zvicer muzeu pranon thesarin e vjedhur nga nazistet

Transmetuar me 24112014 - 1806 Pamje e nje vepre te vjedhur nga nazistet te piktorit Matisse Nje muze zviceran ka vendosur te pranoje trashegimin e thesarit spektakolar gjerman me me teper se 1 mije vepra artistike te mbledhura gjate

Urim dhe premtim i Presidentit gjerman për Shqipërinë
  • 2014-11-25

Urim dhe premtim i Presidentit gjerman për Shqipërinë

Tiranë - Presidenti i Republikës Federale të Gjermanisë, Joachim Gauck ka uruar nëpërmjet një mesazhi Presidentin e Republikës, Bujar Nishani me rastin e Festës Kombëtare. "Në qershor të këtij viti, vendi Juaj mori statusin e kandidatit për anëtarësim në BE. Kjo ka qenë një hap i

Kur i sheh "sherr" Manuel Neurit (VIDEO)
  • 2014-11-25

Kur i sheh "sherr" Manuel Neurit (VIDEO)

Të gjithë portierët në botë mund të ëndërrojnë të bëhen të fortë sa portieri gjerman, Manuel Neuer. Por jo të gjithë mund të jenë të fortë dhe atraktiv sa ai. Një portier slloven duket se ka vetbesim

Iris Shala çmend Austrinë (Foto +18)
  • 2014-11-25

Iris Shala çmend Austrinë (Foto +18)

Modelja 22 -vjeçare nga Prishtina, Iris Shala, që jeton në Graz të Austrisë është një nga më të njohurat në Austri. Irisi u zgjodh “Playmate July 2013″, titull që e jep revista për meshkuj “Playboy”. Tash

Liga e Kampioneve, javë verdiktesh
  • 2014-11-25

Liga e Kampioneve, javë verdiktesh

Mançester Siti në telashe nëse nuk fiton me Bajernin. Çelsi kënaqet edhe me barazimin Ndeshjet e pesta të fazës në grupe të Ligës së Kampioneve pritet të japin verdikte të rëndësishme për skuadrat që vazhdojnë luftën e tyre për të siguruar një vend mes 16 më të mirave të kë

No Pic available
  • 2014-11-25

Fokus/Serbët po e vjedhin edhe Kostandinin e madh!..

As shteti, po ç'bën Akademia?! - Hollivudi po bën filmin e bujshëm për Kostandinin e Madh të cilin e jep si serb. Ekranizohet sipas romanit «Udhëkryqi i Kostandinit» të shkrimtarit serb Dejan Stojkoviç me nxitjen e Universitetit serb, e për të paguhen mbi 100 milionë dollarë. A e