Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykate

Meta: total 1000 / total_found 10880 / time 0.011 / keyword[0] gjykate / docs[0] 10880 / hits[0] 14162 /
Prokuroria kopsit dosjen per ne gjykate te bandes ushtarake me C4
  • 2014-11-27

Prokuroria kopsit dosjen per ne gjykate te bandes ushtarake me C4

Prokuroria e Rrethit Gjyqesor Tirane ka derguar per gjykim ceshtjen ne ngarkim te 4 personave te pandehur per kryerjen e vepres penale te Mbajtjes pa leje te armeve luftarake ne sasi te medhabr br Ne momentin e arrestimit dhe me pas kontrolleve ne banesa te ketyre shtetasve me 19 maj 2014 jane zbu

Vrasja e adoleshtentit me ngjyrë, arrestohen 183 protestues në Los Agelos (Video)
  • 2014-11-27

Vrasja e adoleshtentit me ngjyrë, arrestohen 183 protestues në Los Agelos (Video)

Më shumë se 180 persona u arrestuan sot në Los Anxheles gjatë një manifestimi kundër vendimit të një gjykate që ndërpreu gjykimin kundër një polici të bardhë, i cili gushtin e kaluar kishte vrarë një adoleshent me ngjyrë në Ferguson. Manifestimi në qytetin më të madh të Kalifor

Shpetim Gjika i pafajshem
  • 2014-11-27

Shpetim Gjika i pafajshem

brbrPas rreth nje viti gjykimi Gjykata e Shkalles se pare e Tiranes e ka shpallur sot te pafajshem kryebashkiakun e Vlores Shpetim Gjika Duke rrezuar keshtu te gjitha akuzat e Prokurorise e cila kerkoi denimin e tij me kater vite burg nen akuzen e falsifikimit te dokumenatve Vendimi u shpall ne mesd

Xhamia PD Rama pergjegjesi i vetem per vonesen e ndertimit
  • 2014-11-27

Xhamia PD Rama pergjegjesi i vetem per vonesen e ndertimit

Transmetuar me 27112014 - 1457 Majlinda Bregu Lajme te lidhuraRama dorezon lejen Merr fund pengesa per Xhamine e Madhe Tirane 27 nentor 2014 NOAal- Deputetja demokrate Majlinda Bregu beri pergjegjes Kryeministrin Edi Rama per vonesen e

Rimbursimi i TVSH-se tri akuza ish-kreut te Tatimeve
  • 2014-11-26

Rimbursimi i TVSH-se tri akuza ish-kreut te Tatimeve

e Merkure 26 Nentor 20140931 am brbrIsh-drejtori i Drejtorise Rajonale te Tatimeve te Tiranes do te perballet ne Gjykate me tri akuza ne lidhje me skemen e abuzimit me rumbursimin e TVSH-se per 11 kompani fantazme qe kane perfituar rreth 8 milione euro nga buxheti i shtetit P

Kthehet në rivendosje çështja e caktimit të masës së paraburgimit ndaj dy të pandehurve
  • 2014-11-26

Kthehet në rivendosje çështja e caktimit të masës së paraburgimit ndaj dy të pandehurve

Kolegji penal i Departamentit të Krimeve të Rënda i Gjykatës së Apelit, ka aprovuar si të bazuar ankesën e përbashkët të të pandehurve E.D dhe H.N, kundër aktvendimit për caktimin e masës së paraburgimit, në kohëzgj

Gjilan: Dënohet mjeku që harroi gazat brenda trupit të pacientes
  • 2014-11-26

Gjilan: Dënohet mjeku që harroi gazat brenda trupit të pacientes

Gjykata Themelore në Gjilan dënoi mjekun I. P. që punon në Spitalin Regjional në këtë qytet me tre muaj burgim efektiv. Kjo masë iu dha atij për kryerjen e veprës penale “trajtim i pandërgjegjshëm mjekësor nga neni 260 paragrafi