Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykate

Meta: total 1000 / total_found 10865 / time 0.006 / keyword[0] gjykate / docs[0] 10865 / hits[0] 14142 /
Avokati i Popullit: Performancë e dobët juridike e Gjykatës Kushtetuese
  • 2014-11-20

Avokati i Popullit: Performancë e dobët juridike e Gjykatës Kushtetuese

Avokati i Popullit i Republikës së Kosovës, nëpërmjet një deklarate për media, duke analizuar aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese që i ka arritur në një kërkesë të shtruar nga ai, thekson se jo vetëm që ka të drejtë, por e ka edhe për detyrë të tërheqë vëmendjen e publikut dh

Vjedhja ne banke shtyhet seanca e pare
  • 2014-11-20

Vjedhja ne banke shtyhet seanca e pare

brbrNisi sot seanca e pare e gjyqit kunder te akuzuarve per vjedhjen e Bankes se Shqiperise Por mungesa e avokateve te dy prej te pandehurve te akuzuar per skandalin e vjedhjes se Bankes se Shqiperise Mehdi Markut dhe Mehdi Molles ka bere qe seanca e pare e procesit te shtyhet per javen tjeter Ne g

Banda e tritolit del ne gjykate seanca shtyhet me 4 dhjetor
  • 2014-11-20

Banda e tritolit del ne gjykate seanca shtyhet me 4 dhjetor

Tirane 20 nentor 2014 NOAal- Ne Gjykaten e Krimeve te Renda ne Tirane nisi seanca e pare gjyqesore ndaj Bandes se tritolit dhe shtate te pandehurve pjese e sajbr br Julian Sinanaj u shoqerua ne gjykate nen masa te forta sigurie ne statusin e te penduarit te drejtesise ku krahas tij ishin te pranis

Strehohet tek shoqja burri i saj e perdhunon dy here
  • 2014-11-20

Strehohet tek shoqja burri i saj e perdhunon dy here

SSSAbrASS brbrFIER - Historia e 19-vjecares nga Patosi nis me 15 qershor te ketij vit kur eshte bere viktima e dy perdhunimeve nga bashkeshorti i shoqes se saj Gazeta Shqip raporton kallezimin e saj ne polici te cilen ky i fundit ia ka derguar Prokurorise se Fieritbrbr brbrE reja akuzon nje person

No Pic available
  • 2014-11-19

Arsyet pse të protestojmë me “Feeling shqiptar” më 22 nëntor

Duke marrë shkas nga vijimet e statuseve të shumta në rrjetet sociale ku së fundmi mori hov dhe një trend i ri, “Feeling shqiptar”, po mendoja se sa shumë ndihemi shqiptarë ne që jetojmë në Shqipëri. Në fakt kjo ndjesi emocioni

Fakulteti i Shkencave Sociale mjerim intelektual
  • 2014-11-19

Fakulteti i Shkencave Sociale mjerim intelektual

e Merkure 19 Nentor 20141203 pm ALEKSANDR KOCANIbrbr   Fjala eshte per Fakultetin e Shkencave Sociale ne Universitetin e Tiranes ne te cilin ka vite qe ka filluar nje proces degradimi qe ka mberritur aktualisht ne krijimin e nje klime terrori dhe frike Fillimisht po saktes

Qeveria i hap rrugën ndërtimit të Xhamisë së Namazgjasë, familja Kruja: Hap i ri antiligjor
  • 2014-11-19

Qeveria i hap rrugën ndërtimit të Xhamisë së Namazgjasë, familja Kruja: Hap i ri antiligjor

TIRANE- Qeveria shqiptare i hap rrugën ndërtimit të Xhamisë së Namazgjasë dhe Muzeut të Bashkëjetesës. Këtë e bëri të ditur, zv.kryeministri Niko Peleshi, sipas të cilit qeveria ka marrë të gjithë përgjegjësitë për të paguar vlerën e plotë të pronës private ku do të ndërt