Rezultate te kerkimit per termin: +Gjykime

Meta: total 882 / total_found 882 / time 0.000 / keyword[0] gjykime / docs[0] 882 / hits[0] 994 /
Shkatërrohet drejtësia, Rama rikthen gjykatat popullore
  • 2014-10-24

Shkatërrohet drejtësia, Rama rikthen gjykatat popullore

Bie perdja e hipokrizisë për reformë konsensuale për sistemin e drejtësisë. Me dhunën e kartonit, mazhoranca shkarkon dy anëtarë të KLD-së dhe merr nën kontrollin partiak qeverinë e drejtësisë. Faza tjetër mbetet veç kthimi i gjykatave popullore që japin vendime sipas masës

Vrojtime miku
  • 2014-10-23

Vrojtime miku

e Enjte 23 Tetor 20141200 pm REXHEP MEIDANIbrbr  Keto dite pas shume vitesh u takova me nje mik te vjeter te njohur per sensin e tij te humorit vrojtimit e analizes Biseda me te mu duk teper interesantebr Me poshte une po hedh ne leter vetem disa nga observimet e tij mbi q

Qosja adhuronte Enverin dhe akuzon Kadarene si stalinist
  • 2014-10-08

Qosja adhuronte Enverin dhe akuzon Kadarene si stalinist

e Marte 7 Tetor 20141346 pm p classwp-caption-text Rexhep QosjabrbrMbi botimin e ditarit te akademikut kosovarbrbrVdekja me vjen prej syve te tille doli ne Paris me nderhyrjen e KadaresebrbrLexova me vemendje dhe kuriozitet vellimin IV te ditarit te Rexhep Qosjes Mendoj se nuk k

Pse hidhen poshte kandidatet si Alaudin Malaj
  • 2014-10-08

Pse hidhen poshte kandidatet si Alaudin Malaj

e Merkure 8 Tetor 20141201 pm NDRIIM KULLAbrbr  Perpara disa muajsh Presidenti i Republikes se Shqiperise zoti Nishani dekretoi si kandidat per anetar te Gjykates se Larte te Shqiperise ne vendet e mbetura bosh si pasoje e plotesimit te afatit 9-vjecar te ushtrimit te mandati

Si kaluam nga mjerimi komunist ne ekonomine e lire
  • 2014-09-24

Si kaluam nga mjerimi komunist ne ekonomine e lire

e Marte 23 Shtator 20141324 pm p classwp-caption-text Kopertina e librit Transformimi i madhbrbrMbi librin Transformimi i madh me autor Adrian CivicinbrbrDokumente e shifra mbi tranzicionin shqiptar jeta e trazuar e zigzaget e politikesbrbrNga Aleksander Meksi brKalimi nga siste

No Pic available
  • 2014-09-24

Qosja në '82: Kadare me dhunti krijuese, por viktimë intelektuale

Është botuar nga "Toena" vëllimi i katërt i ditarit të akademikut Rexhep Qosja, "Dëshmitar në kohë historike". Në të përfshihen vitet 1982-1983 dhe duket se aty zënë fill përplasjet me Kadarenë.11.1.1982 Është ora 1

Publikohen "të fshehtat" e Qoses
  • 2014-09-24

Publikohen "të fshehtat" e Qoses

Për nder të ditëlindjes së 78 , të Akademikut Rexhep Qosja, është bërë promovimi i 4 pjesëve nga ditari i tij. Ky vëllim flet për 50 vitet e fundit të shkrimtarit. Përmes vëllimeve akademiku ka sjellë rrëfime që