Rezultate te kerkimit per termin: +Gjyq

Meta: total 1000 / total_found 49387 / time 0.022 / keyword[0] gjyq / docs[0] 49387 / hits[0] 96236 /
No Pic available
  • 2014-11-22

Programi për sigurimet shëndetësore, padi ndaj administratës Obama

SHBA-Ligjvënësit republikanë të Dhomës së Përfaqësuesve kanë paraqitur një padi gjyqësore ndaj administratës Obama në lidhje me planin e sigurimeve shëndetësore të njohur si Obamacare, duke u shprehur se administrata ka

No Pic available
  • 2014-11-22

Lezhë, arrestohet kreu i Shoqatës së Jetimëve, dogji dokumentacionin e inventarit

LEZHE - Kryetari i Shoqatës së Jetimëve në Lezhë ka rënë në prangat e policisë, pasi dyshohet se ka djegur qëllimisht zyrën e jetimëve. Burime zyrtare nga Policia e Lezhës bëjnë të ditur se shtetasi 62-vjeçari Ndo

Vjosa Osmani nuk e do kabinetin qeverisës të Isa Mustafës
  • 2014-11-22

Vjosa Osmani nuk e do kabinetin qeverisës të Isa Mustafës

Deri në mbledhjen e fundit të Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës ka qenë "krahu i djathtë" i Isa Mustafës. Madje ka qenë pjesë e takimeve të shumëtaa në kuadër të bllokut, por edhe e besueshmja e liderit të LDK-së, Isa Mustafa, në procesin gjyqësor n

No Pic available
  • 2014-11-22

Lezhë, kallëzohet penalisht kreu i Shoqatës së Jetimëve, dogji dokumentet e inventarit

LEZHE - Kryetari i Shoqatës së Jetimëve në Lezhë është kallëzuar penalisht, pasi dyshohet se ka djegur qëllimisht zyrën e jetimëve.Burime zyrtare nga Policia e Lezhës bëjnë të ditur se shtetasi 62-vjeçari Ndoc Lucaj, dyshohet se ka djegur në zyrë dokumentacionin e inventarit dhe di

Dogji dokumentacionin e inventarit, pranga kreut të Shoqatës së Jetimëve
  • 2014-11-22

Dogji dokumentacionin e inventarit, pranga kreut të Shoqatës së Jetimëve

Kryetari i Shoqatës së Jetimëve në Lezhë është arrestuar nga policia, pasi dyshohet se ka djegur qëllimisht zyrën e jetimëve. Sipas policisë së Lezhës shtetasi 62-vjeçar Ndoc Lucaj, ka djegur në zyrë dokumentacionin e inventarit dhe disa pako me ndihma. "Më datë 21.11.2014, filloi

Arrestohen edhe dy lazaratas
  • 2014-11-22

Arrestohen edhe dy lazaratas

Gjirokastër - Dy shtetas janë arrestuar nga policia e Gjirokastrës pasi ishin shpallur në kërkim. Policia bëri me dije se është kapur dhe ndaluar shtetasi Erjon Gjini, 33-vjeç, banues në fshatin Lazarat. Ky shtetas u shpall në kërkim pas gjatë aksionit antikanabis të zhvilluar në mu

No Pic available
  • 2014-11-22

Shpallen fajtorë 5 ish-zyrtarë të komunës Rrashbull, dënohen me burg

Gjykata e Durrësit ka shpallur fajtor dhe ka dënuar me burgim 5 ish-zyrtarë të komunës Rrashbull, të akuzuar për “shpërdorim detyre” në dhënien e lejeve të ndërtimit në zonën e ndaluar të plazhit të Shkëmbit të Kavajës. Ndërkohë vijon gjykimi me procedurë normale p