Rezultate te kerkimit per termin: +Gripit +Shqiperi

Meta: total 164 / total_found 164 / time 0.001 / keyword[0] gripit / docs[0] 3200 / hits[0] 7569 / keyword[1] shqiperi / docs[1] 28691 / hits[1] 50432 /
Barnat me shtrenjte se ne BE Beqaj Do ulim cmimet
  • 2014-10-14

Barnat me shtrenjte se ne BE Beqaj Do ulim cmimet

e Marte 14 Tetor 20141153 am p classwp-caption-text Ministri i Shendetesise BeqajbrbrVaksina e gripit tregtohet 15 leke me shume se ne vendin e origjinesbrbrBarnat ne Shqiperi jane me te shtrenjta se ne vendet e Bashkimit Europian ndersa ne zonat rurale sherbimi farmaceutik mung

Ulen rastet me grip ne Europe
  • 2014-03-17

Ulen rastet me grip ne Europe

0 Situata gripale po shkon drejt shuarjes ne te gjithe Europen Po ashtu edhe ne Shqiperi Organizata bote

Situata gripale ne vend ISHP  shte drejt renies
  • 2014-03-08

Situata gripale ne vend ISHP shte drejt renies

Transmetuar me 07032014 - 1649 foto ilustruese Tirane 7 mars 2014 NOAal- Situata Gripale ne Shqiperi eshte me prirje drejt renies ky lajm i mire vjen nga Instituti i Shendetit Publik Nepermjet nje njoftimi per shtyp ISHP ben te ditur

Gripi i Derrit ISHP Deri me tani jane evidentuar 10 raste
  • 2014-03-06

Gripi i Derrit ISHP Deri me tani jane evidentuar 10 raste

Transmetuar me 05032014 - 1748 Foto ilustruese PUBLICITET Tirane 5 mars 2014 NOAal- Instituti i Shendetit Publik jep te dhena te reja per situaten e gripit te derrit ne Shqiperi Sipas nje njoftimi te shperndare per mediat ky institut b

Mjeket Kujdesi nga gripi i derrit
  • 2014-03-03

Mjeket Kujdesi nga gripi i derrit

Kur ne vendin tone eshte shenuar viktima e pare me gripin e derrit dhe 36 persona rezultojne te prekur me virusin AH1N1 mjeket bejne apel per kujdes Infeksionistet tregojne se gripi i derrit ka shenja dalluese dhe me te renda se virusi tjeter i tipit AH3N2 qe eshte ne qarkullim Gjate nje konference

Kujdes gripi vjen ne rritje
  • 2014-03-01

Kujdes gripi vjen ne rritje

Qarkullimi i virusit te gripit ka prirje per tu rritur paralajmeron Ministria e Shendetesise duke konfirmuar se vetem 24 oret e fundit jane shtuar 10 raste te reja Ne nje njoftim te kesaj ministrie rreth takimit te dyte te komitetit per pergjigjen ndaj gripit sqarohet se Shqiperia perjeton nje gjend

Gripi i derrit Ministria e Shendetesise 36 raste rezultojne me virusin AH1N1
  • 2014-03-01

Gripi i derrit Ministria e Shendetesise 36 raste rezultojne me virusin AH1N1

Transmetuar me 01032014 - 1210 Foto ilustruese PUBLICITET Tirane 1 mars 2014 NOAal- Shtimi i personave te prekur nga gripi i derrit ka detyruar Ministrine e Shendetesise te zhvilloje nje mbledhje te dyte te komisionit Ad-Hoc per kete c