Rezultate te kerkimit per termin: +Haziri

Meta: total 1000 / total_found 1081 / time 0.000 / keyword[0] haziri / docs[0] 1081 / hits[0] 2616 /
Ngërçi zgjidhet javën e ardhshme
  • 2014-10-31

Ngërçi zgjidhet javën e ardhshme

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë sot se takimet intensive mes bllokut që kanë ndodhur këtë javë, janë sinjale se ngërçi politik në vend, përfundimisht po shkon drejt zgjidhjes. Ai në një bisedë në

Gjilani dhuron rreth 400 mijë euro dhe 9 shtëpi
  • 2014-10-31

Gjilani dhuron rreth 400 mijë euro dhe 9 shtëpi

Në një mbrëmje humanitare në Gjilan të organizuar para një jave nga Komuna e Gjilanit janë dhuruar im 278.854 euro dhe 92.770, por kësaj shume kjo komunë ia ka shtuar edhe 100 mijë euro nga buxhet i saj. Po ashtu, janë premtuar 9 shtëpi p&e

Vetëvendosje sulmon Lutfi Hazirin
  • 2014-10-31

Vetëvendosje sulmon Lutfi Hazirin

Pas përplasjeve verbale në qendër ndërmjet partive të bllokut LDK-VV-AAK-NISMA, tashmë edhe nëpër komuna po vërehet një çarje që zor mund të riparohet. Kjo çarje vërehet në raportin e VV-LDK, ku partia e Albin Kurt

LDK po ndryshon qëndrim, koalicioni me PDK-në i mundshëm
  • 2014-10-30

LDK po ndryshon qëndrim, koalicioni me PDK-në i mundshëm

Partia e dytë më e madhe në vend, Lidhja Demokratike e Kosovës po shkon sigurt drejt ndryshimit të qëndrimit përballë krizës politike në të cilën gjendemi. Kjo konfirmohet nga disa prej zyrtarëve kryesor të kësaj partie me t

Darka e KOK-ut bën bashkë PDK-në, LDK-në dhe AAK-në (Foto)
  • 2014-10-29

Darka e KOK-ut bën bashkë PDK-në, LDK-në dhe AAK-në (Foto)

Sonte është organizuar darkë falënderuese pas pranimit të Komitetit Olimpik të Kosovës në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar. Në këtë darkë po marrin pjesë përfaqësuesit e KOK-ut, ministri i Kulturës, Rinisë

Haziri qytetarëve: Më keni bërë krenar me gatishmërinë tuaj për të ndihmuar njerëzit në nevojë
  • 2014-10-28

Haziri qytetarëve: Më keni bërë krenar me gatishmërinë tuaj për të ndihmuar njerëzit në nevojë

Komuna e Gjilanit informon të gjithë njerëzit e vullnetit të mirë se deponimi i mjeteve financiare në kuadër të Mbrëmjes Humanitare, për familjet në nevojë, me moton “Pak nga ne, shumë për ata”, mund të bëhet

Partneritet dhe armiqësi në Bllok
  • 2014-10-26

Partneritet dhe armiqësi në Bllok

Lufta deklarative në mes të zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, e ka luhatur në thelb koalicionin pas zgjedhor LVAN. Kështu vlerësojnë njohës të çështjeve politike në vend. Sipas tyre, këto akuza janë një sinjal për jetën e shkurtër që mund