Rezultate te kerkimit per termin: +Hekuran +Pobrati

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] hekuran / docs[0] 1808 / hits[0] 3034 / keyword[1] pobrati / docs[1] 28 / hits[1] 43 /
Ja 50 spiunët më të famshëm shqiptarë
  • 2014-07-20

Ja 50 spiunët më të famshëm shqiptarë

Më poshtë janë emrat e spiunëve shqiptarë më të famshëm në histori. Ata kanë punuar për Sigurimin, për CIA-n, për KGB-në etj. AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; Agjentët e mëposhtëm kanë punua

No Pic available
  • 2013-12-18

Sako: Si u realizua filmi artistikpër radiolojën “Liqeni i Vajkalit”

TIRANE- Vitet ’60 shënojnë fillimin e filmave të parë artistikë shqiptarë në Kinostudion “Shqipëria e re”. Filmi “Tana” njihet zyrtarisht si filmi i parë shqiptar, por ndër tre filmat që çelën serinë

No Pic available
  • 2012-08-17

Mark Dodani: Në verën e '52-it u futëm në grupin diversionist të Zenel Shehut

(Vijon nga numri i kaluar) Gazeta vazhdon me botimin e intervistës së rrallë të njërit prej eksponentëve kryesorë të Sigurimit komunist, 86- vjeçarit Mark Dodani, i cili i kushtoi atij gjithë jetën e vet, duke u bërë një nga nje

No Pic available
  • 2012-08-14

Dodani: 12 prill 1950, Pal Melyshi u breshërua nga ushtarët e Kadri Hazbiut

Vijon nga numri i djeshemZoti Dodani. Do të doja, në intervistën e numrit të sotëm, të ndaleshim në atë ç'ka ndodhur me mikun tuaj të ngushtë në atë kohë, Pal Melyshi. Si ka nisur historia e tij në shërbim të Sigu

Pensionet e ushtarakëve, 71  emrat që do të marrin paratë
  • 2012-04-30

Pensionet e ushtarakëve, 71 emrat që do të marrin paratë

Lista zyrtare e ISSH-së për të gjitha rrethet dhe llojet e përfitimeve. Instituti i Sigurimeve Shoqërore ka përfunduar me llogaritjen dhe përcaktimin e masës së përfitimit edhe për 69 ish-ushtarakë. Gazeta publikon sot emrat e atyre që u është lidhur përfitimi deri në datën 29 pril

No Pic available
  • 2009-08-09

Agjentët më të famshëm shqiptarë në shërbimet sekrete

Gazeta sjell emrat më të njohur të botës së shërbimeve sekrete. Marrëdhëniet e tyre me shërbimet homologe, si CIA, MI6 dhe KGB-ja Duke filluar që nga numri i sotëm, në gazetën Albania do të gjeni profilet e agjentëve shqiptarë më të suksesshëm që nga koha e mbretit Zog dhe deri

No Pic available
  • 2008-09-11

Trafik heroine, 5 arreste në Shijak

 FATOS MAHMUTAJPesë persona, të akuzuar për trafik ndërkombëtar narkotikësh, kanë rënë në prangat e policisë mbrëmë në Shijak. Ka qenë një operacion i organizuar nga Policia e Shtetit nën drejtimin e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, e cila kishte lëshuar urdhër-arrestet p