Rezultate te kerkimit per termin: +JANAR

Meta: total 1000 / total_found 43746 / time 0.026 / keyword[0] janar / docs[0] 43746 / hits[0] 59769 /
FMN Shqyrtim kredise 53 milione euro programi ekonomik sipas planit
  • 2014-11-26

FMN Shqyrtim kredise 53 milione euro programi ekonomik sipas planit

Tirane 26 nentor 2014 NOAal- Fondi Monetar Nderkombetar konstaton se programi ekonomik i Shqiperise po ecen sipas planitbr br Ne nje konference te perbashket per shtyp nga Ministria e Financave mbremjen e lene pas ku te pranishem ishin Ministri i Financave Shkelqim Cani dhe ai i Ekonomise Arben Ah

FMN Qeveria i plotesoi kushtet miratojme kredine
  • 2014-11-26

FMN Qeveria i plotesoi kushtet miratojme kredine

e Merkure 26 Nentor 20141118 am p classwp-caption-text FMN gjate takimit me ministrin CanibrbrQeveria dhe misioni i Fondit Monetar Nderkombetar kane mbyllur dje diskutimet 10-ditore me nje konference ne mbremje ku u deklarua dhenia e miratimit te pare per kredine 53 milione euro

Protesta  surprize dhe  reagimi i Rames
  • 2014-11-26

Protesta surprize dhe reagimi i Rames

e Merkure 26 Nentor 20141219 pm PRE ZOGAJbrbr   Protesta opozitare e se shtunes ka befasuar mjaft vezhgues analiste politike te cdo krahu politikane vendas dhe diplomate te huaj qytetare te ndryshem Dhe jo pa shkak jo pa te drejte Ajo ishte nje proteste shume e madhe nder

Te vertetat e misionit anglo-amerikan ne Shqiperi
  • 2014-11-26

Te vertetat e misionit anglo-amerikan ne Shqiperi

e Merkure 26 Nentor 20141248 pm p classwp-caption-text Gjeneral-Major Mehmet Shehu i shoqeruar nga Gjeneral-Major Spiro Moisiu dhe Koco Tashko me kurriz duke pritur kryetarin e misionit ushtarak britanik ne Shqiperi Harry Hodgson dhe ndihmesit e tij Foto e bere ne aeroportin e L

Masat fiskale nuk prekin 97% të shqiptarëve që përfituan nga taksimi i ndershëm
  • 2014-11-26

Masat fiskale nuk prekin 97% të shqiptarëve që përfituan nga taksimi i ndershëm

Fjala e Kryeministrit Rama në mbledhjen e Këshillit Ekonomik Kombëtar: Kënaqësi që jemi në mbledhjen e 10-të të Këshillit Ekonomik Kombëtar. Që në 7 janar, kur ky Këshill ka bërë mbledhjen e tij të parë, ka rezultuar në vazhdimësi një instrument i rëndësishëm i ndërveprimit

FMN: Reformë urgjente për energjinë
  • 2014-11-26

FMN: Reformë urgjente për energjinë

Tiranë - Për Fondin Monetar Ndërkombëtar rritja ekonomike e Shqipërisë do të jetë rreth 2 për qind këtë viti. Pas marrëveshjes së arritur me qeverinë shqiptare, mbrëmjen e shkuar një mision i FMN-së paraqiti konkluzionet e misionit disa ditor në Tiranë. Sipas përfaqësuesit të

Beckenbauer ndezë merkaton: Shaqa në Liverpool!
  • 2014-11-26

Beckenbauer ndezë merkaton: Shaqa në Liverpool!

Franc Beckenabuer e ka pranuar publikisht se Xherdan Shaqiri mund të largohet te Liverpooli në janar. "Kaizeri" ka thënë mbrëmë për një televizion gjerman se Shaqiri mund të shkoi te Liverpooli në janar. "Bayern tashmë i ka tregu