Rezultate te kerkimit per termin: +Joqeveritare

Meta: total 1000 / total_found 2885 / time 0.001 / keyword[0] joqeveritare / docs[0] 2885 / hits[0] 3240 /
Formohet edhe zyrtarisht partia e re e shqiptarëve në Maqedoni
  • 2014-10-29

Formohet edhe zyrtarisht partia e re e shqiptarëve në Maqedoni

Para disa ditësh këta aktivistë të shoqatave të ndryshme joqeveritare, kulturore, humanitare etj. u mblodhën me rastin e festës së Bajramit të Vogël. Tetova News ju sjellë fotografi nga ky takim, sepse, sipas të gjitha gjasave, të gji

Pjesëmarrje e vogël e votuesve në Preshevë
  • 2014-10-26

Pjesëmarrje e vogël e votuesve në Preshevë

Në zgjedhjet për Këshill Nacional në komunën e Preshevës sipas të dhënave që posedon Presheva.com, nga 18.032 votues sa janë të regjistruar, deri në ora 16:00 kanë votuar rretth 4466 votues ose rreth 25%. Edhe në Bujanoc, deri rreth orës 14, siç ka mësuar presheva.com, është shë

Doruntina Hoxha Ju tregoj te verteten e propozimit per martese ndaj Xhakes
  • 2014-10-25

Doruntina Hoxha Ju tregoj te verteten e propozimit per martese ndaj Xhakes

e Shtune 25 Tetor 20141810 pm p classwp-caption-text Ne foto Doruntina HoxhabrbrHoxha Ndoshta njihemi ndonje dite dhe i propozoj Gazeta zvicerane flet per fundin e lidhjes 3-vjecare te futbollistit te famshem Ndarja erdhi per shkak te xhelozisebrbrVajza e cila para disa vitesh b

No Pic available
  • 2014-10-24

Përse zoti Rama shkon në Beograd?!

Ngjarjet që ndodhën më 14 tetor në stadiumin e Beogradit, ku dhjetëra mijë qytetarë të Serbisë thërrisnin në kor për asgjësimin fizik të shqiptarëve duket se po shkojnë drejt arkivës dhe po ia lëshojnë ven

Liria softuerike e Kosovës, temë e një konference në këtë fundjavë
  • 2014-10-24

Liria softuerike e Kosovës, temë e një konference në këtë fundjavë

Konferenca Software Freedom Kosova (Liria softuerike e Kosovës) 2014 do të jetë një nga ngjarjet që do ta karakterizojë këtë fundjavë në Prishtinë. Kjo ngjarje e madhe e teknologjisë në Kosovë do të organizohet nga 24 deri më 26 tetor nga FLOSSK-u, një organizatë joqeveritare që

Shfrytëzuesit vendor përdorin më shumë të dhënat e ASK-së
  • 2014-10-22

Shfrytëzuesit vendor përdorin më shumë të dhënat e ASK-së

Sa i përket përdorimit dhe shfrytëzimit të të dhënave nga web faqja e Agjencisë së Statistikave të Kosovës (ASK), rreth 83% e shfrytëzuesve janë vendorë, ndërsa rreth 17% nga vendet e tjera të botës, kështu është thënë në takimin me përdoruesit e statistikave zyrtare të orga

Vijojnë sulmet ndaj shqiptarëve në Serbi,
  • 2014-10-20

Vijojnë sulmet ndaj shqiptarëve në Serbi, "koktejl" molotovi xhamisë

Të tjera rreth shkrimit Huliganët serb sulm bizneseve shqiptare Qeveria serbe nuk mund të ndalojë dot sulmet e huliganëve. Pas rritjes së tensioneve si pasojë e incidenteve në ndeshjen Serbi-Shqipëri, xhamia e Subo