Rezultate te kerkimit per termin: +KIE

Meta: total 1000 / total_found 2644 / time 0.001 / keyword[0] kie / docs[0] 2644 / hits[0] 4988 /
No Pic available
  • 2014-10-28

Serbët thirrje raciste, komisionerjapër Diskrimimin çon raport në KiE

TIRANE – Komisionerja per Mbrojtjen nga Diskriminimi eshte pyetur nga deputetet e Komisionit te Ligjeve se perse nuk reagoi per dhunen dhe thirrjet raciste ndaj shqiptareve ne ndeshjen me Serbine. Irma Baraku tha se ka dashur të shmangë ndikimin në vendim, duke shtuar se po përgatitet një

No Pic available
  • 2014-10-14

Fyle: Darka e ‘Krokodilit’ mund ta ndryshonte Shqipërinë, progresi i vendit do ishte i madh

TIRANE - Në një intervistë të fundit përpara largimit nga detyra, Komisionieri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Stefan Fyle rrëfen për Top Channel historinë e marrëdhënies se tij me Shqipërinë, me politikanët shqiptarë

No Pic available
  • 2014-10-14

Fyle: Darka e ‘Krokodilit’ mund ta ndryshonte Shqipërinë

TIRANE - Në një intervistë të fundit përpara largimit nga detyra, Komisionieri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Stefan Fyle rrëfen për Top Channel historinë e marrëdhënies se tij me Shqipërinë, me politikanët shqiptarë në qeveri dhe opozitë. Stefan Fyle thotë se darka e famshme

Edhe një tjetër ankimim në Kushtetuese
  • 2014-10-12

Edhe një tjetër ankimim në Kushtetuese

Tiranë - Partia Demokratike përgatiti dosjen e radhës për në Gjykatën Kushtetuese, duke depozituar atje një ankimin për ndarjen e re territoriale të vendit. Sipas demokratëve, hartimi i ligjit që bëri të mundur reformën nuk është bërë nëpërmjet një procesi konsensual dhe gjith

Leskaj Hoqa nga raporti i KiE termin korrupsion endemik
  • 2014-10-08

Leskaj Hoqa nga raporti i KiE termin korrupsion endemik

e Merkure 8 Tetor 20141145 am p classwp-caption-text Valentina Leskaj ne Keshillin e EuropesbrbrKryetarja e delegacionit te Parlamentit shqiptar ne Keshillin e Europes Valentina Leskaj tregon per Panorama propozimet e saj qe i ka bere raportit te KiE-se mes te cilave heqja e ter

Bylykbashi KiE e shqetesuar do vijoje monitorimin
  • 2014-10-06

Bylykbashi KiE e shqetesuar do vijoje monitorimin

e Hene 6 Tetor 20140811 am p classwp-caption-text Oerd BylykbashiSSSAbrASSDeputeti i PD-se Oerd Bylykbashi ne nje interviste per gazeten 8220Panorama8221 shprehet se Keshilli i Europes eshte i shqetesuar per situaten ne Shqiperi e per kete arsye do te vijoje monitorimin per vend