Rezultate te kerkimit per termin: +Kodi +Zgjedhor +L

Meta: total 1000 / total_found 6351 / time 0.006 / keyword[0] kodi / docs[0] 16947 / hits[0] 23536 / keyword[1] zgjedhor / docs[1] 38620 / hits[1] 86457 /
No Pic available
 • 2014-11-13

Buxheti 2015, KVV: Të parashikohen fonde shtesë për zgjedhje me standarde

TIRANE - Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë thekson domosdoshmërinë që buxheti i vitit 2015 të parashikojë fonde shtesë për përmbushjen e standardeve më të mira të zgjedhjeve të ardhshme vendore. “Viti që vjen ësht&eu

Basha me vendoret Beni gati firmat per referendumet
 • 2014-11-05

Basha me vendoret Beni gati firmat per referendumet

e Merkure 5 Nentor 20141230 pm p classwp-caption-text Kreu i PD BashabrbrMenjehere pas perfundimit te paraqitjes se kerkesave ne KQZ per referendume vendore ndaj ndarjes se re administrative kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur ne nje takim drejtuesit e degeve

Xhuvani ne lot jep doreheqjen nga mandati i deputetit
 • 2014-11-05

Xhuvani ne lot jep doreheqjen nga mandati i deputetit

e Merkure 5 Nentor 20141209 pm p classwp-caption-text Kryeministri Rama dhe deputetja e qarkut te Vlores Luiza Xhuvani dje pasdite ne nje konference te posacme per mediat ku deputetja deklaroi lenien e mandatit per shkak te akuzave ndaj djalit te saj Kostandini per vrasjen e kat

No Pic available
 • 2014-11-01

Reforma,82 Bashki e Komuna duan referendum: JO hartës me 61 njësi

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANE - Ankimimit në Gjykatën Kushtetuese që Partia Demokratike i ka bërë reformës territoriale i shtohet një tjetër kërkesë për rrëzimin e saj. Paraditen e kësaj të Premteje p

Harta e re territoriale, 82 kërkesa për referendum në KQZ
 • 2014-10-31

Harta e re territoriale, 82 kërkesa për referendum në KQZ

Grupet nismëtare nga 82 Bashki dhe Komuna kryesisht të djathta të vendit, kanë depozituar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, kërkesën për mbajtjen e referendumeve lokale, ku para së gjithash kundërshtohet harta e re territoriale. Kodi zgjedhor parashikon që grupet nismëtare duhet të

No Pic available
 • 2014-10-15

Qeveria gati ndryshimet në Kodin Zgjedhor, Bledi Çuçi: Preken 3 pika

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANE - Pas miratimit të hartës së re administrativo- territoriale qeveria ka i gati ndryshimet në kodin zgjedhor që do t’i paraqiten së shpejti Komisionit të Ligjeve. Në një

No Pic available
 • 2014-10-14

Qeveria gati ndryshimet në kodinzgjedhor,Çuçi:Preken vetëm 3 pika

Pas miratimit të hartës së re administrativo- territoriale qeveria ka i gati ndryshimet në kodin zgjedhor që do t’i paraqiten së shpejti Komisionit të Ligjeve. Në një intervistë për A 1 Report, ministri për çështjet vendor