Rezultate te kerkimit per termin: +Komandant

Meta: total 1000 / total_found 5141 / time 0.003 / keyword[0] komandant / docs[0] 5141 / hits[0] 7332 /
Meta Se identifikojme  Luften me Enver Hoxhen
  • 2014-11-26

Meta Se identifikojme Luften me Enver Hoxhen

e Merkure 26 Nentor 20141209 pm p classwp-caption-text Kryetari i Parlamentit Ilir MetabrbrKreu i Kuvendit flet per 70-vjetorin e clirimit Pse festojmebrbrKomandat i pare Spiro Moisiu Enveri u be i njohur pas LuftesbrbrKryetari i Parlamentit Ilir Meta deklaroi dje se verejtjet e

Te vertetat e misionit anglo-amerikan ne Shqiperi
  • 2014-11-26

Te vertetat e misionit anglo-amerikan ne Shqiperi

e Merkure 26 Nentor 20141248 pm p classwp-caption-text Gjeneral-Major Mehmet Shehu i shoqeruar nga Gjeneral-Major Spiro Moisiu dhe Koco Tashko me kurriz duke pritur kryetarin e misionit ushtarak britanik ne Shqiperi Harry Hodgson dhe ndihmesit e tij Foto e bere ne aeroportin e L

Udhëheqës të lartë me homazhe në Prekaz nderojnë sakrificën e dëshmorëve
  • 2014-11-26

Udhëheqës të lartë me homazhe në Prekaz nderojnë sakrificën e dëshmorëve

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, kryeministri në largim, Hashim Thaçi, komandanti i FSK-së, gjeneral-lejtnant Kadri Kastrati, drejtori i përgjithshëm i policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni, si udhëheqës të partive politike kanë bërë sot homazhe në Kompleksin me

Liderët në Prekaz: Rruga drejt lirisë nuk ishte e lehtë
  • 2014-11-26

Liderët në Prekaz: Rruga drejt lirisë nuk ishte e lehtë

Liderët e institucioneve të Kosovës kanë bërë homazhe në kompleksin memorial në Prekaz, me rastin e festave të nëntorit. Presidentja Atifete Jahjaga dhe kryeministri Hashim Thaçi thanë se Kosova ndërton të ardhmen e vet duke kujtuar sakrificën e dëshmorëve të kombit dhe se duke res

Thaçi: Duke kujtuar të kaluarën, po ndërtojmë të ardhmen e shtetit
  • 2014-11-26

Thaçi: Duke kujtuar të kaluarën, po ndërtojmë të ardhmen e shtetit

Kryeministri në detyrë, Hashim Thaçi ka bërë homazhe në Kompleksin Memorial "Adem Jashari" në Prekaz, ku deklaroi se "duke respektuar të kaluarën, luftën heroike dhe gjakun e derdhur për liri, po ndërtojmë shtetin e Kosovës dhe të ardhmen tonë". "Sot përkujtojmë të rënët e

Kryeministri Thaçi: Duke respektuar luftën heroike të UÇK-së dhe gjakun e derdhur për liri, ne gjithmonë e kemi të ardhmen e sigurt
  • 2014-11-26

Kryeministri Thaçi: Duke respektuar luftën heroike të UÇK-së dhe gjakun e derdhur për liri, ne gjithmonë e kemi të ardhmen e sigurt

Prishtinë, 26 nëntor 2014 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me rastin e Ditës së Forcës së Sigurisë së Kosovës, Festës Kombëtare të 28 nëntorit dhe ditëlindjes së Komandantit Legjendar Adem Jashari, ka bërë nderime dhe ka vënë kurorë lulesh në Kompleksin Me

Kroacia: Serbia nuk hyn në BE pa dënuar kriminelët e luftës (FOTO)
  • 2014-11-25

Kroacia: Serbia nuk hyn në BE pa dënuar kriminelët e luftës (FOTO)

Ministri kroat i drejtësisë, Orsat Miljeniç këmbënguli që Serbia duhet të ndjekë penalisht komandantët e lartë të Ushtrisë Popullore Jugosllave dhe liderët politikë të përgjegjshëm për krime lufte gjatë