Rezultate te kerkimit per termin: +Konventa

Meta: total 1000 / total_found 1749 / time 0.017 / keyword[0] konventa / docs[0] 1749 / hits[0] 2509 /
Investimet e institucioneve për fëmijët do të përcaktojnë të ardhmen e Kosovës
  • 2014-11-20

Investimet e institucioneve për fëmijët do të përcaktojnë të ardhmen e Kosovës

Sot është 25 vjetori i Konventës Ndërkombëtare për të Drejtat e Fëmijëve. Para 25 viteve me 20 nëntor të vitit 1989 në Asamblenë e përgjithshme të Kombeve të Bashkuara u miratua Konventa Ndërkombëtare për

No Pic available
  • 2014-11-18

Meta: Mbrojtja e të drejtave të fëmijëve, garanci për një të ardhme të sigurt

TIRANE- Në kuadër të 25-vjetorit të Konventës së Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Fëmijëve, në sallën e parlamentit është zhvilluar një veprimtari promovuese, ku është zyrtarizuar edhe ngritja e Grupit t&e

Qoftë edhe 1 kilometër më pak asfalt në Autostradë, shumë më tepër mirëqenie për fëmijë!
  • 2014-11-17

Qoftë edhe 1 kilometër më pak asfalt në Autostradë, shumë më tepër mirëqenie për fëmijë!

   AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve në Kosovë, sot ka lansuar publikimin” Apo arrijnë paratë e taksapaguesve tek fëmijët në nevojë në Kosovë”, Anal

Vetëm çfarë na takon
  • 2014-11-11

Vetëm çfarë na takon

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në Preshevë: Ndihem thellësisht i privilegjuar, që si Kryeministër i Republikës së Shqipërisë t'ju them: Mirë se ju gjeta! Dhe, t'ju siguroj se unë dhe Qeveria jonë nuk do të reshtim së punuari për të rilindur Shqipërinë, por edhe për të rilindur s

Vetëm çfarë na takon
  • 2014-11-11

Vetëm çfarë na takon

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në ditën e dytë të vizitës së tij zyrtare në Serbi, sot ka qëndruar në në Luginën e Preshevës ku ka takuar mijëra qytetarë shqiptarë të asaj pjese. Ai para të pranishm

No Pic available
  • 2014-10-30

Prokuroria Shqiptare kërkon modifikimin të marrëveshjes së ekstradimit me SHBA

SHBA - Prokurori i Përgjithshëm diskuton në Uashington me zyrtarë amerikanë të Departamentit të Shtetit, Departamentit të Drejtësisë dhe Byrosë Federale të Hetimit (FBI) për forcimin e bashkëpunimit në terma konkretë. Zy

No Pic available
  • 2014-10-30

Llalla me zyrtarë të DASH: Modifikim të Marrëveshjes së Ekstradimit me SHBA

SHBA - Prokurori i Përgjithshëm diskuton në Uashington me zyrtarë amerikanë të Departamentit të Shtetit, Departamentit të Drejtësisë dhe Byrosë Federale të Hetimit (FBI) për forcimin e bashkëpunimit në terma konkretë. Zyra e shtypit e Prokurorisë bën të ditur se kryeprokurori Adri