Rezultate te kerkimit per termin: +Kosov

Meta: total 1000 / total_found 118362 / time 0.059 / keyword[0] kosov / docs[0] 118362 / hits[0] 529544 /
No Pic available
  • 2014-10-30

BE pranon se po hetohen dyshimet për korrupsion në EULEX

Bashkimi Evropian pranon se që nga viti i kaluar ka qenë në dijeni për dyshimet se brenda misionit në Kosovë ka korrupsion. Në komunikatën e dalë nga kabineti i shefes së Politikë së Jashtme Evropiane për Çështje Sigurie, t

No Pic available
  • 2014-10-30

Policia, gjoba për fashon e babait

Këto ditë nëpër rrugët e Tiranës sheh në çdo rrugë jelekë fosforeshentë të varur nëpër pemë. Tregtarët e vegjël të pajisjeve të ndërtimit dhe të pjesëve të këmbimit të makin

No Pic available
  • 2014-10-30

Bratisllavë, Kosova pjesëmarrëse në samitin për Ballkanin

SLLOVAKI- Në Bratisllavë të Sllovakisë sot fillon mbledhja dyditëshe e ministrave të jashtëm të Grupit të Vishegradit dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor, në të cilën pritet të vërtetohet nevoja e zgjerimit të m&eum

Raporti i BB-së për të bërit biznes
  • 2014-10-30

Raporti i BB-së për të bërit biznes

Uashington - Në raportin e sapo-botuar mbi lehtësinë e të bërit biznes, Banka Botërore thekson se në Shqipëri ky tregues është përmirësuar me 6.3 pikë, ndërsa në Kosovë me 1.8 pikë. Raporti vjetor, mbi praktikat më të mira për klimën e biznesit, arrin në përfundimin se gjatë

No Pic available
  • 2014-10-30

Zhvarrosjen disa trupa në Çabrat, EULEX: Ja e vërteta

CABRAT- Një ditë pasi që bënë zhvarrosjen e 14 trupave në varrezën e Çabratit në Gjakovë, EULEX ka lëshuar një njoftim për media. "Dje, personeli i EULEX-it i cili punon për Departamentin e Mjekësisë Ligjore (DML)

No Pic available
  • 2014-10-30

OSBE: Të lejohet regjistrimi i komuniteteve fetare në Kosovë

PRISHTINE-Liderët dhe pjesëtarët e komuniteteve islame, ortodokse serbe, katolike, protestante evagjeliste dhe hebreje, në Kosovë, kanë përsëritur thirrjen e tyre për kornizë të përmirësuar juridike, e cila do të mundësonte q

No Pic available
  • 2014-10-30

Grupi i Vishegradit, mbledh në Sllovaki ministrat e Jashtëm të Ballkanit

Në Bratisllavë të Sllovakisë sot fillon mbledhja dyditore e ministrave të Jashtëm të Grupit të Vishegradit dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor, ku pritet të vërtetohet nevoja e zgjerimit të mëtejshëm të Bashkimit Evropian. “Ministrat do të vërtetojnë rëndësinë e perspekti