Rezultate te kerkimit per termin: +Kriza +Greke

Meta: total 1000 / total_found 2731 / time 0.008 / keyword[0] kriza / docs[0] 30041 / hits[0] 44990 / keyword[1] greke / docs[1] 28758 / hits[1] 64455 /
No Pic available
  • 2014-11-17

Eurostat: Greqia del nga kriza ekonomike, Italia në recesion

GREQI- Ekonomia greke shënon ritme pozitive zhvillimi, për herë të parë pas gjashtë vitesh recesion. Sipas të dhënave që publikoi shërbimi statistikor europian, Eurostat, në tremujorin e tretë të këtij viti, ekonomia greke shë

No Pic available
  • 2014-11-13

Kriza në Greqi, Samaras: Tejkalimi kërkon ngritjen e biznesit vendas

“Ndodhemi në fundin e një përpjekjeje të vështirë, po përshkojmë kilometrat e fundit dhe do t’ia arrijmë me siguri!”. Duket mjaft optimist kryeministri grek, Antonis Samaras, për të ardhmen e vendit të tij, të cilin e sheh se po del nga kriza e thellë që është zhyt

Rama Populli shqiptar kulture europiane Serbia ne Ballkanin e vjeter
  • 2014-11-03

Rama Populli shqiptar kulture europiane Serbia ne Ballkanin e vjeter

Transmetuar me 03112014 - 0828 Tirane 3 nentor 2014 NOAal- Kryeministri Edi Rama ka komentuar incidentin e ndodhur ne Beograd gjate ndeshjes Shqiperi- Serbi ku e cileson te turpshem reagimin e autoriteteve serbebr br Ne nje interviste per gazeten greke Ka

No Pic available
  • 2014-11-03

Rama: Do të më vinte turp nëse‘Beogradi’ do ndodhte në Tiranë

Të tjera rreth shkrimit Vuçiç: Merruni me problemet tuaja A do të realizohet "takimi i shekullit"? VIDEO Presheva mban “peng” vizitën e Ramës, Daçiç:Po e diskutojmë TIRANE - Kryeministri Edi Rama i ësh

No Pic available
  • 2014-10-29

Qeveria dhe identiteti i “harruar” i PS-së

Edhe pse kanë kaluar mbi 13 muaj nga nisja e punës prej qeverisë së Edi Ramës, nga shumica e treguesve, dukurive, problemeve, pamjeve të përditshme nga sytë e ballit e nga kamerat televizive, shprehet se vendi po rrëshqet pandalshëm drejt krizës

Marria e cuditshme e nje kombi
  • 2014-10-22

Marria e cuditshme e nje kombi

e Merkure 22 Tetor 20141212 pm MYFTAR BARBULLUSHIbrbr  Legjenda thote se Eskili i madh paska vdekur nga nje fatkeqesi e rralle shume ndryshe  nga sa kishte parashikuar orakulli se vdekja do ti vinte nga qielli do te ishte pra nje vdekje fisnike hyjnore e denje per nje si a

Legard Greqia Kriza vijon8230
  • 2014-10-10

Legard Greqia Kriza vijon8230

p styletext-align leftFaza e dyte e bisedimeve mes Greqise dhe Trojkes FMN Banka Qendrore Evropiane dhe Komisioni Evropian do te jete me e nderlikuar nga sa pritej Kjo pasi drejtorja e Fondit Monetar Nderkombetar Kristin Legard tha se Greqia duhet te ruaje vijen e shpetimit me FMN-ne ne kohen kur kr