Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetar +Bashkie

Meta: total 1000 / total_found 4144 / time 0.009 / keyword[0] kryetar / docs[0] 47652 / hits[0] 76023 / keyword[1] bashkie / docs[1] 5572 / hits[1] 7058 /
No Pic available
  • 2014-10-30

Zgjedhja e presidentit në Rumani, ja kandidatët kryesorë

RUMANI-Rumania më 2 nëntor 2014 do të zhvillojë zgjedhjet presidenciale. Në listë për president janë 14 kandidatë që do të garojnë në raundin e parë këtë të dielë. Më poshtë vijojnë kandidatë

No Pic available
  • 2014-10-29

Dimensionet e shtetit autoritar në Shqipëri

Shteti ligjor dhe ekuilibri i pavarësisë së pushteteve janë dy elementët themelorë të demokracisë. Pa pavarësinë e pushteteve dhe vendosjen e ligjit për të gjithë qytetarët nuk mund të mendohet, aq më pak të pr

No Pic available
  • 2014-10-29

PD, Bogdani: Urdhërat e Ramës paralizojnë bizneset dhe familjet‏

TIRANE- Deputeti i PD-së Gerti Bogdani dhe banorët e zonës në qendër të Tiranës kanë denoncuar sot atë që e quajnë arbitraritet te qeverisë me aksionet e INUK. "Arbitrariteti i INUK-ut të Edi Ramës po dëmton biznese

Replika midis Partisë Socialiste dhe Bashkisë së Tiranës
  • 2014-10-28

Replika midis Partisë Socialiste dhe Bashkisë së Tiranës

Tiranë - Partia Socialiste thotë se është dashur ndërhyrja e INUK-t në Tiranë për shkak se inspektorati i bashkisë nuk ka kryer detyrat si duhet. Deputeti Ervin Bushati tha se Shqipëria nuk kishte pasur kurrë një Kryebashkiak që harron që është kryetar bashkie në mes të mandatit.

No Pic available
  • 2014-10-28

INUK,Bashkia:Rama po bën prishjeselektive,s'preken pallatet e miqve

Bashkia e Tiranës e ka reaguar pas akuzave të bëra nga PS se po pengon punën e INUK. Në një deklaratë për mediat nga kjo BAshki theksohet se kryeministri  Edi Rama nuk mund të mbulojë dështimet me sulme politike.“Askush nuk mund ta am

No Pic available
  • 2014-10-28

"Energjia", Felaj: Vendi do vendoset në binarë. Guxholli: Zhurmë për të fshehur rritjen e çmimit

TIRANË- Aksionet e fundit të qeverisë për prishjen e ndërtimeve pa leje si dhe ai kundër vjedhjes së energjisë elektrike ishin në fokus të emisionit “Studio e Hapur” të gazetares Eni Vasili. E ftuar në emision ministrja e Shtetit për Çështjet Parlamentare, Ermonela Felaj i

Basha Do pergjigjet cdokush  qe prek pronen e qytetareve
  • 2014-10-27

Basha Do pergjigjet cdokush qe prek pronen e qytetareve

e Hene 27 Tetor 20141114 am p classwp-caption-text Basha dje gjate konferences per shtypbrbrKryetari i PD-se Lulzim Basha ka deklaruar se te gjithe zyrtaret qe shkelin mbi pronen lirite dhe te drejtat e qytetareve do te mbajne pergjegjesi penalebr Madje ne nje deklarate te po