Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetari +Bajram +Mulaku

Meta: total 43 / total_found 43 / time 0.003 / keyword[0] kryetari / docs[0] 97255 / hits[0] 142501 / keyword[1] bajram / docs[1] 7391 / hits[1] 10848 / keyword[2] mulaku / docs[2] 83 / hits[2] 143 /
Regjistrimi i bujqësisë arrin të realizohet 85%
  • 2014-11-17

Regjistrimi i bujqësisë arrin të realizohet 85%

Projekti i regjistrimit të bujqësisë në Republikën e Kosovës që ka filluar më 1 nëntor, deri tani ka arritur afër 85% të realizimit të tij. Sipas Agjencisë së Statistikave të Kosovës (ASK), puna në terren nuk ka ngecur në ndonjë vështirësi dhe ekonomitë familjare, pra pjesa m

Rrugët e Vushtrrisë, tashmë me emërtime rrugore
  • 2014-11-13

Rrugët e Vushtrrisë, tashmë me emërtime rrugore

Në kuadër të sistemit të adresave, komuna e Vushtrrisë në bashkëpunim me Agjencionin Kadastral të Kosovës, ka filluar projektin për vendosjen e tabelave me emërtimet e të gjitha rrugëve të kësaj komune. Sipas një njoftimi të komunës së Vushtrrisë, emërtimi i rrugëve është b

Restaurohet Kalaja e Vushtrrisë
  • 2014-11-04

Restaurohet Kalaja e Vushtrrisë

Ambasadorja amerikane në Prishtinë, Tracey An Jacobson, se bashku me kryetarin e komunës së Vushtrrisë dhe Sekretarin e Përgjithshëm të Ministrisë së Kulturës , Rinisë dhe Sportit, Veton Firzi, kanë përuruar përfundimin e res

Përurohet restaurimi i Kalasë së Vushtrrisë me investim amerikan
  • 2014-11-04

Përurohet restaurimi i Kalasë së Vushtrrisë me investim amerikan

Ambasadorja amerikane në Prishtinë, Tracey An Jacobson, së bashku me kryetarin e Komunës së Vushtrrisë dhe sekretarin e përgjithshëm të Ministrisë së Kulturës , Rinisë dhe Sportit, Veton Firzi, kanë përuruar përfundimin e restaurimeve në Kalanë e Vushtrrisë. Donator i këtij rest

Reagon Bivolaku: Ja çfarë i kam thënë drejtoreshës së kulturës
  • 2014-08-19

Reagon Bivolaku: Ja çfarë i kam thënë drejtoreshës së kulturës

Zëdhënësi tani më i shkarkuar i komunës së Vushtrrisë, Bahri Bivolaku nuk është ndier fort rehat kur ka marr vesh lajmin në media se kryetari i komunës, Bajram Mulaku ka marrë vendim të largoj atë nga puna. E gjitha kjo ndodhi p&e

Mulaku shkarkon zëdhënësin e tij pas SMS-it me Shpresa Ramën
  • 2014-08-19

Mulaku shkarkon zëdhënësin e tij pas SMS-it me Shpresa Ramën

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Bajram Mulaku ka shkarkuar nga detyra zëdhënësin e komunës, Bahri Bivolakun Burime të Indeksonline mësojnë se, ky shkarkim është bërë për arsyen se Bivolaku ka pasur disa mosmarrëveshje

I han fjalët kryetari i Vushtrrisë: Dokumentet nuk lëshohen edhe gjatë kohës së pauzës
  • 2014-07-25

I han fjalët kryetari i Vushtrrisë: Dokumentet nuk lëshohen edhe gjatë kohës së pauzës

Ndonëse kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Bajram Mulaku, kishte premtuar se dokumentet do të lëshohen edhe gjatë pauzës, një gjë e tillë nuk ka ndodhur. Kryetari i Vushtrrisë Bajram Mulaku nuk e ka mbajtur fjalën pasi kishte premtuar s